Kaski MTB

(244)
Marka
Abus
Accent
Author
Bluegrass
Fox
Lazer
MET
Rogelli
Rudy Project
Uvex
XLC
Przedział rozmiarowy
51-55cm
51-56cm
52-56cm
52-57cm
52-58cm
52-59cm
53-58cm
53-59cm
54-57cm
54-58cm
54-60cm
54-61cm
55-56cm
55-58cm
55-59cm
55-61cm
56-58cm
56-60cm
56-61cm
56-62cm
57-58cm
57-60cm
57-61cm
57-62cm
58-61cm
58-62cm
58-63cm
59-60cm
59-61cm
59-62cm
59-63cm
60-64cm
Cena
Płeć
damskie
unisex
Kolor
beżowy
biały
brązowy
czarno czerwony
czarno pomarańczowy
czarno żółty
czarny
czerowny
czerwony
fioletowy
granatowy
niebieski
oliwkowy
pomarańczowy
różowy
szary
zielony
złoty
żółty
MIPS
tak
Ocena klientów

Kask rowerowy MTB to profesjonalna ochrona głowy

Biorąc pod uwagę jak trudną i niebezpieczną dyscypliną jest kolarstwo górskie, prawidłowa ochrona głowy powinna być jednym z priorytetów podczas jazdy w terenie. Nie ważne jak mocny się czujesz oraz jak doskonale masz opanowaną technikę jazdy. Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi aby doszło do nieszczęścia. Z tego powodu kask na rower MTB powinien być dobrany ze szczególną dbałością, ponieważ tylko dobrej jakości produkt, odpowiednio dopasowany do stylu jazdy zapewni Ci profesjonalną ochronę głowy.

 

W zależności od stylu jazdy, dostosowany do niego kask rowerowy MTB wyróżnia się cechami, które są szczególnie pożądane w danej dziedzinie. Z tego powodu kask do popularnego Cross Country (XC), czyli dyscypliny w której zawodnicy ścigają się po zamkniętych torach, jest lekki i przewiewny, a swoim kształtem i wyglądem jest bardzo zbliżony jest do kasków szosowych. Natomiast nieco inaczej wygląda kask enduro. Jest to dużo solidniejsza konstrukcja, która przede wszystkim charakteryzuje się mocno zabudowanym tyłem, długim daszkiem oraz dużymi otworami wentylacyjnymi, które mają zapewnić odpowiedni komfort cieplny podczas ciężkiej jazdy w terenie.

 

Dlatego wybierając kask musimy wziąć pod uwagę specyfikę kolarstwa górskiego, w którym ze względu na ukształtowanie terenu, profil trasy czy rodzaj nawierzchni, zdecydowanie nie będziemy rozwijali prędkości zbliżonych do tych znanych z kolarstwa szosowego. Z tego powodu decydując się na konkretny produkt powinniśmy pamiętać, że ilość oraz wielkość znajdujących się w nim otworów wentylacyjnych musi zapewnić odpowiedni komfort cieplny. Cały system wymiany powietrza powinien być na tyle wydajny, abyśmy jadąc z wysoką intensywnością przy niskiej prędkości nie odczuwali dyskomfortu związanego z przegrzaniem głowy. Wbrew pozorom jest to bardzo istotny aspekt.

 

Kolarstwo górskie to również ryzyko wystąpienia urazów jakie mogą się nam przytrafić podczas jazdy. Z tego względu każdy kask MTB powinien chronić całą głowę, w tym również część potyliczną, która w chwili upadku jest szczególnie narażona na obrażenia. Dużym udogodnieniem jest również demontowany daszek, którego zadaniem powinna być nie tylko ochrona oczu i twarzy przed warunkami atmosferycznymi, ale również przejęcie na siebie impetu uderzających w nas wszechobecnych w lesie gałęzi i liści. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty, pamiętaj że jeśli chcesz zapewnić sobie ochronę na najwyższym poziomie, Twój wybór powinien przede wszystkim być podyktowany rodzajem rowerowej aktywności.

Kaski MTB na każdą kieszeń

Poszczególne kaski do MTB różnią się od siebie nie tylko ze względu na zastosowanie czy sposób użytkowania, ale również ze względu na cenę. Oczywistym jest, że im bardziej zaawansowany technologicznie model, tym cena jest wyższa. Jednak robiąc rozeznanie w naszym internetowym sklepie rowerowym dojdziesz do wniosku, że większość dostępnych modeli jest w zasięgu cenowym prawie każdego rowerzysty. Prawdą jest bowiem, że nawet podstawowy model kasku zapewni Ci odpowiednią ochronę. Po pierwsze skutecznie zabezpieczy Twoją głowę na ewentualność wypadku, a po drugie, w trakcie normalnego użytkowania osłoni ją przed słońcem, deszczem czy śniegiem. Dlatego jeśli szukasz dobrej jakości kasku w przystępnej cenie, zapraszamy na rowertour.com

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem