Korby trekkingowe i miejskie

Filtry
Marka
Shimano
Cena
Stopniowanie
39
45
48-36-26
50-34
Długość ramion
170 mm
172,5 mm
175 mm
Liczba rzędów
1
2
3
Dedykowane do kasety
8 rz.
9 rz.
10 rz.
12 rz.

Jaka korba do roweru trekkingowego?

Korba do roweru trekkingowego najczęściej występuje w konfiguracji z dwiema lub trzema tarczami. Taka ilość tarcz poszerza możliwości doboru odpowiedniego przełożenia. Można oczywiście się z tym twierdzeniem nie zgodzić i jako dowód wskazać badania inżynierów rowerowych, którzy udowodnili, że napędy jednorzędowe wbrew pozorom wcale nie odbiegają od dwu- czy trzyrzędowych pod kątem zakresu przełożeń. Jednak jeszcze przez wiele lat ceny napędów jednorzędowych będą trzymać średni lub wysoki poziom. Nie znajdziemy ich więc w rowerach trekkingowych, w których jednym z głównych założeń jest przecież niska cena.

 

Wybierając korbę trekkingową zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, do jakiego rodzaju suportu jest przeznaczona. W trekkingach niepodzielnie rządzi Shimano, więc to tej marki korbę zapewne będziemy posiadać w zakupionym przez nas rowerze. Najczęściej spotykane systemy to Hollowtech II, Octalink i stary dobry suport na kwadrat.

 

Kolejnymi ważnymi parametrem będą: wielkość poszczególnych zębatek oraz długość ramion korby. Im większa różnica pomiędzy najmniejszą a największą zębatką tym teoretycznie damy radę podjechać bardziej stromy podjazd i mocniej dokręcić na zjeździe. Nie zapominajmy jednak o biegach pośrednich, które są ważne w czasie jazdy po płaskim lub lekko pagórkowatym terenie. Im ciaśniej zestopniowana korba i kaseta, tym łatwiej będzie nam dobrać komfortowy bieg w tego typu terenie, ale zabraknąć może właśnie na podjeździe lub zjeździe. Naszym zdaniem uniwersalnym wyborem będzie korba trekking o stopniowaniu 44-32-22 taka jak np. Shimano FC-T4010.

Najlepsze korby trekkingowe

Jeśli mielibyśmy wybrać najlepsze według nas korby do trekkingów to byłyby to z pewnością korby Shimano z grup Deore XT i CUES U8000. Szczególnie CUES ze swoją dwurzędową korbą w systemie Hollowtech II i jedenastorzędową kasetą sprawia doskonałe wrażenie. Taki zestaw w połączeniu z układem zmiany przełożeń Linkglide zapewni szeroki zakres przełożeń oraz szybką i precyzyjną zmianę biegów.

 

Poszukując nowej korby do naszego roweru trekkingowego warto postawić na sprawdzoną markę Shimano. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na tańsze rozwiązanie takie jak Alivio lub droższe CUES i Deore XT, lub w korbę do napędu Nexus i Alfine możemy być pewni, że każda z nich spełni powierzone jej zadanie i wytrzyma wiele tysięcy kilometrów podczas naszych krótszych i dłuższych wycieczek i wypraw rowerowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą korb trekkingowych oraz do zakupu.

 


zamknij [x]