Środki czyszczące i impregnujące

Odzież techniczna wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Membrana, puch w kurtce czy polar to niektóre techniki zastosowane w odzieży sportowej. Jak wygląda pranie kurtki puchowej, a pranie kurtki z membraną? Postaramy się przybliżyć zalecenia i sposoby tzw. technical wash

 

Najpierw należy spojrzeć na wytyczne na metce ubrania. Najczęściej pranie odzieży sportowej powinno odbywać się temperaturze 30–40 stopni Celsjusza. Przeważnie odradza się też suszenie w suszarce bębnowej, prasowanie bądź czyszczenie chemiczne, ponieważ odzież narażona jest wtedy na utratę swoich właściwości.  Oprócz tego, nie zaleca się używania do prania odzieży sportowej zwykłego proszku, lecz płyn do odzieży sportowej, jak i płyn do impregnacji odzieży.

 

Jakich środków użyć, by móc dłużej cieszyć się używaniem naszej odzieży? Polecamy środki czyszczące firmy Nikwax. Producent tej marki zaopatruje nas w m.in. płyn do prania odzieży termoaktywnej, płyn do prania odzieży z membraną czy płyn do prania odzieży technicznej. Zwykłe zmiękczacze do tkanin mogą np. spowodować gorszą przepuszczalność powietrza w odzieży termoaktywnej, a także uszkodzić membranę, dlatego zakup, jakim są środki do prania odzieży technicznej, zwróci się w postaci zachowania cennych funkcji odzieży sportowej. 

zobacz więcej »

Ocena na Opineo

4,8 / 5

Opinie

Laur Opineo

Darmowa dostawa od 499 zł

Darmowa dostawa
Dostępność
Tylko dostępne
Marka
F100
Motorex
Muc-Off
Nikwax
Cena
Ocena klientów
Pojemność
1L
100ml
250ml
300ml
400ml
500ml

W tej kategorii znajdziesz podstawy technical down wash, czyli płyn do prania kurtek z membranąpranie bielizny termoaktywnej lub impregnat do kurtek puchowychPranie odzieży technicznej w zwykłych środkach może skończyć się urządzeniem membrany dlatego najlepiej stosować środek do prania kurtek z membraną jeśli kurtka takową posiada. 

 

Specjalnie przystosowanym na pranie odzieży z membraną jest Nikwax Tech Wash, który usuwa bród przy jednoczesnym zachowaniu właściwości wodoodpornych. Świetnie sprawdza się, jako płyn do prania kurtek nieprzemakalnych. Odświeża impregnację, oraz oddychalność już w 30 stopniach. Wiele osób uważa, że pranie kurtek z membraną powinno odbywać się bardzo rzadko, jednak nie jest to prawdą. Zabrudzenia i pot, pomijając fakt niehigieniczności, będą uszkadzać właściwości naszego materiału. Lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w odpowiedni płyn do prania odzieży sportowej. Preparat ten, utrzyma wodoodporne parametry pranych rzeczy, dodatkowo zabezpieczając przed kolejnymi zabrudzeniami. Podobnie będzie sprawował się impregnat do odzieży z membraną czy płyn do prania odzieży narciarskiej. Faktem jest, że cena, jaką nosi płyn do prania ubrań sportowych, będzie nico wyższa od zwykłego proszku do prania, lecz zapewni nam czystość i zachowanie właściwości technicznych odzieży sportowej, w którą już uprzednio zainwestowaliśmy.

 

W rowertour.com znajdziecie wiele różnych środków czyszczących i impregnujących jak płyn do prania sportowej odzieży firmy Nikwax i wspomniany już impregnat do kurtek z membraną tej samej marki. Dzięki tym i innym środkom pranie odzieży termoaktywnej i technicznej staje się dziecinnie proste.

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]