Bloki do pedałów rowerowych MTB SPD

Bloki do butów rowerowych to kluczowy komponent pedałów zatrzaskowych.  Ich przeznaczeniem jest wpięcie buta do platformy. Bloki do spd będą nie lada gratką dla osób pragnących poczuć się jak profesjonalista – zarówno na szosie jak i poza nią. Bloki spd powodują, iż stopa rowerzysty trzyma się stabilnie na pedale, a pedałowanie wykorzystuje maksymalnie obrót korbą. Bloki do pedałów spd w połączeniu z butami o tym samym przeznaczeniu czyli twardej i sztywnej podeszwie sprawiają, że kolarz jedzie płynniej i szybciej albo może zajechać dalej zużywając mniej energii.

 

Biorąc pod uwagę rodzaj pedałów, można dokonać takiego samego podziału bloków, tj.: bloki MTB, szosowe i turystyczne. Różnicują się one kształtem, rozmiarem, rozstawem otworów na śruby. Bloki rowerowe szosowe są dłuższe w stosunku do bloków MTB. W efekcie, im większa powierzchnia styczności buta z blokiem, tym większą prędkość rozwijamy. Różni producenci, produkują rózne bloki do pedałów, dlatego należy upewnić się co do ich zgodności przed dokonaniem zakupu. 

 

 

zobacz więcej »
Cena od
do
zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]