Łańcuchy rowerowe

Filtry
Marka
Accent
ACS
Campagnolo
Connex
Dartmoor
KMC
Shimano
SRAM
Sunrace
XLC
Cena
Kolor
biały
brązowy
czarny
czerwony
niebieski
różnokolorowy
różowy
srebrny
szary
zielony
złoty
żółty
Wersja
ze spinką
z pinem
Do e-bike
tak

Czy długość łańcucha rowerowego ma znaczenie?

Łańcuchy rowerowe mają różne długości - wyrażane w ogniwach z których są zrobione. Czy ta długość ma znaczenie? Oczywiście. Przekłada się ona na spójną i płynną pracę całego układu napędowego. Zbyt długi łańcuch rowerowy będzie nam spadał, bo komponenty przerzutki tylnej nie będą mogły utrzymać go w należytym napięciu. W związku z tym będzie pracował nierówno i podczas ruchu zacznie spadać z przedniego blatu lub "złoży" tylną przerzutkę tak, że będzie ocierała sama o siebie i wielotryb.

 

Jeśli łańcuch rowerowy jest zbyt krótki, jego napięcie owszem, będzie właściwe ale zmiana przełożeń - mocno utrudniona. Zbyt krótki łańcuch będzie bardzo niekorzystnie napięty podczas pracy przerzutek i w rezultacie albo będzie ona skomplikowana albo niemożliwa. W skrajnych przypadkach znacząco skrócimy życie naszego łańcucha.

 

Współczesny łańcuch rowerowy ma od 112 do 120 ogniw. Zawsze jest to wartość parzysta, pamiętajcie o tym przy liczeniu. Zdarzają się dłuższe modele dedykowane do tandemów lub łączone z dwóch - ale to wyjątki w nietypowych konstrukcjach. Dłuższy łańcuch rowerowy zawsze zdołamy skrócić. W drugą stronę, mimo szczerych chęci - to nie zadziała.

Ile kosztuje łańcuch do roweru?

Łańcuchy rowerowe wykonuje się z odmian stali - to najpopularniejsze i najlepsze rozwiązanie gwarantujące trwałość i dobrą pracę. Droższe modele zawierają elementy tytanowe ale to naprawdę wysoka półka - również cenowa i musisz zadać sobie pytanie czy naprawdę tego potrzebujesz. Dobry stalowy łańcuch to wydatek rzędu 120 - 150 zł (Shimano seria CN, Dartmoor Core Petrol). Droższe modele mogą kosztować ponad dwukrotnie więcej i to już jest górna półka cenowa. Rekordzistą jest model Power Chain firmy SRAM - tu za dziewięciorzędowy łańcuch rowerowy zapłacimy prawie 2000 zł.

Łańcuch rowerowy dopasowany do Twojego roweru

Jeśli wiesz ile masz zębatek z tyłu - dobierz łańcuch rowerowy do tej ilości. To idealne kryterium pozwalające na właściwy wybór. Łańcuch ma wtedy optymalną szerokość i najbardziej komfortową pracę. Pamiętaj, warto zainwestować w drobiazgi w rodzaju przymiaru do łańcucha - kosztuje niewiele, a pomaga sprawdzić stan i określić czy potrzebujesz wymiany. Przyda się także skuwacz (jeśli łańcuch nie ma spinek) i zestaw do czyszczenia z odpowiednią chemią - to z kolei wydłuży działanie. Wszystko dostaniesz u nas.

 

Jesteśmy na rynku od lat i jest dla nas powodem radości to, że wielu rowerzystów takich jak Ty korzysta z naszych usług i oferty. Staramy się z całych sił, byś był u nas traktowany tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Dlatego nieustannie podnosimy poziom naszych usług, poszerzamy gamę produktów i nieustannie słuchamy Was, by być lepszymi. Zapraszamy, poznajmy się bliżej, zostańmy znajomymi na dłużej - na pewno się nie zawiedziesz.

 


zamknij [x]