Puky LR M Rowerek biegowy czerwony

308.90 zł
Ilość:
szt
Rowerek biegowy Puky LR M

Doskonałym rozwiązaniem do nauki utrzymania równowagi na rowerku dla najmłodszych dzieci są rowerki biegowe. Rowerki Puky stanowią idealne uzupełnienie dla klasycznej hulajnogi i zarazem odpowiednie rozwiązanie przed zakupem pierwszego tradycyjnego rowerka dziecięcego. Wyróżniają się niskim ułożeniem ramy i szczególną ergonomią dostosowaną do potrzeb dziecka. Specjalne siodełka posiadają ergonomiczny kształt, idealnie wspierają ruchy biegowe dziecka. Możliwość regulacji wysokości kierownicy i siodełka dają  możliwość właściwego dopasowania do wzrostu dziecka, a także dzięki temu pozwalają się nim cieszyć przez wiele lat. Rowerek biegowy Puky LR M to jeden z najchętniej kupowanych rowerków biegowych na rynku. Wysoka jakość wykonania i bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo dziecka sprawiają, że jest to doskonały wybór na pierwszy rowerek dla dziecka. Rowerek dla dziecka Puky LR M posiada wygodne siodełko, a na kierownicy umieszczono miękką poduszkę, która chroni przed uderzeniem. Kółka są ciche, dzięki czemu nie będą powodowały hałasu przy jeździe po domu. Rowerek dziecięcy Puky LR M charakteryzuje się regulowaną wysokością siodełka i kierownicy, dzięki czemu będzie dobrze służył dziecku przez dłuższy czas.

 • Producent: Puky
 • Model: LR M
 • Przeznaczenie: Wiek: 2+ / Wzrost: od 85 cm / Przekrok: 30 cm
 • Typowe dla Puky: rama z niskim przekrokiem i podstawka
 • Prawdopodobnie najlżejszy rowerek biegowy na świecie 3.5 kg
 • Specjalny fotelik rowerka biegowego
 • Wysokiej jakości miękkie opony
 • Bezpieczne gripy
 • Bardzo wytrzymałe malowanie proszkowe
 • Typowe dla Puky: rama z niskim przekrokiem i podstawka
 • Specjalny fotelik rowerka biegowego
 • Łożyska kulkowe w kołach i sterach
 • Wysokiej jakości piankowe koła 215x50
 • Duża regulacja fotelika i kierownicy
 • Dopuszczalne całkowite obciążenie wynosi maksymalnie 25 kg
 • Wysokość kierownicy: Regulowana 40-50cm
 • Wysokość siedziska: Regulowana 30-40cm
 • Wymiary: Długość 73cm,
 • Waga: 3,5kg
 • Kolor: CzerwonyWszystkie pojazdy Puky są objęte 2-letnią gwarancją producenta obejmującą ramę, widelec i kierownicę. Gwarancja jest związana z produktem i przechodzi na nowego właściciela po jego odsprzedaniu.

Porady jak dobrać odpowiedni rowerek Puky

Podstawy
Rowerek biegowy to obok hulajnogi pierwszy „pojazd jednośladowy” w życiu malucha. Idealnie trenuje utrzymanie równowagi i koordynację, to również prosty sposób na przygotowanie malucha do jazdy na rowerze bez przeciążania jego możliwości. Warunki dla dzieci rozpoczynających przygodę z rowerkiem biegowym, pozwalające utrzymać optymalny poziom jazdy:
 
1. "Puky" rekomenduje jazdę na rowerku biegowym dla dzieci w wieku od 2,5 lat.

2. Rama rowerka biegowego powinna być niska, by zapewnić dziecku łatwe wchodzenie i schodzenie z rowerka. Dziecku towarzyszy wtedy zawsze poczucie pewności podczas jazdy.

3. Dzieci rosną nader szybko, dlatego rowerek biegowy powinien posiadać opcję regulacji wysokości nie tylko siodełka, ale również wysokości kierownicy. Regulacja samej tylko wysokości siodełka zakłóca znacznie geometrię pojazdu i dodatkowo nie spełnia wymagań dla uczącego się jazdy dziecka.

4. Specjalne siodełko zamontowane w rowerku biegowym posiada ergonomiczny kształt, zapewnia pewny chwyt i idealnie wspiera ruchy biegowe dziecka. Inaczej niż w rowerze dziecko prowadzi rowerek biegowy, wspierając się w dwóch miejscach (na siodełku i na kierownicy).

5. Bezpieczne rączki oraz gruba osłona kierownicy ochronią malucha przed obrażeniami.

6. Wysokiej jakości koła zapewniają zdrowy komfort i lekkie prowadzenie rowerka.

7. Rowerki biegowe PUKY to produkty, które zachowują wysoką wartość przy odsprzedaży, którą warto później zainwestować w kolejny pojazd (np. w zakup rowerka dziecięcego).


Rowerek biegowy z hamulcami czy bez hamulców?
Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z rowerkiem biegowym, najczęściej nie są jeszcze w stanie korzystać z hamulca ręcznego, tj. synchronizować jazdy i hamowania. Dziecko często nie ma dość siły w rączkach i nie potrafi właściwie uruchomić dźwigni hamulca - ponadto nie umie koordynować równocześnie różnych czynności, takich jak oglądanie się za siebie, balansowanie, kierowanie i hamowanie.

Rodzicie nie powinni absolutnie zakładać, że ich dziecko będzie potrafiło samodzielnie i w sposób kontrolowany zatrzymać pojazd poprzez użycie hamulca (szczególnie na spadzistym terenie czy podobnym jest to bardzo niebezpieczne). Obserwacje jednak wskazują, że jazda na rowerku biegowym jeszcze przez długi czas sprawia wielką frajdę nawet dzieciom posiadającym doświadczenie w tego typu jeździe, mimo, że te potrafią już np. jeździć na rowerze. Dlatego też sensowne jest wyposażenie niektórych rowerków biegowych w system hamulcowy dostosowany do potrzeb dziecka.

Rowerek biegowy o konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy?
Stosowanie konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy w rowerku biegowym stanowi zagrożenie, ponieważ gdy pojazd leży na ziemi, kierownica automatycznie kieruje się stromo ku górze i nie przestawia się w chwili, gdy dziecko na nią wpadnie. Uderzenie górną częścią ciała, brzuchem bądź obszarem genitaliów w końcówkę kierownicy może w ekstremalnych sytuacjach prowadzić do ciężkich obrażeń. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka i wszystkich innych maluchów zrezygnuj ze stosowania konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy.

Ustawienie kierownicy w rowerku biegowym
Kierownica w rowerku biegowym powinna być ustawiona tak, by dziecko mogło siedzieć na rowerku, zachowując możliwie prostą pozycję i chwytać kierownicę w wygodny sposób. Ręce nie powinny być przy tym wyprostowane całkowicie, lecz lekko ugięte. Tylko taka pozycja pozwala dziecku zachować optymalne rozeznanie i odpowiednio wcześnie reagować na ewentualne zagrożenia. Ustawienie kierownicy zbyt nisko sprawia, że kąt widzenia dziecka prowadzi za bardzo ku powierzchni podłoża. Maluch musiałby najpierw podnieść głowę, by zorientować się w sytuacji, i tym sposobem straciłby cenny czas na reakcję w sytuacji zagrożenia.

Ustawienie siodełka w rowerku biegowym
Siodełko powinno być ustawione tak, by dziecko w pozycji siedzącej mogło swobodnie dotykać podłoża swoimi nóżkami. Nawet w trakcie jazdy nóżki powinny być lekko ugięte, by maluch mógł mocno odpychać się od podłoża.


Klienci kupili również

zamknij [x]
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]