Rower biegowy Rebel Kidz Steel Air zielony

289.34 zł
466.90 zł
-38%
Najniższa cena z 30 dni: 289.34 zł

Jest to najniższa cena tego produktu z ostatnich 30 dni.

info
Kod:
RKBK30RGAI
Ilość
1
2
3
4
5
6
7
8
9+
POWIADOM MNIE

Rowerek biegowy Rebel Kidz Steel Air


Rebel Kidz to nowa kolekcja rowerków dziecięcych dla najmłodszych w wieku 2-5 lat. Nowa linia powstała z chęci wypełnienia niszy na rynku, wzbogacenia oferty rowerków do nauki jazdy dla dzieci. Rowerki są bezpieczne, stylowe, nie pozostawiają najmniejszego niedosytu co do jakości i wykonania. Rowerki znakomicie poprawiają motorykę dzieci, ucząc zachowania na rowerze, rozwijają zdolności oraz poprawiają pewność siebie. Rowerki biegowe Rebel Kidz rozwijają dzieci w takim stopniu, że z powodzeniem może zostać pominięty etap jazdy z  dodatkowymi kółkami. Przy tym jest to znakomita zabawa!


  • Producent: Rebel Kidz
  • Model: Steel Air
  • Przeznaczenie: rowerek do nauki jazdy
  • Wiek: 2 - 5lat
  • Waga: ok. 3.8kg
  • Kolor: Zielony Race


Cechy produktu:

  • Rama stalowa o przekroju rurowym
  • Kółka szprychowane
  • Opony dmuchane 
  • Siodełko oraz kierownica w pełni regulowane 
  • Regulacja pozwala na dopasowanie do zmieniającego się wzrostu
  • Płynna regulacja wysunięcia sztycy w zakresie 32 - 40cm
  • Płynna regulacja wysokości kierownicy w zakresie 50 - 59cm
  • Anatomicznie wyprofilowane siedzisko
  • Rączki z bardzo pewnym trzymaniem dla wysokiego bezpieczeństwa i ochraniaczem bocznym


Porady jak dobrać odpowiedni rowerek biegowy

Podstawy

Rowerek biegowy to obok hulajnogi pierwszy „pojazd jednośladowy” w życiu malucha. Idealnie trenuje utrzymanie równowagi i koordynację, to również prosty sposób na przygotowanie malucha do jazdy na rowerze bez przeciążania jego możliwości. Warunki dla dzieci rozpoczynających przygodę z rowerkiem biegowym, pozwalające utrzymać optymalny poziom jazdy:
 
1. Rekomenduje się jazdę na rowerku biegowym dla dzieci w wieku od 2 lat.

2. Rama rowerka biegowego powinna być niska, by zapewnić dziecku łatwe wchodzenie i schodzenie z rowerka. Dziecku towarzyszy wtedy zawsze poczucie pewności podczas jazdy.

3. Dzieci rosną nader szybko, dlatego rowerek biegowy powinien posiadać opcję regulacji wysokości nie tylko siodełka, ale również wysokości kierownicy. Regulacja samej tylko wysokości siodełka zakłóca znacznie geometrię pojazdu i dodatkowo nie spełnia wymagań dla uczącego się jazdy dziecka.

4. Specjalne siodełko zamontowane w rowerku biegowym posiada ergonomiczny kształt, zapewnia pewny chwyt i idealnie wspiera ruchy biegowe dziecka. Inaczej niż w rowerze dziecko prowadzi rowerek biegowy, wspierając się w dwóch miejscach (na siodełku i na kierownicy).

5. Bezpieczne rączki oraz gruba osłona kierownicy ochronią malucha przed obrażeniami.

6. Wysokiej jakości koła zapewniają komfort i lekkie prowadzenie rowerka.


Rowerek biegowy z hamulcami czy bez hamulców?

Dzieci, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z rowerkiem biegowym, najczęściej nie są jeszcze w stanie korzystać z hamulca ręcznego, tj. synchronizować jazdy i hamowania. Dziecko często nie ma dość siły w rączkach i nie potrafi właściwie uruchomić dźwigni hamulca - ponadto nie umie koordynować równocześnie różnych czynności, takich jak oglądanie się za siebie, balansowanie, kierowanie i hamowanie.

Rodzicie nie powinni absolutnie zakładać, że ich dziecko będzie potrafiło samodzielnie i w sposób kontrolowany zatrzymać pojazd poprzez użycie hamulca (szczególnie na spadzistym terenie czy podobnym jest to bardzo niebezpieczne). Obserwacje jednak wskazują, że jazda na rowerku biegowym jeszcze przez długi czas sprawia wielką frajdę nawet dzieciom posiadającym doświadczenie w tego typu jeździe, mimo, że te potrafią już np. jeździć na rowerze. Dlatego też sensowne jest wyposażenie niektórych rowerków biegowych w system hamulcowy dostosowany do potrzeb dziecka.


Rowerek biegowy o konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy?

Stosowanie konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy w rowerku biegowym stanowi zagrożenie, ponieważ gdy pojazd leży na ziemi, kierownica automatycznie kieruje się stromo ku górze i nie przestawia się w chwili, gdy dziecko na nią wpadnie. Uderzenie górną częścią ciała, brzuchem bądź obszarem genitaliów w końcówkę kierownicy może w ekstremalnych sytuacjach prowadzić do ciężkich obrażeń. Dla bezpieczeństwa Twojego dziecka i wszystkich innych maluchów zrezygnuj ze stosowania konstrukcji ograniczającej skręt kierownicy.


Ustawienie kierownicy w rowerku biegowym

Kierownica w rowerku biegowym powinna być ustawiona tak, by dziecko mogło siedzieć na rowerku, zachowując możliwie prostą pozycję i chwytać kierownicę w wygodny sposób. Ręce nie powinny być przy tym wyprostowane całkowicie, lecz lekko ugięte. Tylko taka pozycja pozwala dziecku zachować optymalne rozeznanie i odpowiednio wcześnie reagować na ewentualne zagrożenia. Ustawienie kierownicy zbyt nisko sprawia, że kąt widzenia dziecka prowadzi za bardzo ku powierzchni podłoża. Maluch musiałby najpierw podnieść głowę, by zorientować się w sytuacji, i tym sposobem straciłby cenny czas na reakcję w sytuacji zagrożenia.


Ustawienie siodełka w rowerku biegowym

Siodełko powinno być ustawione tak, by dziecko w pozycji siedzącej mogło swobodnie dotykać podłoża swoimi nóżkami. Nawet w trakcie jazdy nóżki powinny być lekko ugięte, by maluch mógł mocno odpychać się od podłoża.

zamknij [x]