Bidony rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Author
Born
Camelbak
Cannondale
Elite
Fox
Lezyne
Merida Akcesoria
Rogelli
S.I.S. Science In Sport
Sidi
SKS
Tacx
Topeak
Voxom
WTB
XLC
Zefal
Cena
Kolor
bezbarwny
beżowy
biały
czarny
czerwony
fioletowy
granatowy
niebieski
pomarańczowy
różowy
srebrny
szary
turkusowy
zielony
żółty
Pojemność
350ml
450ml
500ml
550ml
600ml
620ml
650ml
700ml
710ml
750ml
800ml
950ml
1000ml
Materiał
aluminium
stal nierdzewna
tworzywo
tytan

Na co zwrócić uwagę wybierając bidon rowerowy?

Jeśli jesteś pasjonatem kolarstwa i często wyjeżdżasz w dłuższe trasy, to na pewno potrzebujesz bidonu rowerowego. Choć wydaje się, że bidon można zastąpić zwykłą butelką na wodę, to jednak takie rozwiązanie nie jest odpowiednie. Bidony są zaprojektowane z myślą o wielokrotnym użytku i przechowywaniu różnych napojów, w przeciwieństwie do zwykłych butelek na wodę. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których wykonany jest bidon rowerowy. Najlepiej wybrać bidon renomowanego producenta, takiego jak Camelbak lub Elite, który wykonany jest z polipropylenu, oznaczonego cyfrą 5. Przy produkcji tych bidonów nie stosuje się BPA, co jest bardzo ważne dla naszego zdrowia.

 

Bidony rowerowe są dostępne w różnych wersjach - z tworzyw sztucznych, aluminiowe i stalowe. Warto jednak pamiętać, że aluminium może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i prowadzić do chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera. Dlatego lepiej wybierać bidony pokryte dodatkową powłoką, która chroni przed bezpośrednim kontaktem napoju ze ściankami naczynia. Można również wybrać bidony stalowe, które są bardzo trwałe i nie reagują z płynami, ale są też cięższe niż pozostałe wersje.

 

Ważne jest również to, jaki rodzaj ustnika ma bidon. Jeśli preferujesz jazdę po szosie, to lepszym wyborem będą bidony bez zakrytego ustnika, które łatwo można otworzyć i zamknąć ustami. Jeśli natomiast preferujesz trasy terenowe, lepiej wybrać bidony z klapką chroniącą ustnik przed zabrudzeniem. Należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest ustnik. Produkty najwyższej jakości posiadają silikonową nasadkę, która pozwala na łatwe czyszczenie oraz zawór chroniący przed wyciekaniem płynu.

 

Warto także zainteresować się bidonami termicznymi, które pozwalają na utrzymanie temperatury napoju nawet podczas kilkugodzinnych wycieczek. Najlepsze bidony termiczne potrafią utrzymać ciepło napoju nawet do 12 godzin, co jest idealne na zimne dni. Z kolei bidony termiczne zimne utrzymują napój przez około 4-6 godzin.

 


zamknij [x]