Trenażery rowerowe

(25)
Marka
Elite
Roto
Saris
ZWIFT
tak
Cena
Ocena klientów
Komunikacja z komputerem
tak
Rodzaj oporu
elektromagnetyczny
magnetyczny
Typ trenażera
pod kasetę
pod tylne koło
rolkowy

Najlepsze trenażery w rowertour.com

Każdy trenażer rowerowy jaki dostępny jest w rowertour.com to produkt najwyższej jakości. Sprzedajemy wyłącznie urządzenia znanych i cenionych firm, które od lat zajmują się produkcją tego typu sprzętu. Dokładamy również wszelkich starań, aby nasza oferta była bardzo atrakcyjna a ceny konkurencyjne. To właśnie dzięki organizowanym akcjom promocyjnym masz okazję kupić pełnowartościowy produkt po okazyjnej cenie. Warto również wspomnieć, że wszystkie oferowane przez nas trenażery rowerowe pochodzą z oficjalnego źródła dystrybucji, w związku z czym masz pewność, że są objęte pełną gwarancją producenta.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jak również biorąc pod uwagę różnice jakie wynikają z przeznaczenia i budowy trenażerów, w naszym sklepie nabędziesz zarówno trenażery mocowane za tylne koło, oraz trenażery rolkowe. Te dwa typy urządzeń różnią się od siebie nie tylko budową czy sposobem użytkowania, ale również parametrami oraz techniką jazdy. Jednak niezależnie od rodzaju, każdy trenażer rowerowy otwiera przed Tobą możliwości które pozwalają na skuteczne wypracowanie formy.

 

Trenażer do roweru to bardzo wygodne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać w kilku przypadkach. Pierwszym z nich jest sytuacja gdy pogoda na zewnątrz uniemożliwia lub utrudnia jazdę. Wówczas zamiast walczyć z wiatrem, deszczem czy mrozem dużo bezpieczniejszą i wygodniejszą opcją jest skorzystanie z treningu pod dachem. Ta sama sytuacja dotyczy jazdy po zmroku. Zamiast trenować w świetle lampek wystawiając się na niebezpieczeństwo ze strony innych uczestników ruchu, zawsze możesz „wskoczyć” na trenażer i popracować nad formą. Tym bardziej że sam „rytuał” przygotowania do jazdy w przypadku kolarstwa stacjonarnego jest znacznie krótszy niż wybranie się na trening na zewnątrz.

 

Bardzo istotną kwestią jeśli chodzi o jazdę stacjonarną jest fakt, że każdy trenażer rowerowy umożliwia stworzenie powtarzalnych warunków, które bardzo ciężko uzyskać w terenie. Zakładając, że chcielibyśmy doskonalić swoją technikę pedałowania czy popracować nad formą na podjazdach, uprawiając kolarstwo stacjonarne możemy w taki sposób ustawić trenażer, że będziemy w stanie zasymulować kilkukilometrowy podjazd o stałym nachyleniu, czy też będziemy w stanie skupić się na utrzymaniu określonej kadencji przez daną jednostkę czasu. W praktyce, ze względu na zmienny wiatr czy ukształtowanie terenu po którym przebiega nasza trasa treningowa,  uzyskanie idealnych warunków jest w zasadzie niemożliwe.

 

Bazując na ofercie sklepu rowertour.com, w którym bardzo dużą popularnością cieszy się trenażer Elite, możemy wskazać zalety urządzenia do którego rower montuje się za tylne koło. Po pierwsze dzięki temu rozwiązaniu oraz funkcjonalności samego sprzętu, podczas treningu możemy skupić się na doskonaleniu swojej siły, wytrzymałości czy techniki pedałowania, jak również korzystając z możliwości jakie oferują trenażery typu SMART, na przeniesienie treningu na jedną z wirtualnych platform treningowych oraz spróbowania swoich sił ścigając się z zawodnikami z całego świata. Dużym atutem trenażerów pod tylne koło jest możliwość złożenia go do kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu swobodnie możemy go przechowywać w szafie czy pod łóżkiem.

 

Trenażery rolkowe natomiast, to rodzaj sprzętu który ze względu na swoją specyfikę w odróżnieniu od wcześniej opisanych trenażerów, poza kadencją czy wytrzymałością umożliwia ćwiczenie i wzmacnianie mięśni które są angażowane podczas jazdy w terenie. Korzystając z trenażera rolkowego podczas treningu, aby utrzymać równowagę zmuszeni jesteśmy do stałego balansowania ciałem, a to z kolei wymusza pracę zdecydowanie większej ilość mięśni niż ma to miejsce w przypadku trenażera pod tylne koło. Z drugiej strony natomiast, korzystając z „rolek” nie będziemy w stanie wygenerować takiej mocy jaką dysponują trenażery magnetyczne czy elektro-magnetyczne.

 

Jak widzisz wybór odpowiedniego trenażera rowerowego nie jest taki prosty. Dlatego jeśli chciałbyś zasięgnąć naszej opinii w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu.

Przygotowaliśmy dla Ciebie także poradnik, który pomoże Ci w podjęciu decyzji, który trenażer powinieneś wybrać - znajdziesz go na blogu w artykule: "Trenażer rowerowy - jaki wybrać"

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem