Leasing roweru

leasing roweru w sklepie internetowym rowertour.com


Obecnie najwięcej samochodów z salonu kupowanych jest w formie leasingu na firmę. Zazwyczaj jest to najbardziej opłacalna forma zakupu nowego auta. Znacznie lepsza niż kupno za gotówkę. Osoby biorące auto lub jakikolwiek inny sprzęt w leasing często podkreślają, że główną zaletą leasingu jest możliwość wykupu po cenie niższej niż rynkowa lub zwrotu do leasingodawcy. W innych formach finansowania taka możliwość nie występuje. Biorąc sprzęt na firmę mamy także możliwość wrzucenia takiego zakupu w koszty prowadzenia działalności. Co jeszcze oprócz służbowego auta lub specjalistycznych, często bardzo drogich urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności możemy wziąć w leasing? Na przykład rower lub każdy inny sprzęt, który w szerokim pojęciu ułatwi nam prowadzenie działalności!

Czy można kupić rower na firmę?

Okazuje się, że tak. Rower może tak samo jak samochód służyć nam do dojazdów do pracy, a nawet na spotkania z klientami lub w przypadku wielkopowierzchniowych firma do poruszania się po terenie zakładu. Naszym zdaniem rower jest nawet lepszym rozwiązaniem niż auto. Szczególnie w dużych miastach, gdzie przejechanie kilku kilometrów w godzinach szczytu może zająć nawet godzinę. Na rowerze zrobimy to o wiele szybciej. Wzięcie roweru w leasing choć jeszcze mało popularne jest możliwe. Gdzie? Oczywiście w sklepie internetowym Rowertour.com!

Weź rower w leasing

Podobnie jak w przypadku auta służbowego tak też „rower służbowy” możemy wykorzystać nie tylko do jazdy związanej z prowadzeniem działalności. Sportowy rower MTB lub lekka szosówka po godzinach pracy mogą służyć nam do dbania o zdrowie i ogólną kondycję fizyczną lub w przygotowaniach zawodów. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę i podobnie jak w przypadku aut decyduje się na wzięcie roweru w leasing. To się po prostu opłaca.

 

przykładowy wyliczenie kosztów leasingu na rower

Atrakcyjny leasing na rower dla przedsiębiorców

Wzięcie leasingu na rower to doskonała inwestycja, a zarazem oszczędność dla firmy. Warto też zwrócić uwagę na to, że staniemy się bardziej proekologiczni co w przypadku niektórych branż może mieć duże znaczenie dla potencjalnych klientów. Warto pamiętać, że w koszty prowadzenia działalności możemy wrzucić nie tylko rower, ale i wszystkie naprawy serwisowe i części eksploatacyjne, które będziemy musieli wymieniać w trakcie użytkowania roweru. Pamiętajmy jedynie, aby poprosić serwis lub sklep o wystawienie faktury.

Leasing roweru – kalkulator

Ile kosztuje rower wzięty w leasing i ile można zaoszczędzić? Jest kilka zmiennych, które mają wpływ na ostateczną cenę. Najczęstsze typy leasingu to:

Leasing operacyjny

Jest to najbardziej popularny i najczęściej spotykany rodzaj leasingu. Charakteryzuje go proste księgowanie i możliwość wprowadzenia środka trwałego w koszty firmy. Na wszystkie opłaty leasingowe wystawiamy fakturę VAT, które stanowią dla leasingobiorcy koszty uzyskania przychodu. Po zakończeniu umowa, która zazwyczaj trwa od 24 do 48 miesięcy przedmiot staje się własnością przedsiębiorcy (po zapłaceniu wartości wykupu). Okres leasingu oraz wysokość wykupu zależne są od regulacji prawno-podatkowych.

 

Cechy leasingu operacyjnego:

 

 • Finansowanie dla każdej firmy od pierwszego dnia działalności
 • Nie wymagamy ubezpieczenia
 • Weryfikacja z konta osobistego reprezentanta
 • Finansowanie Na środki trwałe typu: rowery, komputery, telefony, odkurzacze, ekspresy do kawy wraz akcesoriami do produktu głównego
 • Finansowanie od 300 do 100 000 zł
 • Decyzje w 2 minuty
 • Całość procesu całkowicie online
 • Bez dokumentów i wniosków

Pożyczka leasingowa

Jest ona zbliżona do kredytu lub zakupu na raty. Charakteryzuje się tym, że fakturę wystawiamy na firmę i do przedsiębiorcy należy odpis w koszty lub amortyzacja. Na podstawie faktury wystawionej przez dostawcę na dane firmy leasingobiorcy dokonujemy płatności za zakup. Następnie przedsiębiorca spłaca nam comiesięczne raty, które nie stanowią kosztu uzyskania przychodu. Udzielenie pożyczki leasingowej możliwe jest na dowolny okres wskazany w naszym regulaminie.

 

Cechy pożyczki leasingowej:

 

 • Dla każdej firmy od pierwszego dnia działalności
 • Nie wymagamy ubezpieczenia
 • Weryfikacja z konta osobistego reprezentanta
 • Na produkty oraz usługi - również polisy, przedłużone gwarancje. Finansowanie od 500 do 20 000 zł
 • Decyzje w 2 minuty
 • Całość procesu całkowicie online
 • Umowa akceptowana wraz z przelewem opłaty wstępnej
 • Bez dokumentów i wniosków

Zakup roweru na firmę to bycie eko

Wspomnieliśmy o tym nieco wyżej, ale warto jeszcze rozwinąć tę myśl. Wzięcie roweru w leasing może być eko. Oczywiście pod tym określeniem kryje się troska o dobro planety, ograniczenie emisji spalin czy też kosztów środowiskowych produkcji, a potem utylizacji zużytego auta. Zastąpienie auta rowerem to także dobry pomysł na marketing i sposób na dotarcie do proekologicznej grupy klientów.

 

Jednak eko może oznaczać nie tylko eko-logię, ale i eko-nomię. Rower w 100% nie zastąpi samochodu. Szczególnie jeśli poruszamy się na dużych odległościach, ale w mieście jest doskonałym rozwiązaniem. Rower jest tańszy, części zamienne i serwis także, nie płacimy za miejsce parkingowe przed firmą lub parkując w płatnych strefach. Odchodzą koszty ubezpieczenia (chociaż OC zawsze warto mieć, nawet jeżdżąc na rowerze) oraz przeglądów. Rower nie zużywa też paliwa, które do najtańszych nie należy. To tylko niektóre korzyści, które w ciągu roku mogą urosnąć do całkiem sporej sumy.

 

weź leasing roweru na firmę

Wzięcie roweru w leasing jest na czasie

Wiele firm, szczególnie tych dużych zaczęło doceniać pozytywne aspekty płynące z aktywności fizycznej swoich pracowników. Osoby regularnie ćwiczące (nawet jeśli ćwiczeniami nazywamy dojazd rowerem do pracy) znacznie rzadziej biorą zwolnienia lekarskie, są bardziej aktywne i lepiej skupione na pracy. Jak pokazują badania coraz więcej pracowników na etapie rekrutacji zwraca uwagę, czy firma działa proekologicznie. Niezależnie od tych wszystkich wartości dodanych wzięcie roweru w leasing jest dla przedsiębiorcy po prostu opłacalne. Nawet jeśli prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą.

zamknij [x]