Rowerki biegowe dla dzieci

Filtry
Marka
Fitbikeco
Rebel Kidz
Woom
Cena
Kolor
czarny
czerwony
fioletowy
różowy
Wzrost użytkownika
82 cm
83 cm
84 cm
85 cm
86 cm
87 cm
88 cm
89 cm
90 cm
91 cm
92 cm
93 cm
94 cm
95 cm
96 cm
97 cm
98 cm
99 cm
100 cm

Rowerek biegowy dla malucha

Mówiąc w skrócie - rowerek biegowy to normalny rower, który nie posiada napędu mechanicznego i w tym wymiarze leży bliżej hulajnogi. Dziecko wsiada na niego zupełnie tak, jak człowiek wsiada na rower, ale odpycha się nóżkami od ziemi i w ten sposób porusza do przodu. Sprzyja to nabyciu odpowiednich nawyków, a przede wszystkim uczy zachowania równowagi i balansu które są kluczowe przy przesiadce na klasyczny jednoślad. Ta przesiadka będzie mniej bolesna i trudna po etapie na którym to rowerek biegowy przejmuje na siebie ciężar podstawowej nauki. Z doświadczenia wiemy, że o wiele łatwiej potem po prostu "dołożyć" ruch pedałami do wypracowanej postawy niż uczyć wszystkiego od podstaw.

 

Taka postawa sprzyja spokojnemu wdrażaniu Waszych pociech w tajniki rowerowej pasji. Etapowo przyjmują one określone zachowania - ruch kierownicą i równowagę. W dodatku, rowerek biegowy nie nabierze nieoczekiwanej prędkości czy kierunku - macie nad tym znacznie większą kontrolę: nie pojedzie bowiem szybciej niż ruch dziecka. Normalny rower daje tu znacznie więcej możliwości, a zatem macie też szansę na wdrożenie zachowań bezpieczeństwa i odpowiedniej uwagi. Nowoczesny rowerek biegowy jest dość elastyczny - ma niską ramę, daje pewność siebie ale pozwala także na dostosowanie siodełka i kierownicy do szybkiego wzrostu dziecka.

Rowerek biegowy dla 2 latka

Jeśli dobrze wybierzecie rowerek biegowy, wprowadzi on Wasze dzieci tak skutecznie w tajniki jazdy, że pominiecie etap jazdy z kółkami: stosunkowo stresujący z powodu nauki utrzymywania równowagi. Dobrze opanowany rowerek biegowy poradzi sobie z tą nauką i pozwoli na przesiadkę znacznie szybciej. To doskonała inwestycja, która może poprzedzić zakup normalnego roweru. Wykonanie, jakość i przede wszystkim zabawa jaką niesie pozwalają na bezpieczny rozwój malucha. Modele jakie polecamy dla dwulatków to między innymi:

Ostatnia pozycja to już wysmakowany jednoślad, który możecie stosować dla dziecka które ma nawet nieco poniżej dwóch lat - wszystko zależy od jego rozwoju ruchowego i przejawianych chęci. Zamiast typowego jednośladu możemy też początkowo zainwestować w jeździk - znacznie trudniej go wywrócić, a skutecznie zagospodaruje dynamikę dziecka. Tu polecimy model Pukylino od firmy Puky (ok. 200 zł).

Rowerek biegowy dla dziewczynki

Styl jest ważny! Pozwólmy dzieciom wybrać kolorystykę i elementy dodatkowe, to sprawi że będą jeszcze bardziej związane z nowym nabytkiem. Jeśli chodzi o dziewczynki - warto spojrzeć na te modele, które kolorystyką i wykonaniem znajdują się bliżej ich zainteresowań. Tu możemy wskazać na takie modele jak:

Oczywiście jeśli wybór będzie inny - dostosujcie się. Pomożemy Wam wybrać odpowiedni model. Możecie liczyć na nas jeśli potrzebujecie pomocy ze wskazaniem dobrego rowerku biegowego, tak pod kątem wzrostu jak i motoryki dziecka. Znajdziemy wspólnie idealny pierwszy jednoślad i postaramy się zaszczepić w młodym sercu zapał do rowerowej pasji. Zapraszamy zatem do poznania naszej gamy produktów.

 


zamknij [x]