Rowery BMX

(45)
Marka
Dartmoor
DK
Fiend
Madd Gear
Mongoose
SIBMX
Verde
Rozmiar ramy
17,25"
18"
18,5"
19,5"
20"
20,5"
20,6"
20,25"
20,75"
21"
21,5"
21,75"
22"
22,25"
22,75"
Rozmiar koła
14"
18"
20"
22"
24"
26"
Płeć
dziecięcy
unisex
Kolor
beżowy
biały
czarny
czerwony
fioletowy
niebieski
srebrny
szary
zielony
Cena
Ocena klientów

BMX - rower wyczynowy dla odważnych

Rower wyczynowy BMX – tak często mawia się na właściwie wszystkie rowery służące do robienia akrobacji. Okazuje się jednak, że nie każdy BMX jest sobie równy. Podobnie jak w rowerach szosowych, MTB, trekkingowych i innych znajdziemy zarówno jednoślady przeznaczone do „rekreacji” jak i wyczynowe maszyny do zadań specjalnych. Te ostatnie w rękach doświadczonego i odważnego rowerzysty potrafią tworzyć cuda w powietrzu i wytrzymywać nawet najbardziej twarde lądowania. Kluczowe jest tu dobranie odpowiedniej długości ramy. Rower BMX o zbyt krótkiej ramie będzie utrudniać wykonanie ewolucji, a w przypadku zbyt długiej możemy mieć większe problemy z poderwaniem go w górę.

 

Rowery BMX wyposażone są w niewielkie koła o średnicy 20 cali. Wyjątek stanowi BMX wyczynowy do dirtu, który ma koła w rozmiarze 26 cali. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie nawet Rowery BMX zbudowane na kołach 29-calowych!

Rowery BMX - najwyższej jakości

Dobry BMX wyczynowy powinien być wykonany ze wytrzymałego stopu stali, np. chromowo-molibdenowej. Taki stop wytrzyma naprawdę duże obciążenia. Drugim istotnym elementem jest kierownica. Jej kształt musi być dobrze dopasowany do naszej budowy i stylu jazdy. Warto też zwrócić uwagę na pedały. Muszą zapewnić nam dobrą przyczepność. Rower BMX ma najczęściej pedały platformowe, o płaskich, szerokich platformach, na obrzeżach których znajdują się liczne piny wbijające się w podeszwę buta i zapewniające przyczepność.

 

Jeśli stoicie przed zakupem pierwszego BMX’a zachęcamy do zainteresowania się  polską marką Dartmoor. Ich rowery to synonim wytrzymałości i bardzo dobrego stosunku jakości do ceny. Kupując rower nie zapomnijcie o kasku, butach i rękawiczkach. Na początku mogą przydać się też ochraniacze na łokcie i kolana, ale nie ma się czego bać. Rower BMX to przede wszystkim fantastyczna przygoda, której warto doświadczyć. Przekonajcie się sami!

 


zamknij [x]