Ochraniacze rowerowe na kolana

Filtry
Marka
100%
7iDP
Bluegrass
Fox
Fuse Protection
SixSixOne 661
XLC
Cena
Rozmiar
3XL
L
L/XL
M
M/L
S
S/M
UNI
XL
XL/XXL
XS
XS/S
XXL
Typ ochraniacza
miękki
sztywny

Dlaczego warto nosić ochraniacze na kolana?

Urazowe uszkodzenia kolan to chleb powszedni w ortopedii. To potężne połączenie długich kości, zespolone i zabezpieczone ze sobą za pomocą więzadeł i chrząstek. Z racji zakresu ruchu i przenoszonych są obciążeń podatne na bolesne konsekwencje - zwłaszcza w wypadku kiedy są następstwem uderzeń lub upadków. Zwykła, rekreacyjna jazda na rowerze nie powoduje ekstremalnych zakresów pracy tego stawu, ale kiedy rower zaczynamy traktować wyczynowo i z utartych szlaków zjeżdżamy w przygodny teren - może czekać nas nieprzyjemna kontuzja.

 

Zerwanie więzadeł, pęknięte rzepki, łąkotki czy chrząstki - to wszystko staje się wtedy znacznie bliższe Wam i Waszej jeździe. Dlatego ochraniacze rowerowe na kolana są świetnym sposobem na uzyskanie częściowego wzmocnienia bezpieczeństwa. W dużej większości nie blokują ruchu, natomiast bardzo mocno podnoszą stabilność stawu i zapobiegają jego niepożądanym przesunięciom. Poza ekstremalnymi formami jazdy na rowerze warto abyście założyli młodszym ochraniacze na kolana - dla dziecka to niewielki problem, w dodatku wygląda bardziej "bojowo" a ciekawy design pomaga w akceptacji. Ale każdy upadek czy niekontrolowane skręcenie nogi będzie zabezpieczone: tak przy początkach jazdy, jak i w jej późniejszym etapie.

Wybór odpowiednich ochraniaczy rowerowych na kolana

Większość dobrych producentów gwarantuje nam wysoką jakość swoich produktów. Dlatego też z reguły to dla Was bardzo opłacalna inwestycja. Markowe produkty to nie tylko certyfikacja UE i wysoki standard, ale także bardzo zaawansowana technologia - na przykład ochraniacze rowerowe na kolana Fox Launch D3O mają wkładkę, która natychmiast po uderzeniu samoczynnie się utwardza, usztywniając swoją strukturę i budując niemal pancerz na kolanach a tak nowatorskie modele jak Fuse Protection Delta 125 Kids chronią także piszczele, tworząc rodzaj ruchomego stabilizatora kolan Waszych dzieci. Producenci oczywiście ścigają się w intensywnym instalowaniu w swoich akcesoriach nowinek technologicznych, co sprawia że spadają ceny i rośnie poziom bezpieczeństwa.

 

W wypadku drapieżnego, agresywnego rodzaju jazdy jak Freeride, XC, downhill czy