Zbroje na rower

Filtry
Marka
7iDP
Bluegrass
Camelbak
Fox
SixSixOne 661
Uvex
Cena
Rozmiar
L
L/XL
M
M/L
S
S/M
UNI
XL
XL/XXL
XS
XXL
Typ ochraniacza
miękki
sztywny

Zbroja rowerowa czyli pełna ochrona

Nowoczesna zbroja na rower ma formę przypominającą nadmuchaną bluzę. W wielu miejscach jak ramiona, klatka piersiowa, obojczyki, łokcie ma wbudowane wzmocnienia mające na celu absorbowanie sił uderzenia. Te wzmocnienia muszą spełniać europejskie normy i oznacza się je certyfikatami zgodnymi z normą CE EN 1621. Jeśli zbroja posiada taki certyfikat, oznacza to że została przetestowana pod kątem bezpieczeństwa biernego i spełnia postawione przed nią zadania. Ochraniacze ramion niejednego amatora mocnych wrażeń uratowały przed złamanym obojczykiem, a w wielu wypadkach kolarze nie wyobrażają sobie jazdy bez zbroi w ogóle.

 

Nowoczesne modele FOX-a czy SixSixOne możecie zakładać pod koszulkę (np. Fox Titan czy 661 Recon Advance), część z nich tworzona jest jako odzież lekka z zintegrowanymi wzmocnieniami (kamizelki i koszulki serii Fox Baseframe). Jako wzmocnień używa się autorskich materiałów Koroyd, Astrotech, pianek EPS i EVA. W koszulkach Bluegrass można spotkać doskonały materiał D3O. Pojedynek technologiczny ma tu sens - zbroja rowerowa działa tam, gdzie forma jazdy rowerem przybiera ekstremalny charakter. Korzystacie na tym oczywiście Wy - dzięki temu spadają ceny, a dobry strój kupuje się na lata. Jednocześnie możecie dopasować model do potrzeb - przy downhillu kompletny pancerz to gwarancja bezpieczeństwa, ale przy lżejszej jeździe wystarczy często dopasowany slim-fit ze wbudowanymi wzmocnieniami. Wybór oczywiście należy do Was. Świetne konstrukcje zbroi, ich zmniejszająca się waga i swoboda ruchów przemawiają za ich stosowaniem.

Buzer rowerowy jako pierwszy stopień ochrony

Buzer to rodzaj nakładanego na strój pancerza chroniącego klatkę piersiową i plecy. Stanowi on często pierwszy próg ochrony przy uderzeniu i pochłania jego największą energię w taki sposób, by pozostała nie wyrządziła Wam krzywdy. Stąd modułowa konstrukcja umożliwiająca swobodę ruchu, łącząca wewnętrzną piankę i zewnętrzną skorupę na podobnej zasadzie jak robią to kaski rowerowe. Część ochronna pleców pozwala zabezpieczyć je przy upadku, a w połączeniu ze wzmocnioną koszulką czy też pod ubraniem buzer rowerowy zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, certyfikowany unijnie w tej samej normie CE EN 1621.

 

Zebraliśmy dla Was najlepszych producentów i topowe modele odzieży ochronnej na rynku. Macie teraz możliwość zapewnienia sobie ochrony na bardzo wysokim poziomie, jednocześnie nie tracąc nic z komfortu i higieny. Wygoda noszenia i opłacalność inwestycji przemawiają za używaniem zbroi i buzerów wszędzie tam, gdzie upadek może mieć dla Was poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego zachęcamy do poznania naszej gamy, dopasowanej do Waszych możliwości i potrzeb. Zapraszamy!

 


zamknij [x]