Ochraniacze na rower

Filtry
Marka
100%
7iDP
Bluegrass
Camelbak
Fox
Fuse Protection
Madd Gear
SixSixOne 661
Uvex
XLC
Rozmiar
3XL
L
L/XL
M
M/L
S
S/M
UNI
XL
XL/XXL
XS
XXL
Typ ochraniacza
miękki
sztywny
Cena

Ochraniacze rowerowe - bezpieczeństwo przede wszystkim

Ochraniacze na rower to prawdziwy technologiczny wyścig. Są one jednym z najwydajniejszych środków bezpieczeństwa na rowerze. Przyjmują na siebie kierunek i ciężar potencjalnego uderzenia, rozpraszając jego energię na większą powierzchnię. W wielu wypadkach może to nam uratować zdrowie, zapobiec dużemu złamaniu czy zwichnięciu. W miarę rozwoju całej rodziny sprzętowej pojawiły się nowe materiały które mogły przyjmować jeszcze większe siły. A my wjeżdżaliśmy w jeszcze trudniejszy teren, zjeżdżaliśmy z jeszcze większych górek. Dziś ochraniacze na rower są nieodzowne - nie ma bez nich nowoczesnych dyscyplin w rodzaju XC, enduro, trail czy downhill.

 

Na rynku jest całe bogactwo poszczególnych typów. Ochraniacze rowerowe na kolana - doskonałe dla ochrony stawów. Ochraniacze na piszczele - rowerowe "must have" w trudniejszym terenie czy torach XC. Usztywniacze na nadgarstki - zapobiegną niebezpiecznym zakresom ruchu.

Zbroja na rower chroni przed kontuzjami

Kompletna, dobrze dopasowana zbroja rowerowa to bardzo konkretny sposób ochrony przed konsekwencjami upadków i zderzeń. Czym jest nowoczesna zbroja na rower? To zespół odpowiednio ukształtowanych protektorów z tworzywa, zakładanych bądź na ubranie, bądź występujących w zintegrowanej formie jako całość lub całość z kamizelką. Zbroja taka ogranicza ruch w niewielkim stopniu - jej niska masa idzie w parze z wysokim stopniem oc