Rowery Dirt

(9)
Marka
Dartmoor
Wzrost użytkownika
165 cm
166 cm
167 cm
168 cm
169 cm
170 cm
171 cm
172 cm
173 cm
174 cm
175 cm
176 cm
177 cm
178 cm
179 cm
180 cm
Rozmiar koła
24"
26"
Amortyzacja
tak
Kolor
brązowy
czarny
niebieski
srebrny
zielony
Cena
Ocena klientów

Rowery dirtowe najlepszych marek

Rower dirt najlepiej kupić nowy - przede wszystkim dlatego, że eksploatacja takiego pojazdu oznacza skoki i lądowania, i tylko kupując nowy sprzęt mamy stuprocentową pewność, że nikt przed nami nie naruszył wytrzymałości ramy. Konstrukcja takiego roweru musi być maksymalnie solidna, wytrzymała i w większości oznacza to ramy z domieszką chromu i molibdenu o krótkiej główce, nisko położonym siodełku i masywnych połączeniach. Koła - 24'' lub 26'', o mocnych obręczach i bardzo masywnym ogumieniu. Skrajne modele nie mają tylnej przerzutki i hamulców, te bardziej "umiarkowane" są w nie wyposażone. Dość solidny musi być przedni amortyzator.

 

Geometria ramy, jaką ma rower dirt street, musi umożliwiać ewolucje w powietrzu - więc częstym rozwiązaniem jest takie dobranie kątów, które umożliwia swobodne wstawanie i obroty w locie. Na siodełku raczej nie posiedzimy - służy tylko jako wsparcie. Wszystkie te cechy sprawiają, że rower dirt jest narzędziem o dość wyspecjalizowanej naturze pomimo dość swobodnego przeznaczenia. Wiele firm z dużym powodzeniem próbuje znaleźć tu swoją niszę rynkową i wypuszcza modele o udanej, przemyślanej specyfice. Tak robią rodzime Dartmoor i Romet - modele tego drugiego są to najtańsze rowery dirt street na rynku. Z kolei Dartmoor to zaawansowana technologia i uznana marka - która śmiało dorównuje światowej czołówce, pokazując jak należy zrobić dobry dirt. Rower Streetfighter tej firmy z 2022 to około 4000zł. Swoje modele wypuszczają też chociażby Kellys i Cannondale - kosztują do 5000 zł, a więc w cenie bardzo dobrego roweru górskiego.

Jazda wyczynowa (dirt) - rower wysokich lotów

Rower dirt stał się udaną hybrydą łączącą cechy BMX, a więc możliwość ewolucji, skoków, wytrzymałość i swobodę ruchu wraz z możliwościami MTB, które pozwoliły na osiąganie większych prędkości i przemieszczanie się w różnym terenie. Typowy rower dirt to genialny środek do atakowania miejskiej dżungli i szlaków dirt jump - jego masywna rama i mocne koła pozwalają wytrzymać podróże w pionie i poziomie, a swoboda ruchu i szalony wodospad endorfin dają radość z jazdy. Nic więc dziwnego, że po dirt street sięga dużo młodych ludzi, często krzyżujących tę pasję z skate parkami i lasami - znajdując swoje miejsce gdzie realizują potrzebę aktywności fizycznej.

 

Rowertour wspiera rowery dirt street od początku ich istnienia i ciągle mamy je w swojej ofercie tak, abyś Ty mógł swobodnie dopasować je do swoich potrzeb. Rosnące wymagania i coraz odważniejsze rozwiązania techniczne są dla nas chlebem powszednim, i nieustannie staramy się poszerzać naszą ofertę aby móc odpowiadać na Twoje potrzeby. Ty realizujesz marzenia, my dajemy Ci do tego środek. Zapraszamy - zostań z nami, a na pewno nie pożałujesz swojego wyboru.

 


 
zamknij [x]