Rowery Downhill

Filtry
Marka
Santa Cruz
Cena
Kolor
szary
Wzrost użytkownika
155 cm
156 cm
157 cm
158 cm
159 cm
160 cm
161 cm
162 cm
163 cm
164 cm
165 cm
166 cm
167 cm
168 cm
169 cm
170 cm
171 cm
172 cm
173 cm
174 cm
175 cm
Rozmiar koła
29"
Napęd
1x12
Skok amortyzatora
170 mm

Rowery Downhill i ich charakterystyka

Komuś kiedyś przestało wystarczać, że rower górski pozwala wjeżdżać w trudny teren. Znacznie bardziej podobało się zjeżdżanie i to najlepiej jak najszybciej. Emocje porównywalne są wtedy do kolejek górskich, ale rower downhillowy to nie wagonik - może zmienić się w katapultę, która wyorbituje Cię w najbliższe otoczenie. Często twarde i nieustępliwe. Takie ryzyko dodaje emocji. Ale aby do tego nie doszło, lub dochodziło jak najrzadziej - potrzebny jest dobry, solidny i sprawdzony rower Downhill. Typowy jednoślad tego typu stawia na ciężką, masywną ramę i pełne zawieszenie o dużym skoku - zapewnia to pełną kontrolę podczas dynamicznych zjazdów wymagających refleksu. W odróżnieniu od Enduro rower do Downhillu jest cięższy i ma inną geometrię stawiającą na pełną kontrolę nad jednośladem.

 

Typowy rower downhillowy jest ciężki - w porównaniu do normalnych jednośladów. Potrafi ważyć nawet 15-20 kg a środek ciężkości jest nisko położony. Koła i opony również dokładają swój kamyczek do wagi. Główka ramy ma płaski kąt i jest wzmacniana, podobnie jak wszystkie pozostałe elementy. Spotyka się platformowe pedały z SPD aby zapewnić maksimum kontroli, a opony mają agresywny bieżnik pozwalający na precyzję podczas kierowania. Napęd może być nieco tańszy, ale - maksymalnie niezawodny.

 

Jeśli uważamy, że próg wejścia w rowery DH jest zbyt wysoki, możemy zacząć od maszyny typu Hardtail, bez zawieszenia. Rower Full Suspension ze swoimi amortyzatorami i ramą będzie naturalnie lepszym rozwiązaniem, ale jeśli wyczynowy aspekt nie jest dla nas ważny - hardtail będzie bardziej uniwersalnym i dużo tańszym rozwiązaniem jako rower do downhillu.

Na co zwrócić uwagę kupując rower do DH?

Rower downhill, podobnie jak rower do jazdy typu freeride, powinien być wytrzymały. Często solidność idzie w parze z wagą. Dlatego wielu rowerzystów decyduje się na kompromis między tymi dwoma cechami, wybierając materiały nieco lżejsze, ale o niższej wytrzymałości. Oczywiście należy przestrzegać norm bezpieczeństwa i unikać materiałów, które mogłyby ulec deformacji lub uszkodzeniom podczas silniejszych skoków lub uderzeń.

Rower Downhill najlepszej jakości

Wysoka specjalizacja i potrzeba sprostania dość trudnym warunkom sprawia, że rowery DH są jednymi z najbardziej wyrafinowanych jednośladów na rynku. Mają tylko jeden cel i dla jego realizacji skrojone są ich możliwości. Reszta to dla nich niepotrzebny kompromis. Być może dlatego znajdują tak wielu zwolenników - taka szalona, pełna energii i ryzyka jazda daje ogromną radość i pozwala na doskonałe spędzenie wolnego czasu. Jako sport o wysokim ryzyku urazów wymaga oczywiście odpowiedniego zabezpieczenia.

 

Wszystko co potrzebne do bezpiecznego uprawiania tej zwariowanej dyscypliny znajdziecie u nas. Staramy się, by nasza oferta była przemyślana, selektywna i odpowiadała Waszym potrzebom. Jesteście dla nas najważniejsi i kiedy wchodzicie pod górę i kiedy z niej zjeżdżacie. W naszym wspólnym interesie jest, byś zrobił to bez szwanku na zdrowiu. Dlatego rowery Downhill są u nas możliwie najlepsze, a gama akcesoriów i dodatków - możliwie najszersza. Zapraszamy, przyłącz się, poznaj nowy wymiar swojej pasji. Zostań z nami, zjeżdżaj bezpiecznie, bądź szczęśliwy!

 


 

Zobacz również:

 

 

zamknij [x]