Trenażery rolkowe

Filtry
Marka
Elite
Saris
Cena
ZWIFT
tak
Komunikacja z komputerem
tak

Zalety trenażera rolkowego

Trenażery rolkowe w odróżnieniu od równie popularnych trenażerów na tylne koło mają tę zaletę, że aby móc z niego skorzystać nie musimy modyfikować naszego roweru. Wystarczy, że postawimy swój jednoślad na rolkach i możemy rozpocząć trening. Co prawda opony z agresywnym bieżnikiem będę generowały duży hałas, jednak nie powinno to wpłynąć na ich żywotność. Obciążenia jakie przenoszone są na rolki są identyczne jak podczas jazdy po asfalcie, więc stopień zużycia ogumienia będzie podobny. W trenażerach rolkowych nie ma żadnego mechanizmu dociskowego, który  mógłby je zniszczyć, nie ma więc też konieczności wyposażania roweru w specjalne opony na trenażer.

 

Kolejną zaletą wszystkich trenażerów rolkowych jest możliwość wzmacniania tych partii mięśni, które pracują podczas jazdy na rowerze w terenie. Z uwagi na fakt, że proces utrzymania równowagi wymaga od nas znaczne więcej wysiłku, realizując trening na rolkach będziesz mógł pracować nie tylko nad wydolnością, wytrzymałością czy kadencją, ale również nad tzw. mięśniami „core”. Jest to duża przewaga „rolek” nad trenażerami za tylne koło, gdzie ze względu fakt, że rower na stałe wpięty jest w solidną ramę urządzenia, nie ma konieczności stałego kontrolowania pozycji ciała.

 

Ze względu na swoją specyfikę, trenażery rolkowe wykorzystywane są najczęściej do rozgrzewek przed zawodami jak również do wykonywania jednostek treningowych, które nie są ukierunkowane na siłę. Co prawda w większości modeli tego typu proces zmiany obciążenia polega na zmianie przełożeń w rowerze, to jednak w naszej ofercie znajdziesz również niejeden trenażer rolkowy z oporem, który pozwala na zwiększanie obciążenia jakie ma być generowane podczas jazdy.

 

Jeśli zatem chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat konkretnych modeli lub szukasz urządzenia, którego nie odnajdujesz na naszej stronie, zapraszamy do kontaktu. Tak szybko jak tylko możliwe postaramy się odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

Trenażery rolkowe i nowoczesne technologie

Współczesne trenażery rolkowe zaskakują swoją innowacyjnością i funkcjonalnością, pozwalając na monitorowanie najważniejszych parametrów treningowych oraz symulowanie trudnych podjazdów. W ofercie znajdziesz modele z technologią Smart, takie jak np. Elite Nero, które umożliwiają bezprzewodowe łączenie się z aplikacjami treningowymi. Dzięki temu będziesz miał pełną kontrolę nad przebiegiem swojego treningu, śledząc takie parametry jak prędkość, kadencja czy moc. Ponadto interaktywne trenażery rolkowe umożliwiają nawet rywalizację z innymi kolarzami na Zwifcie.

 


 

Zobacz również:

 

zamknij [x]