Oświetlenie rowerowe

Filtry
Marka
Author
AXA
Busch & Muller
Cannondale
Cateye
Haibike
Infini
Lezyne
Litemove
Merida Akcesoria
Peruzzo
ProX
Sigma
SKS
Topeak
Trelock
Voxom
Woom
X-Light
XLC
Cena
Montaż
inne
przód
tył
zestaw
Ładowanie USB
tak
Zasilanie
akumulator
bateria
dynamo
e-bike
prądnica
Moc światła
4 Lumeny
5 Lumenów
6 Lumenów
7 Lumenów
8 Lumenów
10 Lumenów
11 Lumenów
12 Lumenów
15 Lumenów
17 Lumenów
18 Lumenów
20 Lumenów
25 Lumenów
30 Lumenów
32 Lumeny
35 Lumenów
36 Lumenów
40 Lumenów
45 Lumenów
50 Lumenów
60 Lumenów
70 Lumenów
75 Lumenów
80 Lumenów
100 Lumenów
130 Lumenów
140 Lumenów
145 Lumenów
150 Lumenów
160 Lumenów
200 Lumenów
210 Lumenów
250 Lumenów
290 Lumenów
300 Lumenów
310 Lumenów
350 Lumenów
400 Lumenów
450 Lumenów
500 Lumenów
550 Lumenów
600 Lumenów
700 Lumenów
800 Lumenów
880 Lumenów
900 Lumenów
1000 Lumenów
1100 Lumenów
1200 Lumenów
1300 Lumenów
1500 Lumenów
1600 Lumenów
1700 Lumenów
1800 Lumenów
2000 Lumenów
5000 Lumenów
Mocowanie
bagażnik
błotnik
inne
kierownica
sztyca
widelec

Oświetlenie rowerowe jako karta bezpieczeństwa

Nawet najlepsza latarka rowerowa może okazać się bezużyteczna, jeśli brakuje wystarczającej mocy do jej zasilania. Kolarze mają do wyboru modele o niższej mocy zasilane standardowymi bateriami, takimi jak zwykłe baterie AAA, dostępne w każdym sklepie, oraz lampki świecące jaśniej, zasilane wbudowanym akumulatorem. Drugie rozwiązanie jest bardziej ekologiczne, ale wymaga regularnego dostępu do prądu. Na dłuższych trasach może być konieczne zabranie dodatkowego powerbanku. Dlatego dla mniej zorganizowanych kolarzy bezpieczniejszym wyborem są raczej baterie.

Światła do roweru jako obowiązkowe wyposażenie

Poza zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa na drodze, inwestycja w oświetlenie rowerowe uchroni Cię również od otrzymania mandatu karnego. Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym każdy rower poruszający się po drogach publicznych powinien posiadać z przodu co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej, a z tyłu jedno światło pozycyjne barwy czerwonej. W związku z tym, aby nie narazić się służbom mundurowym wystarczy, że do naszego jednośladu zamontujemy oświetlenie na rower. Spójrz na to w ten sposób, że za równowartość opłacenia jednego mandatu karnego nałożonego za brak odpowiedniego wyposażenia roweru, w naszym sklepie mógłbyś kupić dobrej jakości latarki rowerowe.

Jakie oświetlenie do roweru wybrać?

Dobór odpowiedniego oświetlenia proponujemy rozpocząć od określenia właściwych potrzeb. To jakie światełko do roweru kupisz będzie zależało przede wszystkim od rodzaju aktywności, typu posiadanego jednośladu czy indywidualnych potrzeb. Dotyczy to, chociażby takich aspektów jak rodzaj źródła zasilania, generowana moc czy czas pracy na jednym ładowaniu. Każdy z tych czynników niewątpliwie przyczyni się do dokonania ostatecznego wyboru.

Przednie lampki rowerowe

W związku z powyższym oświetlenie rowerowe  możemy podzielić na kilka głównych kategorii. Pierwszą z nich są lampy na przód. Mogą to być zarówno produkty których zadaniem jest jedynie ostrzeganie innych użytkowników ruchu o naszej obecności na drodze lub doświetlanie drogi w taki sposób, abyśmy w bezpieczny sposób mogli się przemieszczać po zmroku nawet poza terenem zurbanizowanym. Oczywiście te także różnią się od siebie sposobem montażu, generowaną mocą, źródłem zasilania czy czasem pracy na jednym ładowaniu, dlatego w razie zainteresowania konkretną pozycją zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem produktu który zawsze znajdziecie na naszej stronie.

Tylne lampki rowerowe

Kolejną kategorią świateł do roweru są produkty przeznaczone do montażu z tyłu roweru. Te w odróżnieniu od lamp przednich mają za zadanie jedynie zasygnalizować naszą obecność na drodze. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy poświęcić mniej uwagi na wybór tego elementu wyposażenia roweru. Wręcz przeciwnie. Podczas zakupu zwróć uwagę na moc jaką generuje dane światełko, czas pracy oraz co bardzo istotne ze względu na miejsce montażu – czy dany produkt jest wodoszczelny. W większości przypadków podczas jazdy w niesprzyjających warunkach to właśnie tylne oświetlenie rowerowe poddawane jest najcięższym próbom.

Mocne światła rowerowe

Oświetlenie rowerowe odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas jazdy po zmroku. Wybierając odpowiednie światła, nie tylko spełniasz wymogi prawne, ale także dbasz o swoją widoczność i bezpieczeństwo. Wiele modeli lamp rowerowych na rynku przekracza minimalne standardy, zapewniając jasne i skuteczne oświetlenie. Lampki takie jak Lezyne Mega Drive 1800i stanowią doskonały przykład wydajnego oświetlenia, które sprawia, że droga jest jasno oświetlona nawet w najciemniejsze noce. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym rowerzystą czy początkującym, warto inwestować w wysokiej jakości oświetlenie rowerowe.

Oświetlenie rowerowe najlepszych producentów w Rowertour.com

W zależności od producenta, zarówno przednie jak i tylne światełka posiadają dodatkowe funkcje które w znaczny sposób mogą wpłynąć na bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Poza tak oczywistymi właściwościami jak ilość trybów świecenia, ich zróżnicowanie czy czas pracy na poszczególnym z nich, niektóre firmy oferują również możliwość zamiennego wykorzystywania tego samego modelu zarówno jako lampka rowerowa na przód jak i na tył. Istnieją również światełka, które podczas pracy synchronizują między sobą częstotliwość pracy, a cała obsługa odbywa się z poziomu jednej z nich. Założenie jest jednak takie, że muszą one stanowić komplet jednego producenta. Opcji jest bardzo wiele – wystarczy zapoznać się z naszą ofertą.

 

Podczas wybierania konkretnego produktu weź również pod uwagę ilość dostępnych do danego modelu opcjonalnych akcesoriów. Mogą one znacząco podnieść funkcjonalność światełek. Możliwość zamontowania lampy na kasku, wykorzystania jej jako latarki ręcznej czy przymocowanie do elementów o nieregularnych kształtach może mieć kluczowe znaczenie podczas wypadów rowerowych. Oświetlenie rowerowe wykorzystywane jest wówczas w optymalny sposób, a Ty tym samym zapewnisz sobie doskonałe pole widzenia.

 

Wszystkie te, jak również wiele innych produktów znajdziecie w bogatej ofercie naszego sklepu. Przy każdej z pozycji znajdziecie dokładny opis jak również specyfikację techniczną konkretnego światełka. Znajdziecie tu również informację o aktualnie trwających promocjach czy przecenach. Decydując się na konkretną lampkę zachęcamy również do zajrzenia do zakładek w których te same produkty możecie znaleźć w zestawach oświetlenia w jeszcze korzystniejszych cenowo ofertach.

 

Oświetlenie do roweru to bardzo szerokie zagadnienie, dlatego jeśli mimo wszystko będziecie mieli pytania dotyczące specyfikacji czy dostępności konkretnego produktu, zachęcamy do skontaktowania się z nami za pośrednictwem znajdującego na stronie formularza lub danych teleadresowych jakie znajdziecie w zakładce kontakt.

 


 

 

Zobacz również:

 

 

zamknij [x]