Sakwy rowerowe

Filtry
Marka
Author
Basil
Extrawheel
Merida Akcesoria
Ortlieb
ProX
Racktime
Sport Arsenal
Thule
XLC
Cena
Kolor
beżowy
biały
czarny
czerwony
granatowy
niebieski
pomarańczowy
różowy
srebrny
szary
turkusowy
zielony
żółty
Typ
podwójna
pojedyncza
Rodzaj
przód
tył
Wodoszczelność
tak
Pojemność
12L
13L
14L
15L
16L
17L
18L
19L
20L
22L
23L
24,5L
25L
26L
30L
32L
34L
35L
40L
41L
42L
47L
50L
53L
58L
60L
70L

Jak zamontować sakwy rowerowe?

Montaż sakw rowerowych jest prosty i intuicyjny, ale warto zwrócić uwagę na pewne jego szczegóły, ponieważ mocno obciążona i źle zamocowana sakwa rowerowa może odpaść lub co gorsza uszkodzić element mocujący. Patentów używanych do montażu sakw jest wiele, a najbardziej popularny z nich polega na wykorzystaniu trzech punków montażu. Dwa z nich to sztywne haczyki, które chwytają bagażnik za górną rurkę, a trzeci położony jest w pobliżu dolnej krawędzi sakwy. Jest zazwyczaj regulowany, dzięki czemu możemy nim chwycić rurkę bagażnika o dowolnej średnicy i biegnącą pod różnym kątem. Bagażnik mocujemy najpierw za dwa górne haczyki, a następnie dopasowujemy i zakręcamy dolne mocowanie. Chcąc ściągnąć sakwę wykonujemy te same czynności, ale w odwrotnej kolejności.

Sakwy rowerowe na bagażnik

Sakwy na bagażnik rowerowy mogą mieć pojemność sięgająca nawet 60 litrów. Natomiast wiele bagażników rowerowych ma maksymalny udźwig wynoszący około 25 kilogramów. Warto mieć to na uwadze gdy decydujemy się całkowicie wykorzystać taką ilość miejsca. Tym bardziej jeśli do sakw dołożymy pojemny wór transportowy. Jeśli nie zabieramy dużej ilości ekwipunku to lepszym wyborem będą modele o znacznie mniejszych pojemnościach rzędu 30-50l na parę sakw.

Przednie sakwy na rower

Określenie sakwy rowerowe przednie przyjęło się w odniesieniu do niedużych sakw rowerowych o pojemności około 15 litrów. Stosowanie mniejszych sakw na przodzie wynika z konieczności zachowania dobrego panowania nad rowerem oraz mniejszej wytrzymałości bagażnika przedniego. Zamontowanie sakw rowerowych na tył i przód pozwala lepiej rozłożyć ciężar ekwipunku na tylne i przednie koło. Pamiętajmy tylko, aby sakwy obciążyć w miarę równomiernie po lewej i prawej stronie. W przeciwnym razie będzie nam znosić rower na jedną ze stron.

 

Sakwa na rower to najlepsze rozwiązanie do transportu bagażu zarówno w mieście jak i na dłuższych wyprawach. Zwłaszcza podczas deszczowej pogody sakwa rowerowa jest zdecydowanie bardziej praktyczna niż koszyk na kierownicę lub bagażnik. Szeroki wybór sakw w różnych rozmiarach i wzorach znajdziecie w ofercie naszego sklepu. Nie zwlekajcie z zakupem!

 


zamknij [x]