Odpowiedzialność społeczna

odpowiedzialność społeczna w rowertour.com

 

Odpowiedzialność społeczna biznesu była i jest nieodłącznym elementem działania naszego sklepu, już od początku jego istnienia. Wsparcie lokalnych i ogólnokrajowych projektów jest tym co nas wyróżnia na tle konkurencji. Uwielbiamy to robić i wciąż szukamy ciekawych inicjatyw, które moglibyśmy wesprzeć.

Od zawsze wspomagamy lokalne zawody, inicjatywy, sportowców indywidualnych oraz akcje charytatywne. Są to między innymi:

 

 

activy logo akcji

 

 

Activy – gra, która motywuje do jeżdżenia rowerem do pracy

W 2019 roku byliśmy głównym sponsorem nagród w grze rowerowej, która polegała na aktywowaniu firm i osób indywidualnych do dojazdów rowerem do pracy. Za pokonane kilometry uczestnicy otrzymywali punkty, które później mogli wymienić na atrakcyjne nagrody marki Muc-Off. W roku 2020 również dołączamy do tej inicjatywy, a w trosce o środowisko wystawimy swój własny, pięcioosobowy team, który przesiądzie się ze swoich samochodów na rowery.

 

 

SRMR logo

 

 

Silk Road Mountain Race 
W 2020 roku wspieramy wyjątkowy projekt jakim jest udział w imprezie, której nie ukończył jeszcze żaden Polak. Silk Road Mountain Race to jeden z najtrudniejszych wyścigów rowerowych na świecie. Zawodnicy do pokonania mają 1800km po bezdrożach Kirgistanu oraz ponad 30km w pionie! To jakby 3,5 razy wjechać z poziomu morza na Mount Everest. Na trasie będą samowystarczalni. Nie będzie po drodze żadnego serwisu rowerowego. Cały sprzęt biwakowy, ubrania oraz zapas jedzenia i wody, który będą mogli uzupełniać w miejscowych sklepach będą musieli wozić ze sobą. My staramy się, aby ten ekwipunek był jak najlżejszy i na tyle wytrzymały, aby przetrwać cały wyścig. W 2020 roku tego wyzwania podejmą się Marek Barczewski i Jakub Kubiński.

 

 

oddajrower.pl logo

 

 

 

Oddajrower.pl
Oddaj rower to wspaniała inicjatywa, którą zapoczątkował sklep rowerowy z Białegostoku. Przed Świętami Bożego Narodzenia zbierane są używane rowery od firm i osób prywatnych, następnie przechodzą remont generalny, a na koniec trafiają do dzieci z domów dziecka oraz maluchów, których nie stać na własny rower. Nasza firma stara się w okresie przedświątecznym nagłośnić tę inicjatywę poprzez wszystkie nasze kanały w Social Media, newsletter oraz banery na stronie głównej.


 

 

 

rowerowa brzoza logo

 

Metropolia Bydgoszcz Maraton MTB 
Uwielbiamy lokalne inicjatywny i uważamy, że ich wsparcie leży w interesie firm oraz mieszkańców. Z dumą od wielu lat wspieramy jedną z największych imprez rowerowych w Bydgoszczy i okolicach, czyli Metropolia Bydgoszcz Maraton organizowany przez Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza. Oprócz wsparcia w postaci nagród dla najlepszych zawodników oraz upominków dodawanych dla pakietów startowych. Ponadto nasi specjaliści od marketingu wspierają to wydarzenie tworząc kreacje reklamowe dla Rowerowej Brzozy.

 

 

 

rajdy rowerowe

  Rajdy rowerowe
To kolejne przedsięwzięcie organizowane przez Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza, w którym nie mogło nas zabraknąć. Rajdy te cieszą się ogromną popularnością. Przykładem może być Rajd Niepodległości z 2019 roku, w którym wzięły udział 502 osoby. Czerwona fala rowerzystów przejechała 111km. Rowertour.com wspiera rajdy swoim wozem technicznym, aby każdy uczestnik mógł cało dojechać do celu.

 

 

wsparcie indywidualne

 

Wsparcie indywidualne
Sami jesteśmy rowerzystami, część z nas to aktywni zawodnicy. Wiemy jak trudno jest uprawiać kolarstwo nawet na poziomie amatorskim gdy nie mamy odpowiedniego wsparcia sprzętowego. Nie skupiamy się jednak na wybitnych sportowcach, a na amatorach z pasją, którzy potrafią zarazić nią rzesze czytelników.

 

 

rowertour.com pumptrack Bydgoszcz miedzyń

 

 

 

Pumptrack Miedzyń Bydgoszcz

Zawsze staramy się wspierać lokalne inicjatywy. Szczególnie jeśli dotyczą przedsięwzięć związanych z rowerami. W 2020 roku braliśmy udział w otwarciu nowoczesnego Pumptrack’a w Bydgoszczy. Tym razem sami zgłosiliśmy się do władz miasta, z chęcią wsparcia. Mocno reklamowaliśmy wydarzenie, jakim było otwarcie tego obiektu, a następnie ufundowaliśmy rower marki Dartmoor oraz kilkanaście kasków XLC, które można było wygrać w konkursie przeprowadzonym przez nas w dniu otwarcia Pumptrack’a. Cieszymy się, że w naszym mieście powstaje coraz więcej profesjonalnych obiektów, na których rowerzyści mogą trenować lub po prostu miło spędzić czas.

 

 

 

Akcja Bezpieczny Rower

Jest to akcja, która ma na celu szerzenie świadomości rowerzystów na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Chcemy, aby każdy kolarz był maksymalnie chroniony podczas jazdy. Co prawda wydarzenie trwało w okresie kwiecień - sierpień 2021, ale staramy się cały czas podtrzymywać ideę ostrożnej i przemyślanej rowerowej wędrówki. Na koniec akcji udostępniony zostanie e-book, podsumowujący wszystkie informacje.

zamknij [x]