Rękawiczki rowerowe

Filtry
Marka
100%
7iDP
Accent
Answer
Author
Bluegrass
Castelli
Chiba
Dartmoor
Fist Handwear
Five Gloves
Fox
Fuse Protection
GripGrab
Merida Akcesoria
Muc-Off
Pedal Palms
ProX
Rogelli
SealSkinz
Shimano
SixSixOne 661
Supacaz
Viking
Wowow
XLC
Cena
Kolor
biały
brązowy
błękitny
czarny
czerwony
fioletowy
grafitowy
granatowy
niebieski
oliwkowy
pomarańczowy
różnokolorowy
różowy
srebrny
szary
turkusowy
zielony
żółty
Płeć
damskie
dziecięce
męskie
unisex
Rozmiar
3XL
4XL
5
6
7
7-8
8
9
10
11
12
L
L/XL
M
S
S/M
XL
XS
XXL
XXS
YL
YM
YS
YXS

Rodzaje rękawiczek rowerowych

Rękawiczki rowerowe możemy podzielić na krótkie lub inaczej mówiąc bez palców, długie – z pełnymi palcami oraz rękawiczki rowerowe zimowe. Drugim kryterium wyboru może być płeć. Z uwagi na zupełnie inną budowę kobiecych oraz męskich dłoni producenci rzadko oferują modele unisex. Najczęściej są to rękawiczki rowerowe damskie, męskie lub dziecięce. Modele bez palców zakłada się najczęściej w miesiącach letnich, późną wiosną lub wczesną jesienią. Korzystają z nich kolarze szosowi, górscy, turyści rowerowi oraz osoby przemieszczające się rowerami po mieście. Jednak ta ostatnia grupa zdecydowanie najrzadziej zakłada rękawice na rower. Rękawiczki z długimi palcami dedykowane są kolarzom górskim, którzy są zdecydowanie bardziej narażeni na wywrotki i konieczność podparcia się dłonią o podłoże. W przypadku kolarzy szosowych stosowanie rękawiczek z pełnymi palcami uważane jest za faux pas, chociaż tak naprawdę sprawdzają się one tak samo dobrze jak na MTB. My osobiście nie widzimy przeciwwskazań, aby łączyć je z jazdą na szosie tak samo jak w odwrotnej sytuacji czyli używania rękawiczek z krótkimi palcami w przypadku MTB. Pamiętajmy, aby to nam było wygodnie.

Rękawiczki na rower każdego typu

Rękawiczki rowerowe aby spełniały swoje podstawowe zadanie powinny być przede wszystkim wykonane z wytrzymałych, ale i wygodnych oraz bezpiecznych w kontakcie ze skórą materiałów. Następnie muszą być dobrze dopasowane do wielkości dłoni i długości palców. Wielu producentów oferuje rękawiczki nawet w 6-7 różnych rozmiarach. To daje możliwość idealnego dopasowania do wielkości dłoni. Dodatkowo zakres rozmiarowy jest zazwyczaj uzależniony od płci. Rękawiczki rowerowe męskie są zazwyczaj dostępne w szerszym zakresie rozmiarowym niż damskie.

Rękawice rowerowe na chłodne dni

Zimowe rękawiczki rowerowe to najbardziej zaawansowany technologicznie typ rękawiczek. Ich głównym zadaniem jest izolowanie rąk od zimna. Ponadto powinny być nieprzemakalne i wiatroszczelne. Dobre dopasowanie jest tak samo ważne jak w przypadku rękawiczek letnich. Zbyt ciasne mogą utrudniać przepływ krwi, a to prowadzi do szybszego wychłodzenia palców. Wyróżniamy rękawiczki zimowe pięciopalcowe lub dwupalcowe. Ponadto zdarzają się modele z trzema palcami, ale stanowią one raczej wyjątek. Dwupalcowe są zdecydowanie najcieplejsze i świetnie sprawdzają się w wyjątkowo mroźne dni. Pięciopalcowe dają większą swobodę operowania rękom bez konieczności zdejmowania rękawic, jednak aby zapewnić porównywalny komfort cieplny muszą posiadać więcej materiału izolującego.

 


zamknij [x]