Hulajnogi wyczynowe

Filtry
Marka
Madd Gear
Wzrost
od 112 cm
od 121 cm
od 134 cm
od 142 cm
od 167 cm
Kolor
biały
czerwony
niebieski
pomarańczowy
różowy
szary
żółty
Cena
Przedział wiekowy
4+
6+
8+
Wysokość kierownicy
77cm
78cm
79cm
80cm
85cm
86cm

Hulajnoga do trików - jak ją dobrać i ile kosztuje?

Hulajnoga wyczynowa różni się od tej tradycyjnej konstrukcją i przeznaczeniem. O ile na normalnej skoki są sporadyczne, o tyle nasza hulajnoga freestyle wpisany ma w swoje DNA i tylko czeka, aż znajdzie się w powietrzu. Wynikają stąd różnice w budowie, przede wszystkim - wysokość. Dobieramy ją tak, aby szczyt kierownicy znajdował się między dwoma elementami ciała - szczytem uda a górną częścią biodra. Przyjmuje się, że jest to od 70 do 90 cm, i w tym wymiarze najczęściej znajdziemy omawiane pojazdy. Hulajnoga wyczynowa dla dorosłych wymusza także pewne ugięcie postawy, aby zapewnić odpowiednie odbicie i kontrolę podczas lotu. Stąd podstawa pojazdu jest mocna i nieco wydłużona, natomiast ciężar skupiony jest przy tylnej osi.

 

Nie jest to sprzęt drogi. Ceny rozsądnych modeli firmy Street Surf zaczynają się od umiarkowanych 300 zł. Drugi koniec szali to najlepsze hulajnogi wyczynowe na rynku firmy Madd Gear, będącej specjalistą w tym zakresie - tu ceny gładko przekraczają 1200 zł. Wszystko zależy od tego na jakim etapie rozwoju jesteśmy i jak bardzo zaawansowani chcemy być. Hulajnoga wyczynowa z prostą kierownicą nie musi być droga, jeśli jazdę tego typu my czy nasze dzieci traktujemy bardziej rekreacyjnie.

Jaka hulajnoga wyczynowa będzie najlepsza dla mnie?

Najlepsza hulajnoga wyczynowa to ta, którą mam przy sobie - to odwieczne motto ciągle się sprawdza. O ile sprzęt dobraliśmy właściwie pod kątem wzrostu i wymiarów - niewiele nas już zaskoczy. Mając tak dopasowany sprzęt jesteśmy w stanie sprawnie skakać, wirować w powietrzu i pokonywać tory w skateparkach. Na co zwracamy uwagę, tak aby jednoślad był dopasowany do nas jak najlepiej? Na pewno aluminiowa konstrukcja - najczęstsze aluminium 6061 znamy doskonale z dobrych rowerów. Koła o rozmiarze 120 mm i jak najlepsze łożyska - obecnie K3 Abec to rozsądny wybór. Mając taki model hulajnogi wyczynowej, możemy spokojnie - a w zasadzie niespokojnie! - szaleć na każdej rampie i torze.

Profesjonalna hulajnoga wyczynowa w Rowertour.com

Wyczynowe hulajnogi wymagają sprytu, orientacji w przestrzeni, ekwilibrystyki i umiejętności zachowania równowagi nawet w najmniej rozsądnym położeniu ciała. Dlatego opanowanie trudnej sztuki jazdy na nich daje tyle frajdy i satysfakcji. Zarówno młodsi, jak i zupełnie dorośli mogą się tu odnaleźć i swobodnie realizować swoją pasję. Aktywność ta bardzo dobrze podnosi ogólną sprawność i elastyczność.

 

Dobra hulajnoga wyczynowa jest podstawą do stawiania swoich kroków w tym środowisku i tej aktywności. W Rowertour.com dbamy o to, by dobór sprzętu był możliwie szeroki, ale jednocześnie jak najlepszy. Z prostego powodu - to Ty będziesz potem uprawiał tę aktywność, a Ty wciąż jesteś dla nas najważniejszy. Pomożemy dobrać Ci odpowiedni model, wesprzemy gdy będziesz szukać odpowiednich części, elementów wyposażenia i ochrony. Możesz na nas liczyć zawsze gdy będziesz nas potrzebować - nie zostawimy Cię na rampie, to jest na lodzie, kiedy będziesz szukać czy naprawiać swojej hulajnogi. Zapraszamy, przekonaj się, zaufaj nam jak tysiące klientów - rowertour jest dla Ciebie. Zajrzyj!

 


zamknij [x]