Foteliki rowerowe tylne

Filtry
Marka
Hamax
Thule
Urban Iki
Cena
Montaż
na bagażnik
na ramę
Odchylany
tak
Waga dziecka
do 22 kg

Sprawdźmy foteliki rowerowe montowane na tył!

Fotelik rowerowy montowany nad tylnym kołem pozwala na przewożenie starszych i cięższych dzieci, w przeciwieństwie do fotelika z przodu. Należy jednak pamiętać, że certyfikat europejski EN14344 gwarantuje bezpieczeństwo fotelika tylko w przypadku przewożenia dziecka o wadze do 22 kg (symbol A22). Mniejsze dzieci o wadze do 15 kg (symbol A15) również mogą korzystać z fotelika tylnego.

 

Foteliki rowerowe tylne można zainstalować na dwa sposoby: poprzez stelaż mocowany do bagażnika lub sprężynowy wysięgnik mocowany na rurze podsiodłowej. Pierwszy sposób jest bardziej uniwersalny, ponieważ umożliwia szybkie demontaż siedziska i wykorzystanie stelaża do transportu niewielkich zakupów. Wybór fotelika dla dziecka zależy jednak nie tylko od jego rozmiaru, ale także od preferencji rodziców.

 

Foteliki rowerowe montowane z tyłu zapewniają komfortową jazdę dla dziecka. Fotelik umieszczony nad bagażnikiem nie ogranicza widoczności ani nie utrudnia ruchów opiekuna podczas pedałowania. W niektórych modelach fotelików tylnych, producenci umożliwiają również odchylenie oparcia o około 20 stopni i położenie dziecka w pozycji półleżącej, co zwiększa jego komfort podróżowania. Dzięki temu rodzice mogą wybierać się z dziećmi na dłuższe wycieczki. Hamax i Polisport są czołowymi producentami tylnych fotelików rowerowych. Każdy z nich spełnia najwyższe standardy jakościowe (CE) i posiada atest bezpieczeństwa od renomowanego instytutu TÜV/GS.

 


zamknij [x]