Hamax

Kategorie
Filtry
Cena

Historia firmy Hamax

Dzieci stanowią fundament przyszłości naszego świata. To od nich zależy, czy pasja do jazdy rowerem zostanie zachowana i pielęgnowana. Marka Hamax, specjalizująca się w produkcji siodełek i przyczepek dla dzieci, dąży do udowodnienia, jaką radość może przynieść jazda na rowerze. Firma powstała pod koniec lat 50. i początkowo skupiała się na produkcji sanki oraz nart dla najmłodszych. Z biegiem czasu, skandynawska marka rozszerzyła swoje zainteresowania o kolarstwo, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w Europie. Od samego początku najwyższym priorytetem dla założycieli Hamax było zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa dzieciom. Dlatego też firma ściśle przestrzega standardów i spełnia wszystkie wymogi regulacji Unii Europejskiej.

 

Warto wspomnieć o fotelikach dla dzieci, takich jak Caress, Zenith, Siesta i Sleepy, które zapewniają komfort i bezpieczne oparcie zarówno przed jak i za opiekunem prowadzącym rower. Przyczepki Outback i Outback ONE są doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym wygodne przemieszczanie się z ochroną przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W asortymencie firmy znajduje się również szeroki wybór sanki o różnych kształtach i w atrakcyjnych kolorach, które przyciągają uwagę dzieci. Hamax jest częścią grupy HTS, do której należą również takie marki jak BeSafe, Voksi, Etto, Swisseye i Packline. Logo marki Hamax znalazło się nawet w artykule National Geographic, który opisywał wyprawę Polki, Moniki Okrza-Strzeleckiej, wraz z jej córką, wzdłuż 550-kilometrowego wybrzeża Bałtyku. To doskonały przykład na to, jak wygodne i bezpieczne produkty Hamax umożliwiają niezwykle długie podróże rowerowe, gdzie fotelik znajduje się za plecami aktywnego rodzica.

Hamax - fotelik na rower

Hamax fotelik na rower wydał  po raz pierwszy w roku 1981. Była to nowość w sklepie specjalizującym się głównie w dziecięcych sprzętach saneczkarskich. Od tego czasu stały się sztandarowym produktem marki. Dzisiaj fotelik na rower Hamax to najczęściej wybierany w Skandynawii i najlepiej oceniany w rankingach sprzęt dla dzieci. W Europie fotelik Hamax to  jeden z najbardziej rozpoznawalnych na rynku. Sklep oferuje szeroki wybór modeli: od najbardziej klasycznych, po te najbardziej zmodyfikowane. Dostępne są te o sportowym wyglądzie jak i warianty bardziej stonowane i eleganckie. Wszystkie foteliki Hamax są łatwe w montażu - bardzo łatwo można je przymocowywać nawet jedną ręką oraz zdjąć lub złożyć tak by zajmowały mniej miejsca. W zależności od modelu można je mocować na przodzie i tyle ramy lub umieścić w miejscu bagażnika. Regulowany tył umożliwia dokładniejsze dostosowanie oparcia do wzrostu dziecka. To oraz dopasowujące się podnóżki i uprzęże pozwalają fotelikowi na rośnięcie razem z dzieckiem, dzięki czemu maluch nie wyrośnie z siedzenia tak szybko jak w przypadku zwykłego siodełka. Dzięki nieinwazyjnej konstrukcji oparcia dziecko zachowa zdrową postawę kręgosłupa podczas jazdy. Idealnym przykładem takiego modelu jest Hamax Siesta.

 

Sklep oferuje również foteliki rowerowe lekko odchylające się w tył - w ten sposób dziecko może wygodnie się ułożyć i zasnąć w ciągu podróży z rodzicem. W materiale fotelików Hamax została wykorzystana technika sprężynowa, dodatkowo chroniąca malucha przed wypadkiem. Mogłoby się wydawać, że przez ilości utwardzeń ze względów bezpieczeństwa fotelik będzie niewygodny dla dziecka, jednak wszystkie modele są wymoszczone wygodną, dodatkową warstwą materiałowego pokrycia, na którą żaden maluch nie powinien się skarżyć. Wszystkie rodzaje fotelików Hamax są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. 

Hamax - przyczepka rowerowa

Przyczepka rowerowa marki Hamax jest dostępna w trzech wersjach. Każda z nich jest możliwa do złożenia oraz wykorzystania jako sportowy wózek, wszystkie występują w różnorodnych barwach kolorystycznych. Jak wszystkie produkty Hamax posiada najwyższe certyfikaty jakości. Przyczepki Hamaxa cechują się niezwykłą praktycznością, którą użytkownik zachowa nie tylko w mieście, ale również na wycieczkach czy przy uprawianiu sportów w każdych warunkach. Od zewnątrz, dzięki stabilizacji kół dziecko ma zapewniony komfort przez całą podróż a od wewnątrz, przyjemne, miękkie i obszerne siedzonko pozwala mu z łatwością zasnąć czy wygodnie się ułożyć. Komfort od środka zapewnia również wentylacja, zwijany daszek dający ochronę przed słońcem w upalne dni, a także przezroczyste ścianki umożliwiające dziecku dobry widok. Materiały siedziska można zdjąć i odświeżyć. Poza podstawowymi cechami przyczepki Hamax posiadają odblaski na kołach, dzięki którym znacznie zwiększa się widoczność na drodze. Ponadto miejsce na światła LED może zapewnić dodatkową ochronę. Przyczepki Hamax mają dwa gabaryty: mogą pomieścić jedno lub dwójkę dzieci w zależności od modelu. Jednym z najważniejszych aspektów przyczepek Hamax jest ich cena - to jedne z najtańszych przyczepek wysokiej jakości dostępnych na rynku. 

Hamax - kask rowerowy

Hamax kask rowerowy to dwa nowo powstała gałąź modeli kasków oferowana przez markę. Zaprojektowane w sposób dzięki któremu są idealnym uzupełnieniem rodzinnej kolekcji Hamaxa nie tylko wizualnie, ale także pod względem zapewnienia dodatkowej ochrony i bezpieczeństwa, którego wymagają dzieci. Stworzono dwa warianty bazujące na technologiach kasków rowerowych dla dorosłych: przeznaczony dla najmniejszych maluchów i dla starszych dzieci. Kaski Hamax to gwarancja ochrony dzięki dodatkowej warstwie plastiku. Regulacja pasków pozwala na dokładne dopasowanie do główki dziecka. Dzięki zapięciu na magnes są łatwe do założenia lub zdjęcia, nawet mając na sobie rękawiczki. Kaski rowerowe dla dzieci Hamaxa zawierają również otwory wentylacyjne, zapewniające dziecku poczucie świeżości. Ponadto wyróżniają się stonowanym designem co czyni je jednymi z najlepiej wyglądających na rynku. Dzięki połączeniu komfortu i ochrony są idealne do pierwszych przejażdżek rowerem.