Lampki rowerowe przednie

Filtry
Marka
Author
AXA
Busch & Muller
Cannondale
Cateye
Infini
Lezyne
Litemove
ProX
Sigma
Topeak
Trelock
X-Light
XLC
Cena
Zasilanie
akumulator
bateria
dynamo
e-bike
prądnica
Moc światła
4 Lumeny
10 Lumenów
12 Lumenów
15 Lumenów
17 Lumenów
18 Lumenów
20 Lumenów
25 Lumenów
30 Lumenów
32 Lumeny
35 Lumenów
40 Lumenów
45 Lumenów
50 Lumenów
60 Lumenów
70 Lumenów
75 Lumenów
80 Lumenów
100 Lumenów
120 Lumenów
130 Lumenów
140 Lumenów
145 Lumenów
150 Lumenów
160 Lumenów
200 Lumenów
210 Lumenów
250 Lumenów
290 Lumenów
300 Lumenów
310 Lumenów
350 Lumenów
400 Lumenów
500 Lumenów
550 Lumenów
600 Lumenów
700 Lumenów
800 Lumenów
880 Lumenów
900 Lumenów
1000 Lumenów
1100 Lumenów
1200 Lumenów
1300 Lumenów
1500 Lumenów
1600 Lumenów
1700 Lumenów
1800 Lumenów
2000 Lumenów
Mocowanie
błotnik
inne
kierownica
widelec

Lampka rowerowa przednia - światełko w tunelu

Niepozorna w pełnym słońcu, lampka przednia do roweru pełnię siły ujawni przy pierwszych zapadających ciemnościach. Nowoczesne lampki mają przepotężną moc generowaną z małego akumulatora - specjalna konstrukcja soczewek, ogromne zasięgi (nawet 200 metrów) oraz źródło światła z diod: oto krótka charakterystyka. Dzisiejsze lampki przednie do roweru to nie dawne konstrukcje, gdzie wymęczona żaróweczka dawała nam minimalne bezpieczeństwo. Dziś specjalne konstrukcje odprowadzają ciepło, termostaty dbają by konstrukcja się nie przegrzała a akumulatory litowo - jonowe ładujemy z ładowarek, jak telefony.

 

Postęp w rozwoju oświetlenia sprawił, że jest to element niezwykle nowoczesny, sprawny i wydajny. Małe kształty, duże moce, świetne solidne mocowania i duża ergonomia sprawiają, że możemy korzystać z bogactwa oświetlenia do woli, dobierając sobie dokładnie takie, jakiego potrzebujemy. Lampka przednia rowerowa to jeden z filarów naszego oświetlenia - poza rozsądkiem i innymi elementami. Znajdźmy właściwy i jeździjmy bezpiecznie.

Rodzaje przednich lampek rowerowych

Ogromna ilość producentów zajmuje się produkowaniem wydawałoby się tak banalnego elementu jak przednia lampka do roweru. Author, ProX, Lezyne, Sigma, Busch&Muller czy Kryptonite - to tylko niektóre firmy zajmujące się specyfiką oświetlenia rowerowego. Każda z nich ma określony patent na to, jak zapewnić nam widoczność. Każda dba o wysoki poziom i odpowiednią szerokość oferty - tak cenowo, jak i konstrukcyjnie.

 

Generalnie najprościej podzielić lampki rowerowe przednie ze względu na sposób ich zasilania. Wbrew pozorom dynamo nie odeszło do lamusa - w rowerach miejskich wciąż jest na czasie. Mamy więc lampki zasilane tym rodzajem prądu. Coraz popularniejsze i coraz tańsze są lampki z akumulatorami litowo - jonowymi, które niedawno były jeszcze dość egzotyczne. Ładowane z ładowarek, zachowują wysoką wodoszczelność, nawet rzędu IPX7. Akumulator Li-On do kompletu jest zazwyczaj integrowany z konstrukcją - a to zmniejsza jej skomplikowanie i wymiary. Mimo wszystko lampki przednie rowerowe znajdziemy też z klasycznymi bateriami. Ze względu na wygodę użycia i prostotę nieprędko wyjdą z powszechnego użycia.

Sposoby montażu lampek przednich do roweru

Lampka przednia do roweru nie może być urządzeniem skomplikowanym. Producenci postawili na ergonomię i szerokie wykorzystanie nowoczesnych materiałów. Znajdziemy więc takie, które montuje się szybko za pomocą gumowanego paska z oczkami: wszędzie gdzie chcemy i niemal na każdej powierzchni. Do większych lampek przyda się śrubokręt lub klucz ampulowy. Generalnie możemy montować je na kierownicy, spotyka się także wersje na błotnik, przedni bagażnik lub pionową rurę główki ramy. Montować możemy gdzie chcemy - ważne aby nic nie zasłaniało lampce przepływu strumienia światła.

 

Dbając o szeroką ofertę staramy się, by była ona dla Was przystępna tak cenowo, jak i jakościowo. Do każdego rodzaju jazdy, jaki uprawiacie możemy znaleźć Wam odpowiednie i właściwe oświetlenie. Jego zalety docenicie przy pierwszej okazji, kiedy jesienny zmrok zaskoczy Was w lesie czy na drodze. Bądźcie zawsze widoczni i zawsze wyposażeni - dzięki nam możecie to zrobić dobrze i mądrze. Zaufajcie nam przy dokonywaniu wyboru, a zapewniamy że ta inwestycja zwróci się zawsze wtedy, kiedy najbardziej będziecie jej potrzebować. Rozjaśnijcie swoje drogi - lampka na przód roweru to najlepszy na to sposób.

 


 

 

Zobacz również:

 

 

zamknij [x]