Zapięcia łańcuchowe

Filtry
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Gerda
Hiplok
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
Trelock
Woom
XLC
Zefal
Cena
Grubość
3,5mm
4mm
5,5mm
5mm
6mm
7,5mm
7mm
8mm
9,5mm
9mm
10,5mm
10mm
12mm
14mm
22mm
25mm
Typ zamka
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni
Długość
12cm
15cm
55cm
60cm
70cm
75cm
80cm
85cm
90cm
95cm
100cm
105cm
110cm
120cm
130cm
140cm
150cm
170cm
180cm
250cm

 

Zapięcie łańcuchowe niewątpliwie wyróżnia się na tle innych zabezpieczeń swoją masywną budową. Wykonane z hartowanej stali ogniwa, czy solidne zapięcie na pierwszy rzut oka pozwalają określić, że sforsowanie takiego zapięcia nie będzie prostym zadaniem dla ewentualnego rabusia. Zastosowanie takiego rozwiązania z pewnością uchroni Twój rower przed działaniem tzw. „okazyjnych złodziei”. Nie tylko nie będą mogli pokonać zabezpieczenia, ale co ważniejsze, zapewne w ogóle nie podejmą takiej próby. Z punktu widzenia użytkownika jest bardzo duży atut tego typu jeśli chodzi o tego typu rozwiązania.       

   

Łańcuch do zapięcia roweru ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Dzięki możliwości oplecenia go wokół każdego słupa, znaku, barierki czy latarni możesz zabezpieczyć rower przy wykorzystaniu wszystkich elementów infrastruktury jakie znajdziesz w pobliżu, nawet tych o nieregularnych kształtach. Jedynym ograniczeniem będzie wyłącznie długość samego łańcucha. Niemniej zdecydowana większość zabezpieczeń została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy, nawet podstawowy model pozwalał na bezpieczne i skuteczne przypięcie jednośladu.

 

Każdy z producentów dba również o to aby ich łańcuch - zapięcie do roweru było nie tylko bezpieczne, ale także wygodne w użytkowaniu. Z tego względu w swoich produktach stosują różnego rodzaju mechanizmy blokujące. Mogą to być klasyczne, ale jednocześnie zaawansowane technologicznie kłódki, jak również zapięcia na kluczyk czy cieszące się dużą popularnością zamki szyfrowe. To na które z rozwiązań się zdecydujesz oczywiście będzie zależało od Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Jak wspominaliśmy już na wstępie, łańcuchy rowerowe należą do grupy najbezpieczniejszych zapięć rowerowych dostępnych na rynku. Decydując się jednak na ten rodzaj zabezpieczenia należy być świadomym, że ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, mają one dość dużą masę własną. Z tego względu przewożenie ich na rowerze może być nieco kłopotliwe. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz również dedykowane koszyki transportowe w których w wygodny sposób będziesz mógł przewozić zapięcie. Jeśli chciałbyś uzyskać informację na tematy związane z zabezpieczeniami rowerowymi, zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu.

 


zamknij [x]