Zapięcia rowerowe składane

Filtry
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Gerda
Hiplok
Kryptonite
Zefal
Cena
Typ zamka
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni
Długość
60cm
80cm
84cm
85cm
90cm
95cm
100cm
110cm
120cm
Mocowanie
tak

Ogromny wybór zapięć składanych

Jeśli chcesz skutecznie uchronić swój rower przed kradzieżą, a jednocześnie chciałbyś posiadać praktyczne i wygodne zabezpieczenie, wówczas zapięcie rowerowe składane wydaje się być bardzo rozsądną opcją. Oczywiście poziom ochrony jakie oferują poszczególne modele uzależniony jest od grubości oraz materiału z jakiego zostały wykonane, jak również mechanizmu blokującego. Niemniej różnorodność dostępnych na rynku produktów jest ogromna. Taki stan rzeczy wpływa na stale rosnącą popularność takiego rozwiązania. Z naszej oferty każdy miłośnik jednośladów jest w stanie wybrać zapięcie składane, które będzie adekwatne do potrzeb.

 

Popyt na ten rodzaj zabezpieczenia jest ściśle związany z jego wszechstronnością. Dzięki swojej konstrukcji możemy z niego korzystać, przypinając rower do obiektów przy których np. wykorzystanie zapięcia typu u-lock byłoby niemożliwe. Długie na kilkadziesiąt centymetrów ramię daje nam bardzo dużą swobodę działania, natomiast po złożeniu otrzymujemy niewielkich rozmiarów kompaktowe zapięcie. Dzięki temu możemy w wygodny i komfortowy sposób przewozić je w plecaku, torbie czy w dedykowanym uchwycie które montuje się na ramę jednośladu. 

 

Każde zapięcie rowerowe składane posiada swoją klasę bezpieczeństwa, która z góry określa w jakich warunkach zostawienie jednośladu bez opieki jest bezpieczne. Innego rodzaju zapięcia powinniśmy zastosować podczas pozostawienia roweru w centrum ruchliwego miasta, gdzie prawdopodobieństwo ewentualnej kradzieży jest niezwykle wysokie, a innej klasy zapięcie do roweru składane wystarczy aby skutecznie uchronić naszą maszynę na obrzeżach miasta lub na terenie wiejskim. Jeśli masz wątpliwości które z zabezpieczeń będzie dla Ciebie odpowiednie, zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu.

 

Poszczególne modele zapięć składanych różnią się od siebie również rodzajem mechanizmów blokujących jak również typem zapięć. Część dostępnych na rynku produktów zamykana jest za pomocą klasycznego kluczyka, którego ewentualne dorobienie możliwe jest jedynie u producenta zapięcia, lub zyskujących coraz większą popularność zamków szyfrowych, które z oczywistych względów umożliwiają zmianę fabrycznego kodu. To które z rozwiązań wybierzesz będzie zależało od Ciebie. Z jednej strony posiadanie kluczyka wydaje się bezpieczniejszą opcją, ponieważ nikt poza Tobą nie będzie mógł otworzyć zamka, z drugiej strony nad wyraz bezpieczne zamki szyfrowe zwalniają Cię z konieczności wożenia ze sobą klucza.

 

Same mechanizmy blokujące są skonstruowane w ten sposób, aby uniemożliwić złodziejowi przecięcie, zerwanie czy przewiercenie zamka. Podczas ewentualnej próby kradzieży ten typ zapięcia może zostać zniszczony czy pogięty, jednak w zależności od stopnia ochrony, nie powinien ustąpić pod naporem siły. Z tego względu właśnie składane zapięcia rowerowe stanowią jedne z najbezpieczniejszych zabezpieczeń na rynku.

 

Teoretycznie najsłabszym ogniwem składanych zapięć mogą być ruchome nity które łączą ze sobą poszczególne panele. Ze względu na fakt, że wykonane ze wzmocnionej hartowanej stali płytki bardzo trudno przeciąć, złodzieje najczęściej dążą do osłabienia, a w rezultacie do zerwania ruchomego połączenia. Jednak firmy których produkty posiadamy w swojej ofercie aby zapobiec takiemu stanu rzeczy podejmują w tym zakresie odpowiednie kroki. Posiadając stosowną wiedzę dokładają wszelkich starań aby również te elementy zapięć stanowiły trudną do pokonania barierę. Z tego względu opracowali skuteczną technikę nitowania, która gwarantuje jednakowy stopień ochrony dla zabezpieczenia jako całości.

 

Dużą zaletą wszystkich składanych zapięć jest ich stosunkowo niewielka masa oraz kompaktowe rozmiary. Biorąc pod uwagę stopień ochrony jakie oferują, te kilkaset gramów jakie musimy z sobą wozić stawia je na dużo lepszej pozycji niż zapięcia typu u-lock czy łańcuchy. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej ułatwić cykliście transportowanie zapięcia, większość dostępnych w naszym sklepie produktów posiada w zestawie dedykowane uchwyty, które pozwalają przymocować zapięcie do ramy roweru. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu zabezpieczenia zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie.