Buty rowerowe zimowe

Filtry
Marka
Crono
DMT
Fizik
Rogelli
Shimano
Sidi
XLC
Rozmiar
36
37
38
39
40
41
42
43
44
44,5
45
45,5
46
47
48
49
50
Przeznaczenie
MTB
szosa
Cena

Zimowe buty rowerowe na każdą kieszeń

Buty rowerowe na zimę to zdecydowanie większy wydatek, niż dobre rękawiczki rowerowe. W zależności od renomy marki, zastosowanych membran, designu i poziomu izolacji możemy znaleźć buty od 400 do ponad 1000zł za parę. Różnica jest więc spora i nasuwa się pytanie: czy warto? Odpowiedź jak zwykle nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego jak długo i w jakich temperaturach przyjdzie nam jeździć oraz od indywidualnych predyspozycji do radzenia sobie w mroźnych warunkach. Jeśli jeździmy w centrum lub na północy kraju, zima nie jest akurat bardzo mroźna, a nasze wycieczki nie przekraczają dwóch godzin to wystarczą nam podstawowe buty zimowe MTB lub szosowe marki XLC. Ich test znajdziecie w artykule "Rowertour testuje zimowe buty XLC CB M07" na naszym blogu. Do dłuższej jazdy w temperaturach poniżej -10 polecamy droższe i bardziej zaawansowane buty SIDI i Shimano.

 

Wielu kolarzy zadaje sobie często pytanie czy nie lepiej postawić na dobre ochraniacze neoprenowe na buty. Ci, którzy mieli okazję stosować zarówno ochraniacze jak i buty rowerowe zimowe nie mają takich dylematów i od razu sięgają po buty. Różnica w izolacji jest ogromna, budowa zupełnie inna, a komfort nieporównywalny. Ochraniacze na buty sprawdzą się w niskich, ale wciąż plusowych temperaturach, np. późną jesienią lub wczesną wiosną. Chociaż i wtedy możemy już spokojnie sięgać po obuwie zimowe.

 

Trzeba wspomnieć o jeszcze jednym elemencie godnym uwagi, a mianowicie o warstwie zewnętrznej. Oprócz ochrony przed wiatrem jest ona bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, a wszyscy doskonale wiemy, że w czasie zimy buty i rower brudzą się błyskawicznie i praktycznie po każdej jeździe jesteśmy zmuszeni do ich czyszczenia. Do umycia butów zimowych wystarczy zazwyczaj gąbka i trochę wody.

 

Poszukując idealnych dla siebie butów zimowych warto zapoznać się z naszą ofertą lub zapytać nasz doświadczony dział obsługi klienta.

 


zamknij [x]