Kaski szosowe

(242)
Marka
Abus
Author
Lazer
MET
Rogelli
Rudy Project
Uvex
XLC
Przedział rozmiarowy
50-54cm
51-55cm
52-56cm
52-57cm
52-58cm
52-59cm
53-57cm
53-59cm
54-58cm
55-58cm
55-59cm
55-60cm
55-61cm
56-58cm
56-60cm
56-62cm
57-60cm
58-61cm
58-62cm
59-61cm
59-62cm
60-64cm
Cena
Płeć
damskie
unisex
Kolor
biały
brązowy
czarny
czerowny
czerwony
fioletowy
granatowy
niebieski
różowy
srebrny
szary
zielony
złoty
żółty
MIPS
tak
Ocena klientów

Najlepsze kaski szosowe w rowertour.com

Kask rowerowy szosowy to rodzaj produktu, jaki z racji swojego przeznaczenia musi charakteryzować się kilkoma cechami, które są niezwykle przydatne podczas jazdy na szosie. Są one na tyle istotne, że swoją obecnością mogą znacznie podnieść walory użytkowe konkretnego modelu. Drobne szczegóły, które pozwalają wyróżnić ten rodzaj kasku na tle innych podobnych produktów, nie tylko go definiują, ale znacząco wpływają na jego kształt, wygląd oraz na komfort użytkowania. Kask rowerowy szosowy bowiem to nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale w wielu przypadkach również prestiż.

 

Wśród dostępnych w rowertour.com kasków rowerowych, znajdziesz wyłącznie starannie wyselekcjonowane produkty, które cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie. Jest to asortyment znanych i cenionych firm, które od lat dbają o komfort i bezpieczeństwo rowerzystów. Każdy kask szosowy znajdujący się w naszej ofercie posiada wszelkie niezbędne atesty, które są gwarancją bezpieczeństwa i jakości wykonania. Co ciekawe, są to przystępne cenowo produkty, które mogą być w zasięgu zdecydowanej większości miłośników jednośladów.

Kask szosowy synonimem bezpieczeństwa

Szukając wygodnego, ale przede wszystkim bezpiecznego kasku szosowego zwróć uwagę na kilka czynników, które będą miały wpływ na późniejszy komfort użytkowania. Najważniejszym i najbardziej oczywistym parametrem jest rozmiar. Upewnij się, że model który sobie upatrzyłeś będzie dopasowany do obwodu Twojej głowy. Ze względów bezpieczeństwa kask nie może być zbyt luźny, natomiast patrząc pod kątem komfortu, nie ma prawa uwierać czy uciskać. Dobrze dobrany kask powinien być w zasadzie „niezauważalny” podczas użytkowania, co znaczy dokładnie tyle, że w trakcie jazdy powinieneś szybko zapomnieć że masz go na głowie.

 

Kolejną bardzo istotną kwestią jaką powinien wyróżniać się kask na szosę to wydajna wentylacja. Zazwyczaj odpowiadają za to liczne otwory, gdzie w zdecydowanej większości przypadków sprawdza się stwierdzenie że „im więcej tym lepiej”, jednak nie zawsze ma to potwierdzenie w praktyce. W zaawansowanych technologicznie modelach ilość otworów może być niewielka, jednak dzięki specjalnie wyprofilowanym tunelom wentylacyjnym, całe ciepło skutecznie odprowadzane jest na zewnątrz.

 

Kask szosowy powinien być również możliwie lekki, jak również posiadać aerodynamiczny kształt. Te dwie cechy wpływają bowiem na takie czynniki jak szybkość i lekkość, które są niezwykle istotne w kolarstwie szosowym. Natomiast za komfort użytkowania i co ważniejsze, za bezpieczeństwo, odpowiadają dodatkowe technologie, które dotyczą zarówno sposobu regulacji i zapięcia kasku, jak też systemy bezpieczeństwa, które z kolei mają wpływ na rozkład sił i ochronę głowy podczas upadku. Są to bardzo istotne czynniki, którymi o ile tylko istnieje taka możliwość, powinniśmy kierować się wybierając konkretny model kasku.

 

Należy bowiem mieć świadomość, że zakup odpowiedniego, a co za tym idzie bezpiecznego kasku na szosę, to wybór nie tylko ładnego i lekkiego produkt, który będzie się pięknie komponował z naszym strojem i rowerem, ale przede wszystkim inwestycja w nasze zdrowie i życie. Dlatego decydując się na zakup kasku, zalecamy abyś wybrał możliwie najlepszy produkt na jaki możesz sobie pozwolić. Ten jednorazowy wydatek będzie procentował przez kolejne lata użytkowania. 

 


zamknij [x]
Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Zaakceptuj je, by móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszego sklepu.
Rozumiem