Hamulce rowerowe hydrauliczne

Filtry
Marka
Accent
Avid
Bleedkit
Cannondale
DT Swiss
Finish Line
Hayes
Jagwire
Magura
Maxima
Motorex
Park Tool
Shimano
SRAM
Tektro
Voxom
XLC
Cena
Przeznaczenie
MTB
gravel
szosa
Średnica tarczy
160mm
Rodzaj okładzin
metaliczne
żywiczne

Hydrauliczne hamulce rowerowe w rowertour.com

Przygotowując ofertę naszego sklepu internetowego dokładamy wszelkich starań, aby cały asortyment który się tam znajduje spełniał oczekiwania zdecydowanej większości klientów. Przyjęliśmy taką zasadę dla każdej z dostępnych w rowertour.com kategorii. Jeśli zatem szukasz kompletnych zestawów hamulców hydraulicznych do swojego roweru, lub interesuje Cię jedynie zakup poszczególnych elementów czy części zamiennych, w naszej ofercie na pewno znajdziesz interesujący Cię produkt. Jeśli natomiast, mimo bardzo bogatego asortymentu nie odnajdujesz interesującego Cię modelu, zachęcamy do kontaktu. Postaramy się najszybciej jak to możliwe odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

Hamulce hydrauliczne Shimano - jakość i precyzja

Hamulce hydrauliczne do roweru od jakiegoś czasu stały się synonimem jakości, precyzji i niezawodności. Przyjęło się, że rowery wyposażone w ten typ hamulca automatycznie klasyfikujemy jako jednoślady ze średniej lub wyższej półki. Nie powinno również nikogo dziwić, że do takiego stanu rzeczy przede wszystkim przyczynił się doskonale wszystkim znany japoński producent. To właśnie hamulce hydrauliczne Shimano znacznie podnoszą walory użytkowe rowerów wyposażonych w tego typu rozwiązania. Co ciekawe, wbrew temu co mogłoby się wydawać, hamulce Shimano wcale nie są najdroższe. Na rynku dostępne są modele innych firm, których skuteczność pomimo wyższej ceny jest zdecydowanie niższa.

 

Jeśli mówimy o „hydraulikach” od razu nasuwa się nam pełny obraz roweru wyposażonego w tarcze hamulcowe, które są nierozłącznym elementem takiego układu. Wynika to faktu, że właśnie z tarczami skuteczność systemu hydraulicznego jest najwyższa. Precyzja hamowania jaką jesteśmy w stanie z niego uzyskać dopiero w połączeniu z tarczami hamulcowymi czyni ten rodzaj hamulca niezwykle skutecznym.

 

Tarczowe hamulce hydrauliczne są odporne na pracę w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Podczas jazdy w niepogodę, takie czynniki jak woda, błoto czy śnieg tylko w nieznacznej ilości dostają się na tarcze. Dzięki temu nie wpływa to na zmniejszenie skuteczności działania systemu. Dodatkowo jeżdżąc w każdych warunkach mamy możliwość „wyczucia roweru” podczas hamowania, co pozwala na pełną kontrolę nad jednośladem. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić moment zablokowania koła, które w wielu przypadkach jest niepożądane. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza jeśli często posługujemy się przednim hamulcem.

 

Hamulce hydrauliczne wykazują swoją wyższość nad innymi rozwiązaniami również ze względu na odporność innych elementów układu podczas jazdy w niesprzyjających warunkach. Nie uświadczymy tu zerwania linki hamulcowej, zmniejszenia skuteczności działania hamulca ze względu na zabrudzenie pancerzy czy zamarznięcia linek w pancerzu, czyli usterek jakie często możemy spotkać w rowerach wyposażonych w hamulce mechaniczne. Dlatego jeśli myślisz o modyfikacji swojego roweru, lub wymianie już posiadanych hamulców hydraulicznych na produkty Shimano, zapraszamy do naszego sklepu. W bogatej ofercie na pewno znajdziesz model, który spełni Twoje oczekiwania.