Łańcuchy rowerowe

Filtry
Marka
Accent
ACS
Campagnolo
Connex
Dartmoor
KMC
Shimano
SRAM
Sunrace
XLC
Cena
Kolor
biały
brązowy
czarny
czerwony
niebieski
różnokolorowy
srebrny
szary
zielony
złoty
żółty
Wersja
ze spinką
z pinem
Do e-bike
tak

Czy długość łańcucha rowerowego ma znaczenie?

Łańcuchy rowerowe mają różne długości - wyrażane w ogniwach z których są zrobione. Czy ta długość ma znaczenie? Oczywiście. Przekłada się ona na spójną i płynną pracę całego układu napędowego. Zbyt długi łańcuch rowerowy będzie nam spadał, bo komponenty przerzutki tylnej nie będą mogły utrzymać go w należytym napięciu. W związku z tym będzie pracował nierówno i podczas ruchu zacznie spadać z przedniego blatu lub "złoży" tylną przerzutkę tak, że będzie ocierała sama o siebie i wielotryb.

 

Jeśli łańcuch rowerowy jest zbyt krótki, jego napięcie owszem, będzie właściwe ale zmiana przełożeń - mocno utrudniona. Zbyt krótki łańcuch będzie bardzo niekorzystnie napięty podczas pracy przerzutek i w rezultacie albo będzie ona skomplikowana albo niemożliwa. W skrajnych przypadkach znacząco skrócimy życie naszego łańcucha.

 

Współczesny łańcuch rowerowy ma od 112 do 120 ogniw. Zawsze jest to wartość parzysta, pamiętajcie o tym przy liczeniu. Zdarzają się dłuższe modele dedykowane do tandemów lub łączone z dwóch - ale to wyjątki w nietypowych konstrukcjach. Dłuższy łańcuch rowerowy zawsze zdołamy skrócić. W drugą stronę, mimo szczerych chęci - to nie zadziała.

Ile kosztuje łańcuch do roweru?

Łańcuchy rowerowe wykonuje się z odmian stali - to najpopularniejsze i najlepsze rozwiązanie gwarantujące trwałość i dobrą pracę. Droższe modele zawierają elementy tytanowe ale to naprawdę wysoka półka - również cenowa i musisz zadać sobie pytanie czy naprawdę tego potrzebujesz. Dobry stalowy łańcuch to wydatek rzędu 120 - 150 zł (Shimano seria CN, Dartmoor Core Petrol). Droższe modele mogą kosztować ponad dwukrotnie więcej i to już jest górna półka cenowa. Rekordzistą jest model Power Chain firmy SRAM - tu za dziewięciorzędowy łańcuch rowerowy zapłacimy prawie 2000 zł.

Łańcuch rowerowy dopasowany do Twojego roweru

Jeśli wiesz ile masz zębatek z tyłu - dobierz łańcuch rowerowy do tej ilości. To idealne kryterium pozwalające na właściwy wybór. Łańcuch ma wtedy optymalną szerokość i najbardziej komfortową pracę. Pamiętaj, warto zainwestować w drobiazgi w rodzaju przymiaru do łańcucha - kosztuje niewiele, a pomaga sprawdzić stan i określić czy potrzebujesz wymiany. Przyda się także skuwacz (jeśli łańcuch nie ma spinek) i zestaw do czyszczenia z odpowiednią chemią - to z kolei wydłuży działanie. Wszystko dostaniesz u nas.

 

Jesteśmy na rynku od lat i jest dla nas powodem radości to, że wielu rowerzystów takich jak Ty korzysta z naszych usług i oferty. Staramy się z całych sił, byś był u nas traktowany tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Dlatego nieustannie podnosimy poziom naszych usług, poszerzamy gamę produktów i nieustannie słuchamy Was, by być lepszymi. Zapraszamy, poznajmy się bliżej, zostańmy znajomymi na dłużej - na pewno się nie zawiedziesz.

 


zamknij [x]