Bagażniki rowerowe na hak

Filtry
Marka
Elite
Spinder
Thule
XLC
Cena
Kolor
czarny
srebrny
Liczba rowerów
2
3
4
Ładowność
36 kg
45 kg
46 kg
60 kg
Odchylany
tak
Składany
tak

Bagażnik rowerowy na hak - czyli najprostszy i bezpieczny sposób na transport rowerów

Bagażnik na rowery na hak auta to solidny, stabilny i bezpieczny sposób na to, by podróżować i transportować rowery samochodem. Nowoczesne konstrukcje pozwalają w pełni korzystać z bagażnika auta, są też na tyle masywne, by udźwignąć często więcej niż 2 rowery. Konstrukcja urządzenia jest stosunkowo prosta, i każdy, kto tylko ma chęć bezproblemowo zainstaluje w swoim aucie bagażnik samochodowy na hak holowniczy. Ponieważ hak jest połączony konstrukcyjnie z siłowymi elementami samochodu, platforma tego typu jest bardzo stabilna a połączenie wytrzymałe i pewne.

Zasady i bezpieczeństwo przewożenia sprzętu rowerowego z bagażnikiem na hak

Przy wyborze bagażnika do przewozu rowerów kluczowe jest zwrócenie uwagi na jego specyfikację konstrukcyjną. Bagażnik rowerowy na hak o mniejszej wadze i kompaktowych rozmiarach będzie mniej wpływać na dynamikę samochodu. Podczas transportu rowerów ważne jest, aby były one stabilnie przymocowane przy użyciu odpowiedniego uchwytu rowerowego. Regularne kontrolowanie stanu bagażnika oraz dokręcanie elementów mocujących to podstawa. Gdy korzystamy z platformy do przewożenia rowerów na hak, musimy unikać dodatkowych przedmiotów jak pokrowce, foteliki, kosze czy ozdoby, które mogą tworzyć opór, zwłaszcza w silnym wietrze, zagrażając integralności bagażnika i przewożonego sprzętu.

 

Przy zakupie bagażnika rowerowego na hak samochodowy, konieczne jest uwzględnienie jego budowy oraz obowiązujących przepisów. Większość tych bagażników musi posiadać własne systemy oświetleniowe, takie jak światło wsteczne, które kompensują te zasłonięte przez bagażnik w samochodzie. Jest to ważne, gdyż bagażnik może zakrywać tablicę rejestracyjną czy światła pojazdu. Dodatkowo ważne jest, by bagażniki rowerowe miały elementy odblaskowe, zwiększające ich widoczność, szczególnie po zmroku. Wybierając takie rozwiązanie, zawsze przestrzegaj zasad bezpieczeństwa i norm drogowych.

Jaki bagażnik rowerowy na hak wybrać?

Jest kilka rodzajów platform rowerowych na hak, ale najprostszy podział wyróżnia składane i sztywne. Składany bagażnik rowerowy na hak najczęściej mieści do dwóch rowerów, a po użyciu nie musimy ściągać go z haka - wystarczy złożyć ramiona i chwyty i zamienia się on w kompaktową skrzyneczkę z tyłu naszego auta. Po użyciu możemy go odkręcić i przechowywać w tej formie, a kiedy jest na haku - zawsze jest gotów do użycia. Przykładowy tego rodzaju bagażnik rowerowy na hak - Thule EasyFold. 

 

Konstrukcje sztywne mieszczą więcej rowerów - nawet cztery nie stanowią dla nich problemu. Składają się z mocnej, stabilnej platformy, najczęściej połączonej przegubowo z mocowaniem do haka. Możemy je odchylać (nawet załadowane) tak, by mieć dostęp do bagażnika samochodu. Nie da się ich złożyć, niemniej stanowią najlepsze miejsce podróży dla dużej ilości rowerów.

 

Ilość przewożonych jednośladów to kolejne kryterium podziału. Oto przykładowe modele w naszej ofercie, które możecie swobodnie dopasować do swoich potrzeb:

Pamiętajcie, że bagażnik Thule na hak to najwyższa możliwa jakość. Producent pozwala także na modyfikowanie swoich bagażników - bezproblemowo dołożymy dodatkowe ramię do wersji na trzy rowery, by przewiozła czwarty.

Jak zamontować bagażnik rowerowy na hak samochodu?

Bagażnik na hak na 4 rowery potrafi sprawić wrażenie ciężkiego i dużego urządzenia - ale wcale tak nie jest. Jego montaż przeprowadzi jedna osoba, a dwie mogą zrobić to w bardzo komfortowy sposób. Bagażnik samochodowy na hak - składany czy sztywny to już nie ma znaczenia - sam w sobie jest konstrukcją lekką i kompaktową. Urządzenie zakładamy na głowicę haka, po czym zaciągamy odpowiednią dźwignię i blokujemy ją przed niepożądanym ruchem. Gotowe!

 

Wybieranie renomowanych producentów nie prowadzi też do kłopotów z elektryką - posiadane wtyczki (13-Pin) pasują do gniazd w autach i przenoszą całe oświetlenie na światła bagażnika.

Czy platforma rowerowa pasuje do każdego samochodu?

Nie każdy pojazd jest przystosowany do montażu bagażnika rowerowego na hak, co związane jest z konkretną marką i typem samochodu. Istotne jest przestudiowanie instrukcji pojazdu lub konsultacja z ekspertem, by mieć pewność bezpiecznego montażu platformy rowerowej w samochodzie.

Czy z platformą na haku mogę korzystać z bagażnika samochodu?

Funkcja odchylenia to ważna i często wykorzystywana opcja, dlatego wiele bagażników rowerowych na hak posiada taką funkcjonalność. Dzięki niej można uzyskać dostęp do przestrzeni bagażowej w większości samochodów. Trudności z otwarciem bagażnika mogą się pojawiać w pojazdach z dużymi, nisko położonymi klapami, jak w przypadku VANów. Niemniej jednak nawet dla tych samochodów istnieją odpowiednie rozwiązania. Jeśli szukasz doradztwa w wyborze takiego rozwiązania, jesteśmy do dyspozycji.

A co z tablicami rejestracyjnymi do bagażnika na hak?

Oczywiście bagażnik na hak zasłoni naszą tablicę - to naturalne. Do 2015 roku był to nawet mandat w wysokości 100 zł, obecnie też nie wolno nam tego robić. Warto więc postarać się o trzecią tablicę - w dowolnym wydziale komunikacji kosztuje to zaledwie 53 zł. W ostateczności możemy przełożyć tablicę z tyłu na miejsce na bagażniku. Trzecia tablica jest dozwolona od 2016 roku i jej wydanie nie wiąże się z żadnym wpisem w dowodzie rejestracyjnym. Warto więc zawczasu zainwestować w ten element aby uniknąć problemów. Więcej na temat trzeciej tablicy rejestracyjnej do bagażnika na hak piszemy w artykule na blogu - Tablica rejestracyjna na bagażnik rowerowy - co musisz wiedzieć?

Jaka jest max prędkość z rowerami na haku?

Pamiętajcie, że pomimo iż bagażnik rowerowy na hak mniej zakłóca opływ powietrza niż dachowy, to i tak jest to dla auta pewne obciążenie i zakłócenie jego rozkładu masy - tak jakbyśmy jechali z lekką przyczepką. Dlatego producenci zalecają, by nie przekraczać 130 km/h. Jeśli jeździmy przepisowo, nie powinno się nam nic przykrego przydarzyć.

Czy bagażnik rowerowy na hak nadaje się do przewozu rowerów elektrycznych?

Bagażniki rowerowe dedykowane e-bikom są dostosowane do ich specyficznych wymagań, zapewniając dodatkowe wsparcie i stabilność. W naszym sklepie oferujemy bagażniki montowane na haku holowniczym, idealne do przewożenia zarówno rowerów górskich, jak i elektrycznych. Niemniej jednak, ze względu na zwiększoną wagę e-bików wynikającą z ich wzmocnionej konstrukcji i obecności baterii, istotne jest precyzyjne sprawdzenie limitu wagi platformy przed załadunkiem.

 

Rowery elektryczne charakteryzują się większą masą w porównaniu do tradycyjnych rowerów, co wymaga, aby bagażnik rowerowy na hak był bardziej wytrzymały i stabilny. Dlatego podczas wyboru odpowiedniego modelu warto skupić się na tych dedykowanych rowerom elektrycznym. Specjalnie zaprojektowane bagażniki często oferują dodatkowe wsparcie i są w stanie utrzymać większe obciążenie, co jest kluczowe dla bezpiecznego transportu.

Bagażniki rowerowe na hak najlepszych marek w Rowertour.com

Wprowadzaliśmy ten asortyment na rynek, a dziś z radością obserwujemy Was, czyli naszych Klientów, jak podróżujecie ze swoimi rowerami. Jesteśmy z tego powodu szczęśliwi - wiemy, że wybieracie dobre markowe produkty i jesteście pewni bezpieczeństwa Waszych jednośladów. A my jesteśmy po to, by Wam pomóc - by być kiedy nas potrzebujecie. Zapytajcie, zajrzyjcie do nas, znajdźcie dla siebie bagażnik na hak - a my pomożemy Wam w całej reszcie. Zaufajcie doświadczeniu i latom praktyki. Jesteśmy tu dla Was!

 


Zobacz również:

Popularni producenci bagażników rowerowych na hak holowniczy:

 

 

zamknij [x]