Stojaki na rower

Filtry
Marka
Bike Hand
Elite
Gist
Hiplok
Kenli
Park Tool
Pedros
Peruzzo
PRO
Thule
Topeak
Unior
XLC
Cena

Stojak rowerowy bohaterem w Twoim domu

Każdy kto posiada w domu więcej niż jeden jednoślad powinien zaopatrzyć się w stojak na rowery. Dzięki niemu możemy przechowywać rowery w znacznie bezpieczniejszych warunkach. Oszczędzimy przy okazji ściany, które często brudzą się gdy oprzemy o nie oponę lub gumowy chwyt. Stabilna konstrukcja utrzyma rower nawet gdy ktoś przypadkiem o niego zahaczy. Do przechowywania rowerów wystarczą stojaki za tylne koło. Są tańsze i zajmują mniej miejsca niż te serwisowe. Dzięki nim będziemy w stanie w dość wygodny sposób wykonać podstawowe naprawy. Do dłuższych i poważniejszych prac zdecydowanie warto zainwestować w stojak serwisowy.

Jaki stojak do roweru wybrać?

Przy wyborze stojaka powinniśmy postawić na jedną z kilku znanych i sprawdzonych marek: Park Tool, Unior czy XLC. Do lekkiej szosówki czy roweru XC wystarczy lżejszy i nieco mniej stabilny stojak. Podstawowe modele dostaniemy już za niecałe 50 zł. Bardziej wymagający użytkownicy lub osoby posiadające cięższe rowerowy powinny wybrać stabilny stojak na rower za co najmniej 150 zł. Najdroższe i najbardziej zaawansowane kosztują ponad 200 zł. Zdecydowanie odradzamy niemarkowe stojaki na rowery, które od czasu do czasu pojawiają się w dużych sieciach handlowych. Są zazwyczaj mało stabilne, a w kwestii wykonania pozostawiają wiele do życzenia.

Bezpieczne stojaki na rowery w rowertour.com

Stojak rowerowy powinien posiadać kilka cechy, które zapewnią nam komfort użytkowania, a naszemu jednośladowi bezpieczeństwo. Przede wszystkim duża waga i szerokie nogi. Z reguły cięższe stojaki są bardziej stabilne i wytrzymalsze. Warto szukać aluminiowych lub stalowych modeli. Jednak nawet najcięższy stojak nie musi być wcale stabilny jeśli będzie wysoki, a przy tym wyposażony w wąskie nóżki, ponieważ to właśnie one w największym stopniu odpowiadają za stabilność. Jeśli posiadamy kilka rowerów to przyda nam się stojak dostosowany do różnych wielkości kół. Najczęściej spotykany zakres to 20 do 29 cali. Taki stojak utrzyma zarówno rowerek dziecięcy jak i twentyniner’a. Nogi stojaka powinny być wyposażone w gumowe lub plastikowe osłony, które ochronią podłogę przed porysowaniem.

 

W naszym sklepie stacjonarnym najchętniej korzystamy ze stojaków ze sprężynowym ramieniem, które stabilnie utrzymuje koło. Są one składane, a przez to zajmują niewiele miejsca. Ich dodatkowym atutem jest możliwość wpięcia roweru zarówno za przednie jak i tylne koło. Takie stojaki znajdziemy w ofercie marki Topeak oraz XLC. Są to też najczęściej wybierane stojaki rowerowe przez naszych klientów.

 

Jak już wspomnieliśmy stojak na rower chroni zarówno rower przed przewróceniem się i uszkodzeniem, jak i ściany oraz meble przed porysowaniem gdy oprzemy o nie nasz jednoślad. Przed zakupem określonego modelu zastanówmy się nad tym, czy ma on służyć jedynie do przechowywania czy chcemy z jego pomocą oddać się przyjemności jaką jest serwisowanie. Wiedząc jaki model będzie dla nas idealny pozostaje wybór pomiędzy tańszym a droższym i bardziej zaawansowanym stojakiem. Bogatą ofertę różnego rodzaju stojaków znajdziecie oczywiście na Rowertour.com

 


zamknij [x]