Bagażniki rowerowe tylne

Filtry
Marka
Accent
Author
Ortlieb
Racktime
Sport Arsenal
Standwell
Thule
Topeak
Tubus
Woom
XLC
Zefal
Cena
Kolor
czarny
srebrny
Ładowność
7 kg
8 kg
9 kg
10 kg
15 kg
20 kg
25 kg
26 kg
27 kg
30 kg
40 kg
Regulacja
nie
tak
Typ mocowania
otwory montażowe
szybki montaż

Montaż bagażnika rowerowego tylnego do sztycy lub bagażnika

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem bagażnika rowerowego tylnego, powinieneś w pierwszej kolejności zdecydować, czy interesuje Cię model mocowany przy osi koła czy przy sztycy siodła. Bagażniki montowane do tylnego widelca, takie jak XLC RP-R04, są w stanie pomieścić znacznie większy ciężar, nawet do 35 kilogramów, co czyni je idealnymi dla rowerzystów planujących długie wycieczki z dużą ilością bagażu. Natomiast modele montowane do sztycy, takie jak Sport Arsenal SNC 209, zazwyczaj posiadają mniejszą nośność, wynoszącą około 10 kilogramów, co oznacza, że nie są w stanie pomieścić dużo ciężkiego bagażu. Niemniej jednak takie bagażniki są kompatybilne z każdym typem roweru, szczególnie z tymi, które nie posiadają seryjnych otworów montażowych na bagażnik.

 

Przy wyborze bagażnika rowerowego tylnego, powinieneś zawsze wziąć pod uwagę to, jaką ilość bagażu planujesz przewieźć. Jeśli Twoje wycieczki są długie i potrzebujesz dużo miejsca na bagaż, to bagażnik montowany do tylnego widelca będzie najlepszym wyborem. Natomiast jeśli potrzebujesz tylko niewielkiego miejsca na bagaż, to warto rozważyć bagażnik montowany do sztycy siodła.

Bagażnik tylny i przedni na rower - funkcjonalność pierwszej klasy

Jeśli potrzebujesz większej przestrzeni na bagaż podczas jazdy na rowerze, warto rozważyć skompletowanie funkcjonalnego zestawu składającego się z bagażnika przedniego i tylnego. Bagażnik rowerowy na przód w połączeniu z wersją na tył pozwala na łatwe przewożenie większej ilości ciężkiego ekwipunku, co jest szczególnie przydatne podczas codziennych dojazdów lub dłuższych wycieczek rowerowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniesz problemów związanych z ciężarem i brakiem miejsca na drobne przedmioty. Ten praktyczny i funkcjonalny patent na pewno zadowoli osoby, które potrzebują większej przestrzeni na bagaż podczas jazdy na rowerze.

 

Nie tylko podróżujący na co dzień rowerem z ciężkim bagażem skorzystają z tego rozwiązania, ale również miłośnicy bikepackingu lub rowerzyści, którzy preferują jazdę z torbami lub plecakami. Doskonałym przykładem skutecznego wykorzystania zestawu przedniego i tylnego bagażnika jest model Accent RC-24 zainstalowany z przodu i model RC-23 od tego samego producenta na tylnej części roweru. Razem zapewniają ładowność do 50 kg, co sprawia, że jest to idealny wybór dla rowerzystów potrzebujących dużo miejsca na swoje rzeczy.

 


zamknij [x]