Bagażniki rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Author
Basil
KlickFix
Merida Akcesoria
Ortlieb
Racktime
Sport Arsenal
Standwell
Thule
Topeak
Tubus
XLC
Zefal
Typ
przedni
tylny
Ładowność
4kg
5kg
7kg
8kg
9kg
10kg
12kg
15kg
18kg
20kg
25kg
26kg
27kg
30kg
40kg
Regulacja
nie
tak
Rozmiar koła
20"
24"
26"
27,5"
27/27,5"
28"
29"
Typ mocowania
otwory montażowe
szybki montaż
Kolor
czarny
srebrny
Cena

Bagażnik na rower dopasuj do rozmiaru koła

Aby mieć pewność, że wybrany bagażnik rowerowy będzie pasować do naszego jednośladu musimy zacząć od sprawdzenia jaką średnicę mają nasze koła. Jest to podstawowe kryterium wyboru. Jedne bagażniki rowerowe będą dedykowane tylko do kół 26 lub 28 cali, inne natomiast mogą mieć regulowane mocowanie, które pozwoli na montaż w przedziale od 26 do 29 cali, czyli w zasadzie sprawdzi się w większości rowerów. Każdy model posiada w swojej specyfikacji informację na temat tego, do jakiego rozmiaru kół jest dedykowany.

Bagażnik rowerowy pod sakwy

Chcąc jeździć z sakwami oprócz wielkości bagażnika na rower będziemy też musieli zwrócić uwagę na jego wytrzymałość. Wszystko sprowadza się do podjęcia decyzji czy chcemy bagażnik lekki o niezbyt imponującej wytrzymałości, bagażnik ciężki, który wytrzyma nawet duże obciążenie, a może taki, który łączy w sobie niską wagę i dużą wytrzymałość, ale kosztuje zdecydowanie więcej. Bagażniki rowerowe możemy też podzielić na przednie oraz tylne. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się bagażniki tylne, a przednie stosowane są raczej przez podróżników rowerowych, dla których dwie sakwy tylne o pojemności 60 litrów plus wór transportowy to za mało.

 

Oferta bagażników rowerowych na tył jest bardzo mocno rozwinięta. Standardowy bagażnik aluminiowy możemy bezpiecznie obciążyć do około 25kg. Natomiast wysokiej klasy bagażniki marki Tubus wytrzymają obciążenie nawet 40kg. Wybierając bagażnik rowerowy upewnijmy się, że pasuje on zarówno do roweru jak i do modelu sakw, które posiadamy. Możliwość regulacji przechyłu bagażnika oraz jego wysokości będzie dodatkowym plusem.

 

Nasi klienci często pytają o bagażniki kompatybilne z hamulcami tarczowymi. W naszej ofercie można znaleźć zarówno odpowiednie modele pod tarczówki jak i adaptery umożliwiające zamocowanie standardowego bagażnika do roweru z hamulcami tarczowymi.

 

Bagażnik rowerowy przedni, czyli tzw. „low rider” to typ bagażnika montowanego na przednim widelcu. Możemy wyróżnić dwa typy montażu: na śruby i obejmę. Mocowanie na śruby możliwe jest przy widelcach wyposażonych w fabryczne otwory gwintowane. Wszystkie inne wymagają użycia specjalnych stalowych obejm. Bagażniki rowerowe przednie mają zdecydowanie mniejszą nośność w porównaniu do tylnych. Mocuje się do nich zazwyczaj mniejsze sakwy o pojemności 15 litrów. Wynika to nie tylko z wytrzymałości konstrukcji, ale też z powodu pogorszenia zwrotności. Przy obciążaniu przedniego koła, które jest kołem skrętnym kluczowe okazuje się równomierne rozłożenie ciężaru na każdą stronę. O tym jaki komfort dają dwa bagażniki do roweru i cztery sakwy przekonało się już wielu podróżników.

Bagażnik do roweru z tylnym amortyzatorem

Wydawałoby się, że bagażnik rowerowy tylny do fulla to jakieś nieporozumienie. Okazuje się jednak, że dzięki sprytnym bagażnikom z solidną obejmą, którą mocujemy do wspornika siodła jest to możliwe. Jak się to sprawdza w rzeczywistości? Z pewnością nie są to bagażniki rowerowe przeznaczone do przewożenia ciężkiego ekwipunku. Nie zamocujemy do nich sakw, najwyżej nieduża torbę, ale to i tak lepsze niż nic. Wydaje się, że bagażnik do roweru z tylnym amortyzatorem powoli odchodzi do lamusa, a jego miejsce zastępują pojemne torby do bikepackingu.

 

W naszym sklepie dostępne są bagażniki na rower o różnych parametrach wytrzymałościowych. Występujące w najpopularniejszych kolorach, wykonane są ze sprawdzonych materiałów i dostosowane do różnych rozmiarów kół. Bagażnik rowerowy to niezbędne wyposażenie każdego podróżnika i rowerzysty miejskiego. Sprawdźcie naszą ofertę i przekonajcie się sami!

 


zamknij [x]