Zapięcia do roweru

Filtry
Marka
Abus
Accent
Author
AXA
Gerda
Hiplok
KlickFix
Kryptonite
Merida Akcesoria
Onguard
Sea to Summit
Trelock
Voxom
Woom
XLC
Zefal
Cena
Rodzaj
blokada
blokada koła
linka
u-lock
zapięcie składane
łańcuch
Typ zamka
na klucz
na szyfr
Poziom bezpieczeństwa
podstawowy
wysoki
średni
Mocowanie
tak

Najlepsze zapięcia rowerowe w rowertour.com

Każde zapięcie do roweru jakie posiadamy w swojej ofercie dedykowane jest do konkretnych zastosowań. Pomimo tego że wszystkie służą do tego samego, czyli udaremnienia próby kradzieży, to poszczególne typy i modele różnią się systemem blokowania, poziomem bezpieczeństwa czy materiałem z jakiego zostały wykonane. Innego rodzaju zabezpieczenie posłuży Ci w celu zabezpieczenia roweru na kilka godzin w centrum miasta, a inne zapięcie przydatne będzie poza terenem zurbanizowanym czy podczas krótkiego postoju na stacji paliw.

Dobierz zabezpieczenie roweru do zagrożeń

Najpopularniejszymi typami zapięć jakie dostępne są w internetowym sklepie rowerowym rowertour.com, są zabezpieczenia typu U-Lock, łańcuchy, linki oraz zapięcia składane.

U-locki

Tak zwane U-locki to jedno z bezpieczniejszych zapięć jakie dostępne jest na rynku. W zależności od producenta i modelu zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony. Decydując się jednak na zakup takiego rozwiązania należy wziąć pod uwagę ich niemałą wagę, jak również konieczność przymocowania do ramy w trakcie jazdy lub ewentualnego transportowania w plecaku czy torbie.

Łańcuchy

Zapięcie typu łańcuch to kolejne zabezpieczenie do roweru jakie znajdziecie w naszej ofercie. Ze względu na materiał z jakiego wykonana jest większość modeli, dla przypadkowych złodziei ten rodzaj zabezpieczenia stanowi barierę nie do pokonania. Stosując to rozwiązanie mamy pewność, że po powrocie z zakupów czy po wyjściu z pracy, rower nadal będzie znajdował się w miejscu w którym go zostawiliśmy. W tym wypadku jednak waga łańcucha rośnie wprost proporcjonalnie do stopnia bezpieczeństwa jaki oferuje dany model.

Zapięcia składane

Zabezpieczenia rowerowe składane to kolejny rodzaj zapięcia, który przy stosunkowo niewielkiej wadze, możliwości składania a tym samym łatwego przewożenia, zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników jednośladów. Rozkładany „pałąk” pozwala swobodnie opleść zabezpieczenie nawet wokół słupów, znaków czy barierek o nieregularnych kształtach. Biorąc pod uwagę swoje właściwości, zapięcia składane mogą stanowić idealny kompromis pomiędzy U-Lockami a łańcuchami. Przed zakupem upewnij się jednak, że model który wybrałeś jest sprawdzonym produktem. Jeśli będziesz miał wątpliwości dotyczące skuteczności konkretnego modelu, napisz do nas, a my udzielimy Ci fachowej i rzeczowej odpowiedzi.

Stalowe linki

Najpopularniejszym, a zarazem najtańszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zabezpieczenie do roweru jest tzw. linka. Jest lekka, poręczna, a co ważne pozwala w szybki sposób przypiąć rower do większości  stałych elementów infrastruktury miejskiej. Ze względu jednak na możliwość ewentualnego przecięcia, nie powinno się ich stosować w przypadku zostawiania roweru na dłuższy czas. Ciekawymi rozwiązaniami jakie znajdują się w naszej ofercie jest również zapięcie rowerowe z alarmem, który aktywuje się w chwili wykrycia próby przecięcia lub zerwania, jak również zapięcie do roweru na szyfr, które pozwala błyskawicznie odpiąć rower bez konieczności posiadania kluczyka.

 


zamknij [x]