Wolnobiegi rowerowe

Filtry
Marka
ACS
Inne
Madd Gear
Shimano
Cena

404

Drogi Kliencie!

Nie znaleźliśmy produktów spełniających wszystkie Twoje kryteria wyszukiwania. Aby znaleźć interesujący produkt:

  1. Zredukuj ilość zastosowanych filtrów.
  2. Sprawdź, czy szukasz w odpowiedniej kategorii.
  3. Spróbuj użyć innych słów w zapytaniu.
  4. Sprawdź, czy w zapytaniu nie ma "literówki".

 

Dodatkowe informacje:

  1. Dodatkowe filtry wyświetlają się po wybraniu dokładniejszej kategorii.
  2. Być może produkt, którego szukasz, nie posiada na tę chwilę przypisanego filtra.
  3. Przejrzyj listę kategorii, by znaleźć szukany produkt.
  4. Spróbuj poszukać produktu poprzez wyszukiwarkę.

 

lub zobacz:

 

 

Szukasz produktu, a nie ma go w naszym sklepie? Skontaktuj się z nami, zadzwoń lub napisz!

Jeśli to możliwe postaramy się go dla Ciebie sprowadzić!

 

Biuro obsługi klienta czynne w godzinach:

pon. - pt.: 8:00 - 18:00

sob.: 9:00 - 15:00

 

pod numerem telefonu: 52 335 00 41

oraz mail: [email protected]

 

 

Mamy nadzieję, że zarówno zamówione produkty, jak i jakość obsługi spełnią Twoje oczekiwania.

Nasz zespół dokłada najwyższych starań, by zakupy w naszym sklepie stały się czystą przyjemnością!

 


Wolnobieg rowerowy - wciąż w użyciu

Niezależnie od rozwoju kaset rowerowych, wolnobieg nie do końca da się wyprzeć z rynku. Stosowany w budżetowych konstrukcjach i tych, które są starsze sprawdza się jako rozwiązanie proste i nie wymagające ingerencji użytkownika aż do całkowitego zużycia - zazwyczaj wtedy dopiero pojawia się pytanie "co ja mam w rowerze?". Technicznie to zespół zębatek nałożony na zespół zapadek, pozwalający na obrót koła po zaprzestaniu pedałowania. Również model z jedną zębatką będzie wolnobiegiem - tu ruch do tyłu może również powodować hamowanie. Powodem, dla którego wolnobieg rowerowy został wypchnięty z rynku jest jego zintegrowana konstrukcja i masa. Pierwsza cecha sprawia, że w wypadku zużycia któregokolwiek z trybów jesteśmy zmuszeni do wymiany całości mechanizmu. Pojawia się wtedy również problem z odkręceniem go od piasty koła, na którą jest nakręcony. Wymagany jest specjalny klucz - niestety, nie zawsze taki sam.

 

Po drugie - masa. Lekka kaseta będzie lżejsza i sztywniejsza od najlżejszego wolnobiegu. Powodem przesiadek jest też lepsza sztywność, a więc - przełożenie naszych wytężonych sił na tylne koło będzie po prostu relatywnie lepsze. Niemniej, wolnobiegu nie wolno skreślać, dlaczego? Bo stanowi napęd wielu rowerów starszej daty, sprawdzi się w prostszych jednośladach, pozwala na płynne zmiany przełożeń. Dla wielu rowerzystów mnogość zębatek z tyłu nie do końca jest zaletą - czasami mniej znaczy więcej, a na pewno - lepiej. Kaseta potrafi mieć już 12 rzędów, modele 13-rzędowe zaczynają pukać do drzwi. Maksymalnie ośmiorzędowy wolnobieg rowerowy jest więc rozsądniejszy pod kątem oferowanej ilości zębatek.

 

Niektóre konstrukcje posiadają też cechy, które zachęcają do ich stosowania pomimo nowszego i młodszego rodzeństwa. Shimano produkuje wolnobiegi z końcową zębatką typu MegaRange, pozwalającą na efektywne pokonywanie wzniesień, a mniejsze zębatki dobrze oddają moc z przodu. Część rowerzystów nie chce się więc przesiadać - zwłaszcza, że nie wystarczy sama kaseta, potrzebna jest nowa piasta, a co za tym idzie, najczęściej kompletne koło, co kosztuje. Jeśli nie potrzebujesz kasety, możesz jeszcze zostać przy wolnobiegu. Znajdziesz u nas odpowiednie modele, które przedłużą życie Twojego napędu i pozwolą Ci spokojnie określić potrzeby w tym względzie i je równie spokojnie zrealizować. Mamy nadzieję, że będziemy Ci w tym wyborze mogli pomóc. Zapraszamy!

 


 
zamknij [x]