Stery rowerowe

Filtry
Marka
Accent
Author
Dartmoor
Fiend
Heresy
Neco
PRO
Token
XLC
Yamaha
Zipp
Cena
Rura sterowa
1 1/4"
1 1/8 - 1,5"
1 1/8"
1"
1,5"
Tapered
nie
tak

Budowa sterów rowerowych

Zanim przejdziemy do opisywania najpopularniejszych rodzajów sterów rowerowych jakie dostępne są na rynku, zwróćmy uwagę na ich budowę. Pomimo tego, że ich poszczególne typy różnią się od siebie pod wieloma względami, to wszystkie stery do roweru posiadają części wspólne charakterystyczne dla tej części jednośladu jako całości. Wynika to z ogólnej zasady działania, która zawsze jest taka sama. Niezależnie od tego czy są to stery klasyczne czy a-head, w każdym z tych rozwiązań znajdziemy elementy, które umożliwiają płynną regulację kierunku jazdy, jak również takie, które pozwolą we właściwy sposób wyregulować stery oraz usunąć luzy podczas późniejszego użytkowania.

 

Elementami wspólnymi dla wszystkich rodzajów sterów jest komplet łożysk, misek, bieżni i uszczelek, które wpływają na jakość całego systemu. Wszystkie stery rowerowe posiadają również element który odpowiada za dociśnięcie i złożenie wszystkiego w całość. Dlatego zaczynając od przyjrzenia się górnej część główki ramy, w każdym typie sterów znajdziemy takie elementy jak miski wraz ze znajdującymi się wewnątrz łożyskami, oraz uszczelnione nasadki i nakrętki, które je zakrywają. Dolna strona główki ramy to również miska ze znajdującym się wewnątrz łożyskiem, które dociśnięte jest bieżnią. 

Rodzaje sterów rowerowych

Stery w rowerze możemy podzielić na dwa rodzaje: stery klasyczne oraz stery ahead. Różnica między nimi polega na odmiennym sposobie montażu i regulacji. Posiadają także odmienne rozmiary (określane w calach) i różnią się sztywnością oraz stopniem odporności na zabrudzenia. Niemniej główny podział ogranicza się jedynie do tych dwóch typów. Inną sprawą jest, że stery ahead również dzielą się na klasyczne a-head, półzintegrowane oraz zintegrowane. Wśród tychże natomiast odnajdziemy również stery tapered.

Stery a-head dzielą się na:

Pomimo tego, że wybór właściwych dla Twojego roweru sterów może z początku wydawać się problematyczny, tak po zapoznaniu z niniejszym tekstem i z ofertą naszego sklepu gdzie wszystkie produkty opatrzone są szczegółowym opisem, wszystko powinno stać się prostsze. Jeśli natomiast będziesz potrzebował wsparcia lub porady dotyczącej wyboru konkretnego modelu, zachęcamy do skorzystania z pomocy obsługi naszego sklepu poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie.

 


zamknij [x]