Stery półzintegrowane

Filtry
Marka
Accent
Author
Dartmoor
Neco
Token
XLC
Cena
Rura sterowa
1 1/4"
1 1/8 - 1,5"
1 1/8"
1"
1,5"
Tapered
nie
tak

Stery półzintegrowane - montaż

Zasadnicza cecha sterów to efektywne osadzenie widelca w ramie roweru. Jeśli robicie to właściwie, kierownica tworzy z nim idealny zespół pracujący nienagannie przez dłuższy czas, nawet kilka sezonów. Dlatego też stery półzintegrowane muszą być dobrane właściwie - zarówno do średnicy widelca, jak i średnicy ramy w której są osadzane. O ile w wypadku sterów klasycznych całość mechanizmu znajduje się poza ramą, o tyle tutaj miski wtłaczane są do jej wnętrza, a na zewnątrz wystaje jedynie zewnętrzna część.

 

Prawidłowy montaż tego komponentu nie jest trudny. Miski wtłaczamy do ramy za pomocą specjalnego ścisku od dołu i od góry główki ramy. Oczywiście zakładając, że poprzednie stery zostały usunięte, a główka dokładnie oczyszczona. Miski możemy wtłoczyć za pomocą ścisku - odpowiednie modele produkują Unior czy Park Tool, są to rozwiązania drogie i dedykowane serwisom. W wypadku sterów półzintegrowanych dobrze sprawdzi się gumowy młotek i płaska powierzchnia oraz spokojna i uważna praca. Płaszczyzna montażu musi zostać zachowana - będzie to rzutować na poprawną pracę widelca. Na sztycy widelca montujemy tłocznię - jeśli nie chce wejść do końca, warto pomyśleć o podgrzaniu jej za pomocą palnika. Całość montujemy w główce ramy, a górną część blokujemy za pomocą śruby gwiazdki steru. Po założeniu mostka kierownicy nasze stery są gotowe do działania.

Stery zintegrowane czy półzintegrowane - które wybrać?

Stery półzintegrowane to idealne dopasowanie poszczególnych części względem siebie. Jeśli wyposażone są w łożyska maszynowe, takie połączenie gwarantuje długie lata pracy i w zasadzie bezobsługowy jej charakter. Modele zintegrowane montowane są we wnętrzu ramy i wymagają nieco bardziej zaawansowanego jej modelu - główka ramy musi mieć możliwość obsługi takiego standardu, upewnijcie się więc, że wiecie jaką ramę posiadacie. Stery półzintegrowane to zdecydowanie najpopularniejszy model na rynku - łatwo dobierzecie właściwy, dopasujecie go do średnic widelca i główki ramy.

 


zamknij [x]