Widelce rowerowe

(21)
Marka
Accent
Fiend
Hoffman
Sunday
Verde
Volume
Przeznaczenie
BMX
MTB
szosa
Rozmiar koła
20"
26"
28"
29"
Materiał
aluminium
carbon
stal
Mocowanie hamulca
brak
post mount
szczękowe
Rura sterowa
1 1/8"
1"
1,5"
Rodzaj osi
QR
Kolor
biały
czarny
niebieski
srebrny
Cena
Ocena klientów

Widelec rowerowy w zastępstwie za amortyzator

Sztywne widelce rowerowe znajdują zastosowanie w zdecydowanej większości powszechnie znanych typów rowerów. Standardem jest, że montuje się je przede wszystkim w rowerach szosowych, przełajowych i torowych, czyli wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zachowania jak największej sztywności jednośladu. Niemniej wykorzystuje się je również w rowerach miejskich, turystycznych, a nawet rowerach górskich. Sztywny widelec roweru ma bowiem szereg zalet, które w porównaniu z przednim amortyzatorem rowerowym dają mu ogromną przewagę.

 

Oczywiście wszystko zależy od tego w jakim typie roweru będzie on zamontowany, w jakich warunkach użytkowany oraz z jakiego materiału został wykonany. Jednak prosta budowa sztywnego widelca to jego największy atut. Dzięki temu jest lekki i sztywny, a ze względu na brak dodatkowych elementów również bezawaryjny i bezobsługowy. Czyni go to niezwykle odpornym na jazdę w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co przynosi również wymierne korzyści spowodowane brakiem konieczności okresowego serwisowanie tego elementu roweru.

 

Wbrew obiegowej opinii jakoby sztywny widelec był pozbawiony jakiejkolwiek amortyzacji, dodamy tylko, że dobrej jakości karbonowy widelec w połączeniu z dużym kołem oraz szerokim balonem opony, lepiej pochłania nierówności niż niejeden amortyzator rowerowy. Przy czym zysk na wadze i sztywności roweru jest nieporównywalny. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, weź pod uwagę takie parametry jak wielkość koła z jakim ma współpracować, system montażu osi, rodzaj sterów oraz sprawdź jaki układ hamulcowy posiadasz w rowerze. Następnie zwróć uwagę na materiał z jakiego został wykonany, oraz na ilość dodatkowych otworów montażowych, które być może w przyszłości przydadzą Ci się do skorzystania z błotników czy dodatkowych koszyczków na bidony.

 

Dzięki takiemu rozeznaniu będziesz mógł zawęzić pole poszukiwań. Korzystając z naszego sklepu masz możliwość zastosowania filtrów, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Jeśli natomiast chciałbyś zasięgnąć rady naszych ekspertów, zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego na stronie.

 


zamknij [x]