Pegi do BMX

Filtry
Marka
Dartmoor
Fiend
Heresy
Cena

Jakie pegi do BMX wybrać - plastikowe czy metalowe?

Zarówno metalowe pegi, jak i plastikowe pegi mają swoje unikalne zalety, dlatego decyzja o wyborze zależy od zamierzonego zastosowania. Metalowe pegi, wykonane z aluminium lub stali, wyróżniają się wytrzymałością. Stalowe pegi, znane ze swojej niezawodności, są idealne do jazdy streetowej, radząc sobie z dużymi przeciążeniami.

 

Z drugiej strony pegi plastikowe cieszą się popularnością wśród riderów parkowych, ponieważ doskonale ślizgają się po metalowych powierzchniach. W większości przypadków, gdy mówimy o pegach plastikowych, mamy na myśli tzw. sleeve'y, czyli plastikowe nakładki na metalowy rdzeń pega. Istnieją jednak również modele w pełni wykonane z plastiku. Są lekkie, dostępne w przystępnych cenach i łatwe do wymiany, chociaż nie dorównują wytrzymałością metalowym pegom. 

 

Ostateczny wybór pomiędzy metalowymi pegami a plastikowymi pegami zależy więc od indywidualnych preferencji i stylu jazdy.

Jak zamontować i zdemontować pegi BMX?

Montaż i demontaż pegów do roweru BMX to relatywnie proste zadanie. Przyda ci się do tego jednak klucz nasadowy z przedłużką oraz imbus. W pierwszej kolejności sciągnij washer i nakrętkę z ośki. Następnie nałóż peg na ośkę i nakręć na nią nakrętkę przez środek pega. Użyj długiego klucza nasadowego, by dokręcić nakrętkę, a tym samym peg. By zdemontować peg, odkręć nakrętkę, obracając klucz nasadowy w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

 

Od czasu do czasu warto poza tym obrócić pegi na inną stronę, by przedłużyć ich żywotność.

 


zamknij [x]