Amortyzatory rowerowe

(225)
Marka
Manitou
Rock Shox
RST
Przeznaczenie
DH/FR
Dirt
Enduro
MTB
Trail
Trekking
XC
gravel
Rozmiar koła
26"
27,5"
28"
29"
Blokada skoku
brak
manetka
na damperze
na goleni
Typ amortyzacji
powietrzny
sprężynowy
Mocowanie hamulca
flat mount
post mount
v-brake
Rura sterowa
1 1/8 - 1,5"
1 1/8"
1"
Skok
30mm
50mm
60mm
65mm
80mm
100mm
120mm
130mm
140mm
150mm
160mm
170mm
180mm
190mm
200mm
203mm
Rodzaj osi
9 x 100 QR
15 x 100
15 x 110
20 x 110
Cena
Ocena klientów

Przedni amortyzator do roweru

Amortyzator rowerowy przedni odpowiada przede wszystkim za tłumienie nierówności terenu, ale również zapewnia stały kontakt opony z podłożem. Jest to nad wyraz istotna funkcja, zwłaszcza jeśli chodzi o przednie koło. Po pierwsze, jeśli jeździmy dużo po bezdrożach, szlakach czy leśnych i polnych drogach, wówczas bez udogodnienia jakim niewątpliwie jest amortyzator do roweru, każdą nierówność od razu odczujemy na kierownicy. W konsekwencji po wielu kilometrach zacznie nam doskwierać dyskomfort w nadgarstkach oraz łokciach.

 

Jeśli natomiast mówimy o trakcji, a w zasadzie jej braku, to nie ma chyba nic bardziej nieprzyjemnego niż brak możliwości panowania nad torem jazdy. Dzięki odpowiednio dobranemu zawieszeniu, koła mają stały kontakt z podłożem, a my z kolei możemy nadawać, a w razie konieczności na bieżąco korygować kierunek w których chcemy podążać. Amortyzator rowerowy będzie wybierał nierówności utrzymując stały kontakt opony z podłożem, a my bezpiecznie będziemy mogli kontynuować jazdę. Nie dotyczy to wyłącznie rowerów górskich. Takie rozwiązania stosuje się również w rowerach trekkingowych, crossowych, czy coraz częściej w gravelach.

 

Nosząc się z zamiarem wymiany przedniego zawieszenia, weź pod uwagę, że ze względu na swoje właściwości najlepszym rozwiązaniem będzie amortyzator rowerowy powietrzny. Jest on dużo bardziej zaawansowany technologicznie, a kultura jego pracy znacznie przewyższa dostępne na rynku amortyzatory olejowo – sprężynowe czy elastometrowo – sprężynowe. Z naszych obserwacji wynika, że największą popularnością wśród klientów cieszą się na przykład amortyzator rowerowy rock shox, fox czy manitou. Dlatego Ciebie również zachęcamy do zapoznania się z produktami tych marek. 

 

Wybór konkretnego amortyzatora powinien być również zależny od stylu jazdy, rodzaju roweru czy geometrii ramy. Powinieneś również zwrócić uwagę na wielkość koła, rodzaj główki ramy czy rodzaj układu hamulcowego jaki masz zamontowany w swoim rowerze. Wszystkie te czynniki będą miały bardzo duże znaczenie w trakcie zakupów. Rozsądnym rozwiązaniem byłoby wówczas zasięgnięcie opinii u producenta roweru, który z góry określił jaki typ amortyzatora możesz zastosować w konkretnym modelu jednośladu. Zawsze możesz również zwrócić się do obsługi naszego sklepu z konkretnym zapytaniem. Postaramy Cię się udzielić fachowej i rzeczowej porady na temat planowanych zakupów.

Damper czyli tylny amortyzator rowerowy

Amortyzator rowerowy tylny czyli damper, odpowiada za pracę tylnego koła. Jego wybór wymaga równie dokładnego dopasowania co wybór przedniego widelca. W przypadku dampera kluczowym parametrem jest długość montażowa, jednak chcąc wymienić tę część w swoim jednośladzie, powinniśmy również wziąć pod uwagę geometrię roweru oraz system posiadanego zawieszenia. Dlatego zanim dokonacie zakupu, warto skonsultować swój wybór z producentem ramy lub z jednym z naszych konsultantów, którzy są do Twojej dyspozycji. Wystarczy, że za pomocą dostępnego na stronie formularza wyślesz do nas pytanie, lub skorzystasz z adresu e-mail dostępnego w zakładce kontakt.