Amortyzator Rock Shox SID Ultimate Race Day Flight Attendant to niezwykle oryginalny w swojej konstrukcji, a co najważniejsze – skuteczny w działaniu widelec przedni, przeznaczony do jazdy górskiej – przede wszystkim w dynamicznej odmianie cross country. Jeżeli szukasz amortyzatora rowerowego, który pozwoli Ci mknąć na pełnej prędkości, a przy tym doskonale sprawdzi się na sportowych pętlach – ten model powinien przypaść Ci do gustu!
Podstawowym elementem konstrukcyjnym amortyzatora przedniego Rock Shox SID Ultimate Race Day Flight Attendant jest ulepszona sprężyna powietrzna DebonAir+. W niniejszym wariancie ma ona większą objętość, jest elastyczna w górnym zakresie skoku oraz daje szerokie możliwości regulacji. Warto także zwrócić uwagę na zaawansowany tłumik Charger Race Day 2 Flight Attendant – doskonale regulujący kompresję i bardzo intuicyjny w obsłudze.
Tytułowy Flight Attendant to technologia wykorzystująca zastaw czujników do odczytywania danych z terenu i kierownicy, a następnie automatycznie dostosowująca pracę zawieszenia w taki sposób, aby była maksymalnie wydajna. Ponadto żaden inny system dostępny na rynku nie oferuje tak dokładnego poziomu personalizacji.
W amortyzatorze Rock Shox SID Ultimate Race Day Flight Attendant znalazło się również miejsce na nową technologię Adaptive Ride Dynamics, który ułatwia uzyskiwanie większej prędkości i wydajności. Widelec korzysta też ze smaru Maxima Plush Dynamic Suspension, który długo działa i zmniejsza tarcie elementów zawieszenia rowerowego.
| Marka | ROCK SHOX |
| Przeznaczenie | MTB, XC |
| Rozmiar koła | 29" |
| Skok | 120 mm |
| Rura sterowa | 1,5" |
| Oś | 15 x 110 |
| Offset | 44 mm |
| Sprężyna | DebonAir+ |
| Liczba trybów | 3 |
| Kolor | czerwony |