Amortyzator Rock Shox SID SL Ultimate Race Day Flight Attendant to doskonała odpowiedź na potrzeby rowerzystów XC, którzy szukają sposobu na poprawienie osiągów swojego jednośladu, ale jednocześnie próbują uniknąć zrujnowania swojego budżetu. Zdaniem producenta, ten widelec przedni MTB jest jednym z najbardziej wydajnych amortyzatorów dostępnych na rynku.
Amortyzator Rock Shox SID SL Ultimate Race Day Flight Attendant wyróżnia się wyjątkową lekkością, co sprzyja śmiganiu po leśnych i górskich ścieżkach. Niską wagą osiągnięto, przede wszystkim stawiając na aluminiowe elementy – o niewielkiej masie, a jednocześnie trwałe.
Widelec amortyzowany pracuje wykorzystując wysokiej klasy sprężynę powietrzną DebonAir+ (inspirowaną klasycznym rozwiązaniem SID), a także tłumik Charger Race Day 2 Flight Attendant – takie połączenie pozwala nie tylko na bardzo skuteczne tłumienie drgań, ale również niebywałą łatwość personalizacji komponentu, ustawienia jego parametrów do swoich potrzeb. Ponadto ten przedni amortyzator rowerowy wzbogacono o technologię Flight Attendant, która w czasie rzeczywistym dostosowuje systematykę pracy zawieszenia, aby dać kolarzowi maksymalną kontrolę nad jednośladem. Co więcej, jest on lepiej dopasowany do współpracy z widelcami montowanymi w rowerach MTB typu hardtail.
| Marka | ROCK SHOX |
| Przeznaczenie | MTB, XC |
| Rozmiar koła | 29" |
| Skok | 100 mm |
| Rura sterowa | 1,5" |
| Oś | 15 x 110 |
| Offset | 44 mm |
| Sprężyna | DebonAir+ |
| Liczba trybów | 3 |
| Kolor | czarny |