Grupy osprzętu

Kategorie
Filtry
Marka
SRAM
Cena
Liczba rzędów
12

Grupy osprzętu Shimano

Nie ma chyba na świecie miłośnika jednośladów, który chociaż raz w życiu nie zetknąłby się z nazwą Shimano i produktami tego japońskiego potentata. Od wielu lat udoskonala on swoje produkty wprowadzając na rynek kolejne rozwiązania, które szturmem podbijają serca rowerzystów. Swoją pozycję zawdzięczają przede wszystkim produktom wysokiej jakości oraz bardzo szerokiej gamie oferowanego asortymentu. Zarówno czas, jak również polityka firmy zaowocowały wypuszczeniem na rynek bardzo wielu rozwiązań dedykowanych do konkretnych rodzajów rowerów. Każda grupa Shimano, a mamy ich bardzo wiele, różni się od siebie pod wieloma względami. 

 

Shimano jak żaden inny producent w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór asortymentu. Są to podzespoły wyprodukowane z myślą o rowerach szosowych, MTB, rowerach miejskich, trekkingowych i BMX, a od niedawna również o gravelach i rowerach elektrycznych. Wszystkie te grupy osprzętu różnią się od siebie m.in. zastosowaniem, a co za tym idzie charakterystyką działania, wytrzymałością czy wagą. Dlatego, to co w podzespołach dedykowanych do rowerów szosowych będzie uważane za zaletę, nie sprawdzi się w rowerach górskich. Taka sama zasada dotyczy pozostałej gamy części.

 

Wszystkie grupy osprzętu Shimano różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem, ale również ilością poszczególnych komponentów. Musisz wiedzieć, że im „wyższa” grupa tym więcej części znajdzie się w jej składzie. Możemy do nich zaliczyć elementy układu napędowego takie jak korby, kasety, łańcuchy czy zębatki, jak również przerzutki, hamulce, manetki, dźwignie zmiany biegów czy klamkomanetki. Łatwo je rozpoznać, ponieważ wszystkie części wchodzące w skład danej grupy mają naniesione to samo logo z nazwą sprzętu.

 

W naszym sklepie znajdziesz zarówno grupy szosowe do których zaliczamy modele Claris, Sora, Tiagra, 105, Ultegra czy Dura-Ace, jak również grupy MTB takie jak Altus, Acera, Alivio, Deore SLX, XT i XTR. Poszczególne typy wymieniliśmy zaczynając od modeli podstawowych, a kończąc na tych najbardziej zaawansowanych, z których korzystają zawodowi kolarze. W naszej ofercie znajduje się jeszcze grupa Shimano MTB przeznaczona do enduro, freeride i downhilu – chodzi o modele Saint i Zee. Wszystkie wyżej wymienione grupy są najczęściej spotykanymi modelami jakie możemy spotkać na rynku.

 

Kolejnymi grupami Shimano są modele do jazdy trekkingowej, a zaliczamy do nich modele Acera, Alivio, Deore i XT, jak również podzespoły skierowane głównie do miłośników jazdy po szutrach jakie montowane są w rowerach typu gravel. Mowa oczywiście o bardzo popularnej grupie GRX. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą osprzętu, a jeszcze nie do końca orientujesz się w różnicach pomiędzy modelami, w naszym sklepie każdy oferowany produkt opatrzony jest szczegółowym opisem  z którego dowiesz się znacznie więcej na temat konkretnego sprzętu. Zawsze możesz również skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy, a my podpowiemy które z rozwiązań mogłoby być dla Ciebie najkorzystniejsze.

 

Shimano nie zapomniało również o rowerach miejskich do których skierowali modele Capreo, Nexus, Alfine czy Matrea, jak również o miłośnikach BMX-ów którzy mogą zainteresować się grupą DXR. Natomiast zyskujący na popularności segment rowerów elektrycznych wyposażany jest w grupę Shimano Steps. Jak  zdążyłeś pewnie zauważyć wybór części jakie oferuje japoński producent jest ogromny. Dlatego jeśli miałbyś jakiekolwiek pytania odnośnie kompatybilności sprzętu czy jego dostępności, zachęcamy do kontaktu.

Grupy osprzętu Sram

Największym konkurentem Shmano jeśli chodzi o produkcję podzespołów rowerowych jest amerykańska marka Sram. Podobnie do japońskiej firmy, tu również podzielono części ze względu na ich rodzaj oraz zastosowanie. Podstawowe grupy osprzętu Sram możemy podzielić na te montowane w rowerach szosowych, przełajowych i gravelach, a są nimi Apex, Rival, Force i Red, oraz na takie jakie montowane są w rowerach górskich tj. SX, NX, GX, EX1, X01, XX1. Działa tu dokładnie ta sama zasada co w grupach Shimano, czyli hierarchizacja poszczególnych podzespołów pod kątem jakości, wydajności i ceny.

 

Zwolenników zarówno jednej jak i drugiej marki jest bardzo wielu. Każda z osób która zdecydowała się na zakup produktów konkretnego producenta zapewne kierowała się własnymi potrzebami. Dlatego patrząc obiektywnie, nie jesteśmy w stanie jednoznacznie wskazać, który z produktów jest lepszy. Możemy jednak zachęcić Cie do skorzystania z oferty naszego sklepu, gdzie po przystępnych cenach będziesz mógł nabyć interesujące Cię komponenty. Ostatecznie sam będziesz mógł stwierdzić produkt którego producenta pasuje Ci najlepiej.

 


zamknij [x]