Sram

(1455)
Cena
Ocena klientów

SRAM NX

Producent SRAM, oparty jest o ideę, czerpania większej przyjemności, efektywności i szybkości z jazdy na rowerze, którą potrafi zapewnić, nawet najtańsza grupa napędowa w ofercie SRAM, w standardzie 1x11, jakim jest SRAM NX Eagle. Dziś SRAM jest zespołem składającym się z ludzi napędzanych tą samą pasją do ulepszania i zwiększania potencjału rowerzystów dlatego dla swoich klientów tworzą produkty zgodnie z ich wymaganiami. Jednorzędowy mechanizm korbowy grupy SRAM NX Eagle wyposażony jest w tarczę wykonaną w technologii Narrow Wide, która polega na wykonywaniu zębów o 2 mm wyższych oraz posiadających  specjalnie profilowania zapewniające pewne trzymanie łańcucha podczas jazdy. Technologia Narrow Wide powoduje, że łańcuch nie spadnie podczas jazdy z blatu mechanizmu korbowego. SRAM wyposażył grupę SRAM NX Eagle także w nowoczesną przerzutkę tylną zaopatrzoną w sprzęgło oraz kasetę SRAM NX Eagle PG-1230 o rozpiętości zębów 11-50, potrafiącą współpracować z tradycyjnymi bębenkami marki Shimano.

SRAM GX

To najprawdopodobniej jeden z najpopularniejszych napędów marki SRAM przeznaczonych do rowerów górskich typu MTB, SRAM GX to grupa bogata w przeróżne technologie. Marka SRAM postanowiła wyposażyć grupę napędową SRAM GX w najnowsze technologie, które mogliśmy wcześniej znaleźć jedynie w najwyższych grupach osprzętu marki SRAM. Dzięki temu poszczególne podzespoły tej grupy napędowej pracują niezwykle płynnie i cicho. SRAM GX to najtańsza grupa MTB dostępna w ofercie marki SRAM posiadająca bębenek XD. Niską i atrakcyjną cenę udało się uzyskać dzięki zrezygnowaniu z wykorzystania włókna węglowego oraz specjalistycznych sprężyn przerzutki w podzespołach SRAM. Pomimo tego, że poszczególne komponenty grupy SRAM GX takie jak korba czy kaseta są nieco cięższe od komponentów wyższych grup, jak na przykład X0 to w dalszym ciągu napęd ten wypada atrakcyjnie, zważywszy również na swoją cenę.  W ramach tej grupy napędowej producent daje nam różne konfiguracje napędowe:  1x11, 2x11, 2x10. Ostatnio do tych wersji napędowych dołączyła także unikatowa wersja, jaką jest SRAM GX Eagle, w skład której wchodzi 12-rzedowa kaseta.

SRAM Apex

Marka SRAM poza podzespołami dedykowanymi dla kolarstwa MTB oraz miejskiego wykonuje również napędy dla rowerów szosowych, a ponadto dla rowerów gravelowych oraz przełajowych, dzięki temu powstała grupa napędowa SRAM Apex.  W ramach tej grupy SRAM przygotował napędy dla każdego z tych typów rowerów. SRAM Apex z systemem DoubleTap to jedna z podstawowych grup szosowych w ofercie SRAM, która stoi na równi z napędem swojego największego konkurenta Shimano i jest nim znana Tiagra. W tej chwili w ramach grupy szosowej Apex można kupić kasetę 10-rzędową oraz mechanizmy korbowe 2-rzędowe z przełożeniami: 53-39, 50-34 oraz 48-34. SRAM w tej grupie udostępnił przerzutki tylne z krótkim oraz długim wózkiem. Przerzutka szosowa Apex z długim wózkiem zdolna jest obsłużyć kasetę wyposażoną w konfigurację zębów nawet 11-34!

Przerzutki SRAM

Zaraz po grupach napędowych SRAM najbardziej rozpoznawanymi komponentami są przerzutki SRAM. Przerzutki rowerowe można znaleźć w rowerach każdego typu, bez względu na to czy jest to rower do jazdy MTB, szosowy czy miejski to na jego pokładzie z całą pewnością pojawia się przerzutka. W kontekście przerzutek na rynku rowerowym marka SRAM konkuruje jedynie z marką Shimano. Zarówno jeden jak i drugi z producentów wypuszczają na rynek najwyższej jakości podzespoły rowerowe. Przerzutki SRAM charakteryzują się przełożeniem 1:1 w systemie ESP, oznacza to, że w trakcie dokonywania zmian na biegach przerzutka porusza się względem kasety o 1 mm z jednoczesnym wybieraniem takiej samej ilości linki z pancerza, czyli 1 mm. Takie rozwiązanie wykorzystujące system ESP gwarantuje znaczną płynność zmiany biegów i ich dużą precyzję. Rozwiązanie zastosowane w przerzutkach marki SRAM gwarantuje również zdecydowanie większą wytrzymałość i można śmiało stwierdzić, że te podzespoły dużo lepiej zdają egzamin w trudnym technicznie terenie. W przypadku przerzutek z grypy Shimano ten sam stosunek wynosi 2:1 co oznacza, że przerzutka porusza się o 2 mm gdy linka przerzutki zostanie wyciągnięta o 1 mm. Takie niewielkie różnice jak w przypadku producentów SRAM i Shimano powodują, że poszczególnych podzespołów rowerowych nie można ze sobą dowolnie łączyć oraz wymieniać. Komponenty SRAM mogą nie być kompatybilne z Shimano i odwrotnie.  

Manetka SRAM

W obrębie grupy SRAM Apex, panuje system zmiany przełożeń DoubleTap, odpowiedzialny za obecność tylko jednej dźwigni, takie rozwiązanie posiada wyłącznie manetka SRAM. Dźwignie w tym rozwiązaniu obsługuje się jednym palcem, powodując wrzucanie i zrzucanie biegów, sama dźwignia pracuje wyłącznie w jednym kierunku, a samo przerzucanie biegów polega na lekkim i mocniejszym popychaniu dźwigni. SRAM Apex 1 oraz SRAM Rival to grupy napędowe przeznaczone do rowerów przełajowych, szutrowych oraz rowerów typu gravel. Oferują one rozwiązania znane z najwyższych grup sprzętowych.

Kaseta SRAM

Grupa napędowa do rowerów gravelowych SRAM Rival wyposażona jest w sprawnie działające podzespoły takie jak kaseta SRAM, która jest 11-rzędową kasetą z zębami 11-42 oraz tylną przerzutkę ze sprzęgłem. Taka konfiguracja gwarantuje sprawne i niezawodne działanie w nawet najtrudniejszym terenie.

Korba SRAM

Najwyższej jakości mechanizmy korbowe marki SRAM są lekkie i wykonane z trwałych i sprawdzonych materiałów. Korby te gwarantują wydajne i równocześnie lekkie pedałowanie, a w pełni zróżnicowane parametry techniczne pozwalają kolarzowi na efektywne wykorzystanie wysiłku wkładanego w pedałowanie podczas jazdy, korba SRAM zapewnia komfortową jazdę w każdych warunkach.

Łańcuch SRAM

Zyskujący coraz większą popularność łańcuch SRAM to część napędowa, z której marka SRAM może być niezwykle dumna. W ofercie marki SRAM można znaleźć dedykowane do różnych napędów wersje łańcuchów zapinane zarówno na spinkę jak i na pin. Łańcuchy SRAM są bardzo wytrzymałymi elementami napędu rowerowego, które w połączeniu z napędem tej samej marki zapewniają komfort jazdy w zróżnicowanym technicznie terenie.

 


zamknij [x]