Kaski motocyklowe

Filtry
Marka
IMX
Cena
Kolor
szary
Rozmiar
XL
Typ
offroad
Materiał
tworzywo

Kask motocyklowy na każdą głowę - jak wybrać?

Kaski motocyklowe mają różne rozmiary i konstrukcje - od pełnych po półotwarte czy szczękowe: każdy do innego rodzaju jazdy. Rozmiar najlepiej trafiać mając zmierzony obwód głowy. Znając tę wartość dobieramy rozmiar kasku. Dlaczego to ważne? Bo za mały będzie uciskał i szybko odechce nam się jazdy. Za duży będzie przesuwał się po głowie, w krytycznych warunkach może się nawet obrócić. Dlatego dobry rozmiar i kierowanie się własnym komfortem jest tu tak istotne. Oczywiście pomożemy Ci dobrać właściwy rozmiar - zdecyduj, a my zajmiemy się resztą.

Rodzaje kasków motocyklowych

Istnieje kilka podstawowych rodzajów tego elementu ubioru. Pamiętajmy, że jest on jedyną częścią wymaganą przez prawo i bez niego nie możemy jeździć. Kask motocyklowy to królestwo wzorów i rozwiązań, każde dla uzyskania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i wygody. Sprawdź rodzaje kasków motocyklowych i wybierz właściwy.

Jest to jeden z najpopularniejszych modeli. Wykonany z jednego kawałka tworzywa, skorupowy kask motocyklowy integralny doskonale łączy wygodę i bezpieczeństwo. Składa się z skorupy z linią szczękową oraz zamykanej przyłbicy. Idealny na długie trasy - świetnie leży na głowie, nie męczy i jest bardzo ergonomiczny. Na krótkich odcinkach mniej użyteczny, choć niekiedy używany jako uniwersalny. Do rozmowy z drugą osobą wymaga zdjęcia z głowy. Jeśli jednak cenimy wygodę - jest to kask motocyklowy dla nas. Ogromna paleta modeli umożliwia dobranie odpowiedniego.

Duża konkurencja dla integralnych. Otwierany pas szczękowy pozwala pozostawić go na głowie, a mimo to konstrukcja i tak spełnia wysokie normy bezpieczeństwa i atesty. Doskonały na codzienną jazdę, sprawdzi się także na dłuższych dystansach gdzie ergonomia może dorównać integralnym. Coraz popularniejszy - dlatego też spora gama modeli w sprzedaży, pozwalająca Ci wybrać właściwy dla siebie.

Idealny kompromis między kaskami otwartymi a zamkniętymi. Całkowicie zdejmowana część szczękowa i uchylana przyłbica pozwalają na dużą swobodę w poruszaniu się. Kiedy go zamkniemy - jest to pełnoprawny kask motocyklowy dbający o nasze bezpieczeństwo. Doskonały na krótkie i długie trasy, łączy zalety integrali i kasków otwartych.

Klasyka gatunku - są to wyspecjalizowane kaski motocyklowe przeznaczone do agresywnej jazdy po nieutwardzonym terenie. Doskonała wentylacja, mała masa własna i duży komfort noszenia - to najważniejsze cechy kasku typu cross. Razem z goglami zapewnia wysoki poziom ochrony i pozwala poruszać się bezpiecznie po najgorszych wertepach. Nieodzowny daszek pomaga w zachowaniu widoczności i dodatkowo chroni.

Z technicznego punktu widzenia - połączenie cech kasku cross/enduro i integralnego. Wysunięty pas szczękowy i daszek pochodzi z crossa. Przez to także trudno tu o aerodynamikę i wyciszenie jakie oferują integrale. Za to jest niska masa, wygoda i dobra wentylacja. Oraz znakomite pole widzenia. Wybierz z nami właściwy model!

Profesjonalny kask motocyklowy gwarancją bezpieczeństwa i komfortu

Właściwy i przemyślany - taki powinien być Twój wybór, jeśli chodzi o kask motocyklowy. Dla dzieci? Dla Pań? Wiesz przecież doskonale, jak ogromna jest oferta, jak trudno wybrać właściwie. Dlatego też przykładamy szczególną wagę do doboru naszej gamy modelowej - tak, aby oferta obejmowała różne pułapy cenowe, ale jak najwyższą jakość.

 

Bezpieczeństwo i komfort - oto immanentne, najważniejsze cechy jakie posiada dziś każdy atestowany kask motocyklowy. Męski kumpel w przygodzie, czy kobieca tajemnica - nieważne. Ważne, że będzie on z Tobą na dobre i złe a od dobrego wyboru zależy Twoje dobre samopoczucie, szczęście i być może zdrowie.

Sklep z kaskami motocyklowymi - Rowertour.com

Jesteśmy na rynku dość długo, by rozumieć naszych klientów. Nigdy nie zostawiliśmy ich samych, są z nami od początku do końca i zawsze będą dla nas najważniejsi, niezależnie od ilości i kwoty zakupów jakich dokonują. To nasz powód do dumy. Bądź jednym z nich - zapraszamy Cię, wybierz dla siebie właściwy kask motocyklowy. Jesteśmy dla Ciebie - zapytaj, a pomożemy i wesprzemy Cię wiedzą, doradztwem i chęciami.

 


zamknij [x]