Spodnie motocyklowe

Filtry
Marka
Brubeck
Cena
Kolor
czarny
Rozmiar
L
M
S

Dlaczego spodnie motocyklowe są ważnym elementem stroju motocyklisty?

Odpowiednie spodnie motocyklowe damskie czy męskie, na enduro czy cruisera to jeden z najważniejszych wyborów w garderobie współczesnego motocyklisty. Walory techniczne są oczywiste - spodnie motocyklowe chronią przy upadkach przed otarciami i zmniejszają szanse na większe rany. Robią to znacznie lepiej niż jakiekolwiek cywilne ubrania. Poza bezpieczeństwem biernym jest także estetyka - często odpowiednie spodnie to podkreślanie charakteru kierowcy, współgrające z całym strojem. Kwestią kluczową jest także zabezpieczenie stawów - wiecie doskonale jak trudno je leczyć, zatem: spodnie motocyklowe pozwalają dbać o swoje zdrowie.

Na co zwracać uwagę wybierając spodnie na motocykl?

Na pierwszym miejscu musicie stawiać wygodę i bezpieczeństwo. Ważne jest przeznaczenie: spodnie motocyklowe męskie będą o nieco innym kroju niż damskie, te do turystki częściej sięgają po cordurę i nylony niż skórę i dżinsy. Kierujcie się swoimi możliwościami finansowymi, ale pamiętajcie - lepiej kupić drożej, ale dobrze i na wiele sezonów. To podejście zwróci się Wam w kilku kolejnych sezonach, odpłacając strojem trwałym, kompletnym, zachowującym doskonałe właściwości przez długi czas. Przekłada się to na Wasz komfort i poczucie radości z jazdy.

 

Jeśli chodzi o techniczny aspekt: spodnie musicie dopasować do swojego stylu i motocykla. Na turystyczne wypady doskonałe będą spodnie materiałowe. Do miasta, na krótkie trasy świetnie sprawdzi się dopracowany i odpowiednio wzbogacony dżins. W cenie wciąż będzie też skóra, której ponadczasowość dorównuje trwałości.

Materiał a spodnie motocyklowe

Spodnie na motor mogą być wykonane z różnych materiałów. Obecnie równie często jak skórę spotyka się modele tekstylne - technologia ich wytwarzania poszła bardzo do przodu, są też lżejsze i bardziej modyfikowalne. Co powinniście wybrać? Aspekt materiałowy wygląda następująco:

Najlepsze na pełnię sezonu - spodnie motocyklowe od zawsze były robione ze skóry. Świetnie sprawdzą się w miesiącach letnich, z dużą temperaturą dobową, nieco gorzej gdy wieczory i poranki zaczynają być chłodne: skóra jest trwała i wytrzymała, ale różnice temperatur to dla niej problem, i tak też zareagują spodnie. Skórzane motocyklowe nadadzą się jednak idealnie na tor, na szybkie przejażdżki gdzie może przytrafić się upadek, szlif - żadne inne nie mają takiej wytrzymałości. Skóra to też obowiązek na dużych motocyklach typu chopper/cruiser.

Dżins świetnie łączy "cywilną" funkcję spodni z ich użytecznością na motocyklu. Świetnie sprawdzą się podczas krótszych przejażdżek, są przewiewne i wytrzymałe. Spodnie jeansowe motocyklowe nowinki mają też ukryte - protektory i kevlarowe nici zwiększają ich wytrzymałość, nie zmieniając dobrego stylu i kroju. Łatwo się piorą i są stosunkowo niedrogie.

Wraz z pojawieniem się wysoko wytrzymałych materiałów (cordura, gore-tex) zapewniających jednocześnie niską masę, wygodę użytkowania i świetną odporność na warunki połączoną z doskonałą wentylacją turyści motocyklowi zyskali nową broń. Spodnie motocyklowe tekstylne wpisały się w DNA długich podróży na jednośladzie. Łatwo je wzbogacić o dodatkowe osłony przeciw trudniejszej pogodzie. Doskonale znoszą obecność wody i zapewniają świetną wentylację. Modele tekstylne to idealne spodnie motocyklowe turystyczne.

Najlepsze spodnie na motor w rowertour.com

Z całej siły dokładamy wszelkich starań, by oferta była tak szeroka, by pomieścić wszystkich potrzebujących. Stawiamy na współpracę z klientem, dopasowanie i zapewnienie Wam maksymalnej wygody abyście mogli spokojnie jeździć i używać strojów, które u nas zakupicie. Jesteśmy dla Was przed, w trakcie i po zakupie - wybierzcie właściwe spodnie motocyklowe, a my zrobimy co się da, aby był to dla Was dobry wybór.

 


zamknij [x]