Ochraniacze na rower

Filtry
Marka
100%
7iDP
Bluegrass
Camelbak
Fox
Fuse Protection
Madd Gear
SixSixOne 661
Woom
XLC
Cena
Rozmiar
3XL
L
L/XL
M
M/L
S
S/M
UNI
XL
XL/XXL
XS
XS/S
XXL
Typ ochraniacza
miękki
sztywny

Ochraniacze rowerowe - bezpieczeństwo przede wszystkim

Ochraniacze na rower to prawdziwy technologiczny wyścig. Są one jednym z najwydajniejszych środków bezpieczeństwa na rowerze. Przyjmują na siebie kierunek i ciężar potencjalnego uderzenia, rozpraszając jego energię na większą powierzchnię. W wielu wypadkach może to nam uratować zdrowie, zapobiec dużemu złamaniu czy zwichnięciu. W miarę rozwoju całej rodziny sprzętowej pojawiły się nowe materiały które mogły przyjmować jeszcze większe siły. A my wjeżdżaliśmy w jeszcze trudniejszy teren, zjeżdżaliśmy z jeszcze większych górek. Dziś ochraniacze na rower są nieodzowne - nie ma bez nich nowoczesnych dyscyplin w rodzaju XC, enduro, trail czy downhill.

 

Na rynku jest całe bogactwo poszczególnych typów. Ochraniacze rowerowe na kolana - doskonałe dla ochrony stawów. Ochraniacze na piszczele - rowerowe "must have" w trudniejszym terenie czy torach XC. Usztywniacze na nadgarstki - zapobiegną niebezpiecznym zakresom ruchu.

Zbroja na rower chroni przed kontuzjami

Kompletna, dobrze dopasowana zbroja rowerowa to bardzo konkretny sposób ochrony przed konsekwencjami upadków i zderzeń. Czym jest nowoczesna zbroja na rower? To zespół odpowiednio ukształtowanych protektorów z tworzywa, zakładanych bądź na ubranie, bądź występujących w zintegrowanej formie jako całość lub całość z kamizelką. Zbroja taka ogranicza ruch w niewielkim stopniu - jej niska masa idzie w parze z wysokim stopniem ochrony. Zwłaszcza w downhillu, gdzie upadki są na porządku dziennym taka kompleksowa tarcza ochronna, poruszająca się wraz z cyklistą jest jednym z najlepszych środków zaradczych na rynku.

 

Współczesne zbroje to zaawansowane środki ochrony - można je czyścić, ulepszać, wymieniać podzespoły na nowe czy z innego materiału. Zapewniają szeroką ochronę przed konsekwencjami upadków i są jedną z najlepszych inwestycji we własne zdrowie gdy uprawiamy bardziej ekstremalne formy jazdy na rowerze.

Ochraniacze na rower dla dzieci

Jest tu cała grupa osprzętu dla najmłodszych cyklistów. Zazwyczaj producenci wraz z "dorosłymi" liniami sprzętu produkują także te dziecięce i młodzieżowe - na przykład ochraniacze na kolana. Rowerowe ABC obejmuje dla dzieci także ochraniacze na łokcie i piszczele oraz dopasowane zbroje. Całości dopełni oczywiście dopasowany kask rowerowy, a jeśli to model full-face, to i gogle.

 

Ochraniacze na rower dla dzieci są zazwyczaj nieco bardziej atrakcyjne wizualnie, wspomagają też widoczność i zaprojektowano je tak, by przyjmowały na siebie na tyle duże siły, by nie martwić się o uszkodzenie młodych kości. Mając na uwadze kompleksową ochronę znajdziecie u nas każdy element składający się na całkowite bezpieczeństwo dziecka na rowerze.

 


zamknij [x]